Rio de Žaneire maldininkų minia pasitiko atvykusį popiežių Pranciškų

 • Teksto dydis:

 

Rio de Žaneire daugybė maldininkų pirmadienį pasitiko į Braziliją atvykusį popiežių Pranciškų, atvykusį, užplūdę šio atogrąžų miesto gatves, kad pasveikintų pirmąjį iš Lotynų Amerikos kilusį Katalikų Bažnyčios vadovą.

Minios žmonių džiūgavo, kai 76 metų argentinietis pontifikas išlipo iš lėktuvo oro uosto Rio de Žaneiro oro uosto, kur jį pasitiko prezidentė Dilma Rousseff  (Dilma Rusef) ir kiti aukšti pareigūnai.

Popiežius Pranciškus atvyko į kylančią pasaulio galybę, kurios katalikų bendruomenė pastaruoju metu mažėjo, siekdamas paskleisti savąją kuklesnės Bažnyčios viziją ir vadovauti Pasaulio jaunimo dienų renginiams.

Tačiau jaudulys dėl šio pontifiko pirmosios oficialios kelionės į užsienį paskatino išeiti į gatves tūkstančius brazilų, kurie dainavo, plojo ir mojavo Argentinos bei kitų šalių vėliavomis.

Iš oro uosto, kaip planuota, popiežius turėtų važiuoti prie Šv.Sebastijono katedros, jis persės į visureigį atviru viršumi ir tiesiogiai bendraus su žmonėmis.

"Tikimės, kad popiežius atneš mums atsinaujinusį tikėjimą ir entuziazmą, - sakė 23 metų argentinietė Renzo Cicroni (Renso Sikroni). - Norima pamatyti visus šiuos jaunus žmones kartu - tai iš naujo suteikia mums energijos."

Popiežiaus sprendimas nesinaudoti papamobiliu su neperšaunamais langais sukėlė susirūpinimą vietos valdžiai, o Rio de Žaneiro pareigūnai sutelkė apie 30 tūkst. karių ir policijos mieste, kuriame neseniai vyko didelio masto protestai.

Pastarosiomis savaitėmis daugiau nei milijonas brazilų dalyvavo demonstracijose, piktindamiesi viešojo transporto bilietų kainomis, korupcija ir didžiulėmis sumomis, kurias planuojama išleisti Brazilijai organizuojant 2014 metų Pasaulio futbolo čempionatą.

Popiežiaus skelbiama "neturtingos Bažnyčios neturtėliams" žinia gali būti palankiai sutikta Brazilijoje, kuri dabar yra tapusi ekonomikos jėgaine, tačiau kurioje milijonai žmonių tebegyvena lūšnynuose, tokiuose kaip favelos ant Rio de Žaneiro kalvų šlaitų.

Kalbėdamasis su žurnalistais lėktuve, Pranciškus perspėjo dėl didėjančios jaunimo ir senjorų atskirties.

"Pasaulinė krizė neatnešė nieko gera jauniems žmonėms. Praeitą savaitę mačiau duomenis apie nedarbą. Mums gresia įgyti bisą bedarbių kartą", - sakė pontifikas, kuris pats nešėsi savo bagažą į lėktuvą, laikydamasis nuo savo įvaizdžio neatsiejamo paprastumo.

Jis aiškino, kad vienas iš šios kelionės tikslų yra "padrąsinti jaunus žmones integruotis į visuomenę", taip pat įtikinti pasaulį jų neapleisti.

Pranciškus taip pat apgailestavo dėl nusigręžimo nuo pagyvenusių žmonių, užmirštant jų teikiamą gyvenimo išmintį.

"Mes pripratę prie senolių atstūmimo kultūros, darome tai dažnai, nepaisydami gyvenimo išminties, kurią gauname iš jų. Jie paliekami vienoje pusėje , tartum jie nieko negali pasiūlyti. Tačiau šiandien atstūmimo kultūrą imta taikyti ir jauniems bedarbiams", - sakė jis.

Per savaitę truksiantį vizitą Pranciškus turės progą savomis akimis pamatyti Brazilijos sėkmę ir sunkumus. Pirmadienį jis susitiks su prezidente Dilma Rousseff (Dilma Rusef), o ketvirtadienį aplankys vieną iš Rio de Žaneiro favelų.

Per Pranciškaus susitikimą su D.Rousseff Rio de Žaneiro gubernatoriaus rūmuose ateistai ir protestų judėjimas "Anonymous" ketina protestuoti dėl 53 mln. JAV dolerių (139 mln. litų) sumos, skirtos iš valstybės iždo pontifiko viešnagei organizuoti.

Planuojama, kad Pranciškus antradienį ilsėsis, o trečiadienį aplankys Aparesidos Mergelės šventovės baziliką - piligrimystės centrą, esantį pusiaukelėje tarp San Paulo ir Rio de Žaneiro.

Garsiajame Rio de Žaneiro Kopakabanos paplūdimyje buvo pastatyta puošni scena su didžiuliu kryžiumi, nuo kurios pontifikas kreipsis į jaunimą ketvirtadienį, po viešnagės faveloje.

Brazilija yra didžiausia katalikiška šalis, tačiau joje katalikų bendruomenė mažeja, nes vis daugiau žmonių atsigręžia į evangelikų Bažnyčias arba atsiriboja nuo organizuotos religijos.

Per 1970 metų visuotinį gyventojų surašymą daugiau nei 90 proc. žmonių įvardijo save katalikais. Tuo tarpu sekmadienį paskelbti Statistikos instituto tyrimo duomenys rodo, jog dabar 57 proc. žmonių laiko save katalikais, o 28 proc. - evangelikais.

Rio de Žaneire tik 40 proc. gyventojų laiko save katalikais, o beveik ketvirtadalis įvardija save žmonėmis "be religijos", rodo atskirai dienraščio "Folha de Sao Paulo" surengta apklausa.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vytas

Vytas portretas
dar vienas mesijas apsireiske: visai kaip romenu laikais- kada jus, religiniai fanatikai, kalsite ji prie kryziaus

Anikė

Anikė portretas
Šis šventas žmogus, kuriuo taip tiki pasaulio vargšai ir nelaimėliai, mato didžiausią problemą -nei jaunimas, nei senjorai nutukusioms pasaulio valdžioms nerūpi.Jiems reikalinga paklusni tyli darbo jėga, turtui kaupti.Jei anie pinigų maišai neišnaudotų, neplėštų žmonių, pasaulis būtų ir doresnis, ir geresnis...Karai, suirutės, riaušės jiems neša turtus, tautoms-mirtį, žaizdas, didesnį vargą.Ar myli ką nors iš politikų taip.kaip popiežių Pranciškų?AIšku, kad ne.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių