Rinkimai Ukrainoje: V.Janukovyčius ir J.Tymošenko iškopė į finalą

Premjerė Julija Tymošenko ir opozicijos lyderis Viktoras Janukovyčius pateko į Ukrainos prezidento rinkimų antrąjį ratą, kurio rezultatus nulems tie, kurie praėjusį sekmadienį balsavo prieš juos.

J. Tymošenko, atsiliekanti nuo V.Janukovyčiaus tik keliais procentais, pirmoji puolė užkariauti širdis ketvirtadalio rinkėjų, kurie atidavė balsus už pirmojo penketo autsaiderius. Ji paragino "demokratines jėgas" susivienyti aplink jos kandidatūrą, o V.Janukovyčius į tai atsakė pažadu atsižvelgti į pralaimėjusiųjų rezultatus, susilaikydamas nuo tiesioginių raginimų pradėti derybas.

"Noriu kreiptis į tuos rinkėjus, kurie balsavo už kitus kandidatus, kad jie žinotų, jog į jų balsus bus atsižvelgiama, rengiant tas programas, kurias esame numatę artimiausioje ateityje, kad būtų galima kurti mūsų šalį, įvairiose veiklos srityse", - sakė V.Janukovyčius.

"Nuo šios dienos aš pasirengusi vesti derybas, kad būtų galima eiti toliau, suvienijus demokratines jėgas", - sakė J.Tymošenko.

Trys balsavusių rinkėjų, išėjusių iš rinkimų apylinkių, apklausos parodė, kad pirmauja V.Janukovyčius pirmajame rate 4-11 proc. Pirmadienio rytą paskelbti balsavimo duomenys rodo apie 12 proc.

V.Janukovyčiaus persvarą prieš J.Tymošenko

J.Tymošenko žada Ukrainai vietą Europos Sąjungoje jau po penkerių metų ir apeliuoja į vykusios prieš penkerius metus "oranžinės revoliucijos" idealus. V.Janukovyčius organizuoja savo rinkimų kampaniją, remdamasis suskaldytos tautos suvienijimo idėja ir griežta "oranžinės" komandos kritika. Analitikai nesiryžta prognozuoti, kaip baigsis antrasis ratas, bet sako, kad V.Janukovyčiui bus sudėtingiau išplėsti elektoratą nei Julijai Tymošenko.

"Janukovyčius buvo priartėjęs prie rinkėjų pasitikėjimo juo aukščiausios ribos ir niekada neperžengė 40 proc. lygio - gana daug rinkėjų juo nepasitiki", - sako politologas Oleksandras Dergačiovas.

Du trečdaliai prieš

Remiantis balsavusių rinkėjų apklausa, kurią balsavimo dieną praėjusį sekmadienį surengė Demokratinių iniciatyvų, Kijevo tarptautinio sociologijos instituto ir Ukrainos O.Razumkovo ekonomikos ir politikos tyrimų centro konsorciumas, V.Janukovyčius gavo pirmajame rate 31,5 proc. balsų, J.Tymošenko 27,2 proc., o trečiasis buvo bankininkas Serhijus Tihipka su 13,5 proc. balsų.

Kita balsavusių rinkėjų apklausa , kurią surengė televizijos kanalas ICTV, padedamas sociologų iš užsienio, parodė didelį V.Janukovyčiaus atotrūkį nuo J,Tymošenkos - daugiau kaip 9 proc. Remiantis šia apklausa, Regionų partijos lyderis gavo 35,1 proc. balsų, dabartinė premjerė - 25,7 proc., o S.Tihipka - 13,4 proc.

Dar viena apklausa - populiaraus televizijos kanalo "Inter", kurį J.Tymošenko kaltina šališkumu jai - rodo beveik 11 proc. V.Janukovyčiaus atotrūkį. Pirmojo trejeto rezultatai, "Inter" apklausos duomenimis, - 36,6 proc., 25,8 ir 13,5 proc.

Kadenciją baigiantis prezidentas Viktoras Juščenka nesurinko ir 7 proc.
J.Tymošenko įsitikinusi, kad rinkimuose du trečdaliai balsavo už ją ir kitus "demokratus" bei prieš V.Janukovyčių, kuris, pasak jos, yra reakcionierius ir oligarchų marionetė.

V.Janukovyčius įsitikinęs, kad du trečdaliai balsavo už "permainas", tai yra už jį ir opoziciją ir prieš dabartinę premjerę J.Tymošenko, dalijančią tuščius pažadus.

"Visų demokratinių jėgų, kurios šiandien sudaro daugiau kaip 60 proc. balsų, uždavinys - padaryti taip, kad antrajame rate Janukovyčius negautų nė vienu balsu daugiau", - traukė į savo pusę elektorato antklodę J.Tymošenko. V.Janukovyčius nepasidavė.

"Rezultatas, kurį mes gavome, atitinka žmonių nuotaikas. Du trečdaliai Ukrainos piliečių nori permainų", - prisiskyrė jis balsavusiuosius ne už J.Tymošenko prie savo šalininkų.

Ieškoti šalininkų pretendentai į prezidento postą gali tris savaites - antrasis ratas vyks vasario 7 dieną. Tačiau sąjunga su pralaimėjusiu politiku neduos nei J.Tymošenko, nei V.Janukovyčiui jokių garantijų: surinkęs apie 7 proc. Arsenijus Jaceniukas sakė, kad nerems nė vieno kandidato, o esantis trečiojoje vietoje S.Tihipka, kurio 13 proc. gali nulemti antrojo rato likimą, paaiškino, kad savo rinkėjams jis neįsakinės:

"Mano rinkėjas - protingas žmogus, kuris, prieš eidamas balsuoti, pagalvos ir pats apsispręs. Todėl tokiam žmogui aš asmeniškai nieko nepatarsiu, jis pats apsispręs ir pats balsuos už tą, už kurį, jo nuomone, reikia balsuoti", - sakė S.Tihipka.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių