Rusija ir Gruzija surengė „sunkų“ derybų ratą dėl pabėgėlių

Rusija ir Gruzija sutarė gruodžio 16 dieną Ženevoje surengti naują derybų ratą po "sunkaus" ketvirtadienio susitikimo, į kurį aptarti humanitarinių klausimų neatvyko Pietų Osetijos atstovai, pranešė tarpininkas.

"Buvo sunkus posėdis, negalima paneigti", - per spaudos konferenciją sakė vienas iš tarptautinių derybų tarpininkų, Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Pierre'as Morelis.

ES, Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos (ESBO) bei Jungtinių Tautų (JT) atstovai tarpininkauja derybose, kuriomis siekiama užkirsti kelią naujam smurto proveržiui po 2008 metų rugpjūtį vykusio trumpo karinio konflikto tarp Rusijos ir Gruzijos.

"Jungtinių Tautų Generalinei Asamblėjai šiandien svarstant rezoliuciją dėl pabėgėlių, (Pietų Osetijos) atstovai nusprendė nedalyvauti darbo grupės derybose humanitariniais klausimais, tarp kurių vienas svarbiausių yra pabėgėlių problema", - sakė P.Morelis.
"Siekiant kurti pasitikėjimo atmosferą būtinas visų suinteresuotų šalių dalyvavimas", - pridūrė jis.

Rugsėjį JT Generalinė Asamblėja parėmė Gruzijos parengtą rezoliucijos dėl pabėgėlių iš separatistinių Abchazijos ir Pietų Osetijos respublikų projektą, kurį griežtai kritikavo Maskva.

Per derybas Ženevoje, be kitų problemų, taip pat mėginama spręsti humanitarinius klausimus, tarp jų dėl galimybės vietos gyventojams nevaržomai išvykti iš respublikų teritorijų ir grįžti atgal.

Gruzijos ir Rusijos atstovų susitikime buvo ir pozityvių poslinkių, nurodė P.Morelis. Pasak jo, tarpininkus nudžiugino žinia, kad greitai bus uždarytas Maskvos kontroliuojamas patikrinimo postas Perevio kaime.

Pastarasis derybų ratas, kuris surengtas siekiant sukurti komunikacijos kanalus tarp vietoje esančių karinių pajėgų, vyko regione vėl smarkiai padidėjus įtampai.

Gruzija praėjusį mėnesį apkaltino Rusijos pajėgas Pietų Osetijoje užėmus teritoriją, esančią už šio regiono, kurio nepriklausomybę Maskva pripažino po 2008-ųjų karinio konflikto, ribų.

Tbilisis taip pat kaltino Rusiją, kad ji didina savo karinį kontingentą nuo Gruzijos vienašališkai atsiskyrusiuose regionuose ir pažeidžia paliaubų susitarimą, kuriuo buvo užbaigtas jų tarpusavio karas.

Abchazija ir Pietų Osetija iš Tbilisio kontrolės išsprūdo per karinius konfliktus dešimtojo dešimtmečio pradžioje, kai 1991 metais subyrėjus Sovietų Sąjungai Gruzija tapo nepriklausoma.

Tačiau šių separatistinių regionų nepriklausomybę Maskva oficialiai pripažino po 2008 metais vykusio penkių dienų karo su Gruzija.


Šiame straipsnyje: RusijaGruzija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių