R.Santorumas iškovojo stulbinamą dvigubą pergalę pietinėse valstijose

Rickas Santorumas antradienį iškovojo dvi netikėtas pergales per pirminius rinkimus pietinėse valstijose, dramatiškai sukrėsdamas savo partijos kovą dėl šalies prezidento posto.

R.Santorumo pergalės Alabamoje ir Misisipėje suteiks jo kampanijai didelį postūmį, įtvirtindamos šio kandidato pareiškimus, kad jis yra pagrindinė konservatyvioji alternatyva šių lenktynių favoritui Mittui Romney.

R.Santorumas taip pat įgyja daugiau galimybių kovoje dėl teisės tapti Respublikonų partijos kandidatu, kuris mes iššūkį JAV prezidentui Barackui Obamai per lapkritį vyksiančius visuotinius rinkimus.

Šie rezultatai tapo skaudžiu pralaimėjimu buvusiam Atstovų Rūmų pirmininku, JAV pietuose gimusiam Newtui Gingrichui, kuriam pergalės šiose dviejose valstijose buvo būtinos, siekiant toliau tęsti jo beišsikvepiančią kampaniją.

R.Santorumo laimėjimai Alabamoje ir Misisipėje taip pat laikomi antausiu M.Romney, kuris per jau kelis mėnesius vykstančią kampaniją niekaip nesugeba galutinai joje įsitvirtinti ir įtikinti amerikiečių rinkėjų, kad jis yra stipriausias kandidatas iš galinčių susigrumti su demokratu B.Obama.

„Mes vėl tai padarėme!“ - R.Santorumas sakė savo džiūgaujantiems šalininkams Luizianos mieste Lafajete, kur jis atvyko po intensyvios agitacinės kampanijos Alabamoje ir Misisipėje.

R.Santorumas sakė, kad jo šalininkai yra daugiausiai „eiliniai žmonės, atliekantys nepaprastus dalykus - kaip ir pati Amerika“.

„Dabar konservatyviesiems laikas susiimti“, - pabrėžė jis.

Televizijos CNN paskelbti rezultatai iš daugiau nei 90 proc. rinkimų apylinkių rodo, kad Alabamoje R.Santorumas pirmauja, surinkęs 35 proc., tuo tarpu už N.Gingrichą balsavo 30 proc., o M.Romney - 29 proc. rinkėjų.

Kaimyninėje Misisipėje balsų skaičiavimas vyko įtemptai, o JAV žiniasklaida tik gavusi rezultatus iš daugiau nei 95 proc. apylinkių paskelbė, jog R.Santorumas surinko 33 proc., N.Gingrichas - 31 proc., o M.Romney - 30 proc. balsų.

Tuo tarpu libertaras Kongreso narys iš Teksaso Ronas Paulas abiejose valstijose liko ketvirtoje vietoje.

Antradienį taip pat vyko balsavimas respublikonų rinkėjų sueigose Havajuose - B.Obamos gimtinėje.

Dabar visų akys krypsta į N.Gingrichą, kuris kovoja dėl galimybės išlikti šioje kampanijoje, laimėjęs tik dvejus iš 26 jau įvykusių pirminių rinkimų.

Buvęs Atstovų Rūmų pirmininkas vis garsiau raginamas pasitraukti ir leisti konservatyviausių pažiūrų respublikonams susitelkti aplink R.Santorumą, tačiau antradienio vakarą sveikindamas R.Santorumą su „didžia“ dviguba pergale N.Gingrichas leido suprasti, kad jis kovos iki pat partijos nacionalinio suvažiavimo Floridos mieste Tampoje

Jis taip pat tvirtino, kad požiūris, esą M.Romney neišvengiamai taps partijos kandidatu, „ką tik sugriuvo“.

„Jeigu esi lyderis ir nuolat lieki trečias, nesi itin geras lyderis“, - įgėlė N.Gingrichas.

Tuo tarpiu R.Santorumo stovykla prognozavo, kad N.Gingricho pralaimėjimas jo stipriausiu užnugariu turėjusiose tapti pietinėse valstijose reiškia, kad jis veikiausiai bus priverstas pasitraukti.

„Po šio vakaro tai bus dviejų žmonių lenktynės - Ricko ir Mitto. Mes užtikrinsime manevrų laisvę, o Rickas turi gerą galimybę šiame kelyje“, - R.Santorumo atstovė Allison Stewart anksčiau sakė CNN.

„Rickas Santorumas šiose lenktynėse yra kandidatas, kuris sudaro kontrastą Barackui Obamai. Žmonės pradeda tai pripažinti“, - pridūrė ji.

Tuo tarpu N.Gingrichas savo svetainėje socialiniame tinkle „Twitter“ rašė: „Kova tęsiasi! Į Misūrį, Ilinojų ir Luizianą.“

Kad būtų išrinktas respublikonų kandidatu, pretendentas rugpjūtį vyksiančiame partijos nacionaliniame suvažiavime turi užsitikrinti bent 1 444 valstijų delegatų balsus. M.Romney jau yra užsitikrinęs nemenką jų dalį - apie 40 procentų.

Tačiau R.Santorumo šalininkai apkaltino šį varžovą „miglota matematika“.

„Tikrovė paprasta: Romney matematikos galai tiesiog nesueina, ir jam bus labai sunku kada nors surinkti delegatų daugumą“, - sakoma R.Santorumo kampanijos pranešime, kuriame priduriama, jog „laikas mūsų pusėje“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių