Rusijoje sukurtame naujame filme - kovos su Gruzijos „pabaisomis“

Naujame Rusijos vyriausybės finansuotame didelio biudžeto filme, pateikiančiame šios šalies požiūrį į 2008 metais vykusį karą su Gruzija, vaizduojama jauna moteris, besikaunanti su milžiniškomis pabaisomis ir piktadariais kaukėtais kovotojais.

Beveik vien vyriausybės lėšomis sukurtas filmas „Rugpjūčio 8-oji“ (Avgust. Vos'mogo) pasirodė po to, kai pernai Tbilisis palaikė Holivude sukurtą filmą apie šį konfliktą, kuriame aktorius Andy Garcia vaidino Gruzijos prezidentą Michailą Saakašvilį.

Rusijos dienraštis „Izvestija“ gyrė filmą, kuriame vaizduojama, kaip jauna maskvietė ieško savo sūnaus Gruzijos separatistinio regiono Pietų Osetijos sostinės Cchinvalio apylinkėse, kai abu netyčia patenka į karo veiksmų zoną. Pasak laikraščio, ši kino juosta tapo „simetriškus atsaku Holivudui“.

2008 metų rugpjūčio 8 dieną prasidėjęs trumpas karas nusinešė šimtus žmonių gyvybių, kai Rusijos pajėgos įsiveržė į kaimyninę Gruziją, siekdamos užkirsti kelią Tbilisio mėginimui susigrąžinti Kremliaus palaikomą Pietų Osetiją.

Naujajame filme, kuriame apstu specialiųjų efektų, karas kai kada vaizduojamas pagrindinės veikėjos sukrėsto ir sužeisto mažamečio sūnaus akimis kaip kova tarp besišypsančio „gerojo roboto“ ir žvynuotų pabaisų.

Kadenciją baigiantis Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas neseniai gyrė „Rugpjūčio 8-ąją“, sakydamas, jog šis filmas prisideda prie pastangų išlaikyti gyvus prisiminimus apie šį karą ir įtvirtindamas požiūrį, kad Gruzija smogė pirmoji.

„Šis filmas atlieka labai svarbią misiją, pasakodamas tiesą“, - pareiškė jis.

Per „Rugpjūčio 8-osios“ premjerą vasario pabaigoje filmo režisierius Džanikas Faizijevas tvirtino, jog jo juostoje politinės potekstės nėra.

„Mes sau nekėlėme uždavinio pateikti kokius nors politinius akcentus. Norėjome sukurti filmą apie mielą merginą, apie jos didvyrišką kelionę, apie tai, kaip ji mėgino surasti savo gyvenimą, surasti save“, - jis sakė naujienų agentūrai AFP.

Tačiau Rusija iki šiol piktinasi tarptautinės bendruomenės palaikymu Gruzijai ir jos provakarietiškam lyderiui M.Saakašviliui per šį trumpą, bet kruviną konfliktą, o Dž.Faizijevo projektą finansavo patriotinį kiną propaguojantis fondas.

Vyriausybės įkurto Kino fondo, kuris remia Rusijos kino projektus, direktorius Sergejus Tolstikovas sakė AFP, kad šis filmas kainavo daugiau nei 10 mln. dolerių ir kad jo fondas skyrė „apie 90 proc.“ šių lėšų.

„Tai buvo labai sudėtingas ir sunkus metas; taip pat yra politinis elementas. Žuvo daug mūsų taikdarių ir piliečių. Tai labai smarkiai paveikė šalį. Kai šie vaikinai kreipėsi į mus su savo sumanymu, negalėjome pasielgti klaidingai, pasakydami “ne", - aiškino jis.

Kai kuriose šio filmo scenose pasirodo D.Medvedevas, kurį vaidina įspūdingo sudėjimo aktorius Vladimiras Vdovičenkovas, taip pat vaizduojami didvyriški Rusijos kariai, kurie nepaiso pavojų ir myli savo motinas.

Tuo tarpu pagrindinė veikėja patenka į juodas kaukes dėvinčių Gruzijos karių ugnį, o jų veidai nerodomi iki pat filmo pabaigos, kai vienas iš karių pasigaili šios moters.

M.Saakašvilis, kuris per šį karą Rusijos žiniasklaidos buvo vaizduojamas itin priešiškai, naujajame filme niekur nerodomas.

Režisierius sakė sąmoningai nerodęs gruzinų veidų, nes esantis įsitikinęs, kad paprasti kariai neturi būti kaltinami dėl šio konflikto.

„Rusijoje niekas blogai negalvoja apie gruzinus. Niekas nelaiko Gruzijos priešu, - teigė jis. - Tai buvo vienas iš retų karų, kai kariai neturėjo jokių asmeninių motyvų, todėl nenorėjau, kad (Rusijos) žmonės žvelgtų į akis žmonėms, kurie šaudė į mus.“

„Rugpjūčio 8-ojoje“ aiškiai išreiškiamas Maskvos požiūris į šį karą, nepaisant kai kurių fantastinių elementų, sakė viena garsi Rusijos kino kritikė.

„Faktas, kad šis filmas teisina Rusijos užsienio politiką, vaizduodamas Gruziją kaip agresorę“, - kritikė Lidija Maslova rašo verslo dienraštyje „Kommersant“.

Pernai Tbilisio kino teatrus pasiekė JAV ir Gruzijos bendrai sukurtas filmas „Penkios rugpjūčio dienos“ (Five Days of August), kurio režisieriumi tapo Renny Harlinas, pagarsėjęs kaip filmo „Kietas reišutėlis 2“ (Die Hard 2) kūrėjas. Šioje kino juostoje vaizduojama, kad karas kilo dėl Kremliaus agresijos.

Tuo tarpu „Rugpjūčio 8-oji“ naudojami visi įprasti Holivudo triukai: meilės istorija, įmantrūs specialieji efektai ir žavus aktorius vaikas.

Sąsajos su Holivudu veikiausiai neatsitiktinės, nes šio filmo scenarijaus vienas iš autorių -   buvęs savaitraščio „Newsweek“ karo korespondentas amerikietis Michaelas Lerneris, kuris per premjerą sakė, jog tarp jam įkvėpimą teikusių filmų buvo „Terminatorius 2“ (Terminator 2: Judgement Day).

„Manau, jie pageidavo žmogaus, kuris suprastų struktūrą“, - jis aiškino AFP.


Šiame straipsnyje: GruzijaRusija

NAUJAUSI KOMENTARAI

arvys

arvys portretas
sudrusiai kaip visada vaidins nekaltus avinelius ir tam bus pasitelktos visos imanomos psichologines priemones,nors tai jie vieninteliai yra agrsoriai ir ju armija dabar yra okupavusi dali Gruzojos teritorijos ,o ne atvirksciai... ziurejau Holivudini filma,labai patiko-tikroviskas toks

Grenys

Grenys portretas
Nevzkėliai bando savo propogandą iškišti...

to arvis

to arvis portretas
ismok rasyt DEBILE,negerk kaukolinio,visai isprotesi
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ilgalaikio Zimbabvės prezidento R. Mugabės valdymo laikotarpio apžvalga
  Ilgalaikio Zimbabvės prezidento R. Mugabės valdymo laikotarpio apžvalga

  Afrikos dėmesį prikaustė Zimbabvėje besiklostanti drama, privertusi ilgalaikį šalies prezidentą Robertą Mugabę (Robertą Mugabę) atsistatydinti po 37 metų valdžioje. ...

 • V. Putinas informavo D. Trumpą apie savo derybas su Sirijos lyderiu
  V. Putinas informavo D. Trumpą apie savo derybas su Sirijos lyderiu

  JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) antradienį telefonu kalbėjosi su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, kuris informavo apie savo derybas su Sirijos lyderiu Basharu al Assadu (Bašaru Asadu), pranešė Baltieji rūmai. ...

 • R. Mugabe atsistatydino iš prezidento posto
  R. Mugabe atsistatydino iš prezidento posto

  Zimbabvės prezidentas Robertas Mugabe (Robertas Mugabė) antradienį atsistatydino, pranešė įstatymų leidėjams parlamento pirmininkas Jacobas Mudenda (Džeikobass Mudenda); taip baigiasi 37 metus trukęs jo valdymas, pasižymėjęs brutalumu ir eko...

 • Lenkija bando įtraukti ES į žaidimą prieš Ukrainą?
  Lenkija bando įtraukti ES į žaidimą prieš Ukrainą?

  Varšuva savo veiksmais – draudimu į šalį įvažiuoti Valstybinės tarpžinybinės karo ir politinių represijų aukų atminimo įamžinimo komisijos sekretoriui Sviatoslavui Šeremetai – bando įtraukti Europos Sąjungą į ...

  7
 • Lenkijoje prieš Kūčias masiškai auginami karpiai
  Lenkijoje prieš Kūčias masiškai auginami karpiai

  Patiekalai iš silkės ir karpių – būtini Kūčių stalo skanėstai kaimyninėje Lenkijoje. Likus maždaug mėnesiui iki šventės trejus metus dideliuose tvenkiniuose auginami karpiai gaudomi ir perkeliami į mažus. Kad žuvis būtų skan...

 • Lenkija laikosi ES teismo draudimo vykdyti kirtimus Beloveže
  Lenkija laikosi ES teismo draudimo vykdyti kirtimus Beloveže

  Lenkijos aplinkos ministras Janas Szyszko (Janas Šyška) antradienį pareiškė, kad Varšuva „100 procentų“ laikosi jos veiksmus ribojančios ES nutarties, uždraudusios kirtimus viename paskutinių Europos reliktinių ly...

 • Sužou – Kinijos miestas „iš paveiksliuko“
  Sužou – Kinijos miestas „iš paveiksliuko“

  Pindžian – taip vadinasi viena iš dviejų žymiųjų Sužou istorinio senamiesčio gatvių. Manoma, kad šiai vietai – pustrečio tūkstančio metų, o pats Sužou gyvuoja 3,5 trūkstančio metų ir tituluojamas vienu iš seniau...

 • Dvi svarbias ES agentūras po „Brexit“ priims Amsterdamas ir Paryžius
  Dvi svarbias ES agentūras po „Brexit“ priims Amsterdamas ir Paryžius

  Amsterdamas ir Paryžius pirmadienį per įtemptą balsavimą, kuris galiausiai turėjo baigtis burtų traukimu, laimėjo teisę priimti dvi svarbias Europos Sąjungos agentūras, dėl „Brexit“ išsikraustysiančias iš Londono. ...

 • Sočyje susitiko Rusijos ir Sirijos prezidentai
  Sočyje susitiko Rusijos ir Sirijos prezidentai

  Po susitikimo su Sirijos lyderiu Basharu al Assadu (Bašaru Asadu) Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad jo šalies armija „Siriją išgelbėjo kaip valstybę“, Sirijos režimo pajėgoms laimint prieš sukilėliu...

  1
 • Tiksinti bomba: separatistai nerimsta ir Balkanuose
  Tiksinti bomba: separatistai nerimsta ir Balkanuose

  Bosnijos serbų lyderis Miloradas Dodikas nori, kad Serbų Respublika trauktųsi iš Bosnijos ir Hercegovinos, taip sulaužydama trišalį valdžios pasidalijimo susitarimą, užtikrinusį jos stabilumą nuo 1995-aisiais pasiektos taikos sutarties,...

Daugiau straipsnių