Rusijoje milicija išvaikė protestuotojus

Milicininkai Sankt Peterburge, Vladivostoke ir Maskvoje išvaikė negausias opozicijos akcijas.

Bent kiek daugiau šalininkų į tradicinius mitingus susirinkimų laisvei ginti opozicionieriai, mėginantys mesti iššūkį Kremliui, šįsyk nesugebėjo pritraukti dėl teroro aktų Maskvoje ir nesutarimų tarp organizatorių.

Sankt Peterburge maždaug 300 žmonių atėjo prie Svečių rūmų, laikydami rankose popieriaus lapus su skaičiumi "31" - Rusijos konstitucijos straipsnio, garantuojančio mitingų laisvę, numeriu.

Opozicija rengia mitingus šiam straipsniui ginti kiekvieną mėnesio 31 dieną 18 valandą vietos laiku, ir iki šiol beveik visas tokias akcijas valdžia uždraudė, o milicija - išvaikė.

Trečiadienį Sankt Peterburge milicija palaukė, kol susirinkusieji pradės skanduoti šūkius, po to po vieną sugrūdo į autobusus maždaug 30 akcijos dalyvių, skandavusių "Mums reikia kitokios Rusijos!" ir "FSB teroro ramstis".

Tuo laiku Nevos prospektu, signalizuodama pravažiavo kolona automobilių, ant kurių dulkinų šonų, stiklų ir variklio dangčių pirštu buvo parašyti skaičiai "31".

Iki Piterio akcijos gausiausias trečiadienį buvo judėjimo "Strategija-31" aktyvistų susirinkimas Vladivostoke - apie trisdešimt žmonių centrinėje miesto aikštėje išsirikiavo grandine, laikydami nedidelius plakatus su skaičiumi "31" ir Rusijos konstituciją. Daugelis burnas buvo užsirišę marlės raiščiais.

"Raiščiai simbolizuoja, kad nėra žodžio laisvės", - sakė vienas akcijos aktyvistų Aleksandras Samsonovas.

Manifestantai skandavo: "Laisvę!". Po kelių minučių į aikštę atvažiavo milicijos automobiliai, iš kurių iššokę milicininkai sulaikė šešis aktyvistus. Kiti akcijos dalyviai patys nuėjo paskui juos prie milicijos skyriaus.

Akciją surengė judėjimas "Solidarumas" ir Eduardo Limonovo Nacionalbolševikų partija. Valdžia neleido rengti mitingo miesto centre, aiškindama, kad opozicionieriai pavėlavo: paraišką protesto akcijai "prieš ekstremizmo apraiškas", vyksiančiai nuo 9 iki 20 val., jau padavė "Vieningosios Rusijos" judėjimo "Jaunoji gvardija" aktyvistai.

Vladivostoko aikštėje "Jaunosios gvardijos" nariai taip ir nepasirodė. Tuo tarpu Maskvoje drauge su kitais Kremliui lojaliais judėjimais jie surinko į akciją prieš terorą kelis tūkstančius žmonių Triumfo aikštėje - tradicinėje, nė karto valdžios nesankcionuotų opozicijos 31-osios dienos akcijų vietoje.

Teroro aktai Maskvos metropolitene suskaldė sostinės akcijos organizatorius: žinomi ankstesnių akcijų dalyviai Borisas Nemcovas, Ilja Jašinas ir Liudmila Aleksejeva nepaklausė radikalo E.Limonovo ir atsisakė bendros akcijos.

L.Aleksejeva atvyko į mitingą prie metropoliteno Kultūros parko stoties, kur pirmadienį susisprogdino mirtininkė.

Tuo metu, kai 82 metų teisių gynėja dėjo gėlių stoties vestibiulyje, nežinomas jaunuolis jai smogė. Teisių gynėjos užpuoliką sulaikė milicija.

L.Aleksejeva po stipraus smūgio į galvą pareiškė, kad paduos pareiškimą į miliciją, kad pamokytų ją užpuolusįjį, "kaip reikia elgtis su žmonėmis".

Ji taip pat sakė, kad galbūt jai teks kreiptis pagalvos į medikus.

E.Limonovas į Triumfo aikštę atėjo, bet jį sulaikė milicija ir išsivežė dideliu autobusu. Oficialaus mitingo prieš terorizmą pakraščiuose keliasdešimt E.Limonovo šalininkų išsiduodavo tik šūksniais "Gėda", kai tik milicija sulaikydavo kurį nors iš jų.

Prieš savo valią aikštę teisėsaugininkų lydimi paliko maždaug dešimt akcijos dalyvių, kitus milicija nustūmė į artimiausią metropoliteno stotį, aiškindama, kad būtina atlaisvinti važiuojamąją dalį.

Sankt Peterburge, kur limonininkai nesutaria su B.Nemcovo ir I.Jašino "Solidarumu" net mėnesio 31 dieną, pastarieji nuo pat pradžių atsiribojo nuo akcijos prie Svečių rūmų ir subūrė maždaug 300 žmonių trečiadienio vakarą Rūmų aikštėje.

Milicininkų prižiūrimi aktyvistai tylėdami vaikščiojo aplink Aleksandro stulpą. Rankose jie laikė konstituciją, buvo prisisegę ženkliukus "31", o ant rankovės - juodas gedulo juosteles.

"Gedulas dėl konstitucijos. Ji numirė ir palaidota. Todėl gedulas, kad neleidžia susirinkti. Kokia demokratija, žmonėms nieko negalima pasakyti, kalbėti negalima, protestuoti negalima. Jaunuoliai Nevos prospekte tik sušuko "Laikykitės konstitucijos!" - ir juos iš karto nutildė, - sakė "Reuters" korespondentui aikštėje pensininkė Olga, vadinanti save "Solidarumo" aktyviste.

Akcija Rūmų aikštėje vyko maždaug valandą ir baigėsi taikiai.


Šiame straipsnyje: protestas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių