Rusija nutraukė per tūkstantį žmonių sužeidusio meteorito paieškas

Rusijos pareigūnai sekmadienį liovėsi ieškoti meteorito, kuris Uralo regione įspūdingai, kaip akinantis ugnies kamuolys, įskriejo į Žemės atmosferą ir sukėlė sprogimo bangą, sužeidusią apie 1 200 žmonių ir apgadinusią tūkstančius namų.

10 t sveriantis kosminis kūnas penktadienį akinamai blykstelėjo virš Čeliabinsko regiono centrinėje Rusijoje, kaip tik tuo metu, kai pasaulis rengėsi kito didelio asteroido priartėjimui.

Spaudžiant maždaug 17 laipsnių šalčiui, rusų narai šeštadienį žvalgė užšalusį ežerą, į kurį, kaip manyta, nukrito meteorito nuolaužos, bet dabar Nepaprastųjų situacijų ministerija nusprendė visą dėmesį skirti remonto darbams tame regione, sakė atstovas.

„Narai ten dirbo, bet mes nieko neradome“, - sakė atstovas Viačeslavas Ladonkinas.

Pasak jo, ministerija nusprendė, kad 8 m skersmens skylę Čebarkulio ežero, esančio maždaug 60 km nuo Čeliabinsko, lede padarė ne dangaus kūnas.

„Manome, kad ją padarė kažkas kita, - sakė jis. - Buvo priimtas sprendimas sustabdyti paiešką. Šiandien ji nebebus tęsiama“.

40 žmonių sekmadienį dar gydomi ligoninėje, daugiausia - dėl įpjovimų šukėmis, kaulų lūžių ir kontūzijos, televizijai „Rossija“ sakė vienas gydytojas iš Čeliabinsko ligoninės. Be to, buvo įsteigtas specialus centras, kuriame teikiama psichologinė pagalba incidento sukrėstiems žmonėms.

„Buvo baltas blyksnis. Galvojome, kad tai - degantis lėktuvas“, - televizijai sakė pacientė Vera, kuri į ligoninę buvo atvežta be sąmonės.

„Tada įvyko sprogimas, o paskui nieko neprisimenu“, - pasakojo ji iš ligoninės lovos.

Gelbėtojai savaitgalį toliau keičia išdužusius pastatų langus. Nuo smūgio bangos nukentėjo beveik 5 tūkst. pastatų.

Mokslininkai apskaičiavo, kad sprogo 10 t meteoras.

Šis meteoro sprogimas yra vienas labiausiai sukrečiančių kosminių reiškinių Rusijoje nuo 1908-ųjų Tunguskos katastrofos, kai Sibire driokstelėjo itin stiprus sprogimas, kurį dauguma mokslininkų sieja su asteroidu arba kometa.

JAV kosmoso agentūros NASA mokslininkai apskaičiavo, kad penktadienį per sprogimą atmosferoje atpalaiduotos energijos kiekis buvo maždaug 30 kartų didesnis negu atominės bombos, numestos ant Japonijos miesto Hirošimos per Antrąjį pasaulinį karą.

Drama Rusijoje įvyko keliomis valandomis anksčiau, nei pro Žemę nepaprastai arti - už maždaug 27 tūkst. kilometrų - praskriejo asteroidas 2012 DA14.


Šiame straipsnyje: RusijameteoritasKosmosas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Nu vo

Nu vo portretas
Maladiec Pūtynas, teisingai, nechui čia visiem sukt kiaušus. Išsitrauksim kai atauš, ir pažiūrėsim, gal kokio urano ar šiaip koko plutonio yra. A į balą pataikė malūnsparnis su gyrtais brakonieriais.

a.a

a.a portretas
ten tikriausia buvo raketa paleista is irano puses tai rusai ja numuse o ne jokia kometa kurios niekas pasaulyje nepastebejo

Valdas

Valdas portretas
Manau todėl ir nutraukė ,kad žinojo ,kad ten jokio meteorito ir nebuvo.Nejaugi ieškosi šulinyje durų ,žinodamas ,kad jų nerasi.Nesekmingas raketos bandymas,štai ir visa paslaptis.Neveltui pusiau juristas ,pusiau žydas Žirinovskis sakė ,kad čia "amerikiečių raketos" o ir vienos žurnalistės straipsnis apie tai greitai dingo.Rusai patys savo žmones sprogdina ,o visam pasauliui rėkia,kad marsiečiai kapitalistai puola.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių