Rinkėjų lyga pasmerkė V.Putiną už vyravimą Rusijos eteryje

Rinkėjų lygos steigėjų taryba pareiškė Rusijos federaliniams televizijos kanalams, kad nėra tolygiai nušviečiama kandidatų į prezidentus veikla.

Kreipimesi internetu, adresuotame Pirmojo kanalo, „Rossija“, NTV vadovams ir Centrinės rinkimų komisijos vadovui Vladimirui Čiurovui, Lyga kritikuoja pernelyg aktyvų „Vieningosios Rusijos“ kandidato Vladimiro Purino veiklos nušvietimą, apeinant kitų parlamento partijų atstovus ir patį save iškėlusį Michailą Prochorovą.

„Federalinių televizijos kanalų naujienų laidos yra atviri Vladimiro Putino viešųjų ryšių įrankiai, Informuojant apie neišėjusio atostogų vyriausybės pirmininko darbą varoma atvira propaganda vieno kandidatų naudai. Visa iš premjero einanti informacija pateikiama kaip absoliuti tiesa: nesiūloma pašalinių ekspertų vertinimų, nesuteikiamas žodis oponentams, televizijos komentatorių tonas visada pagarbus“,- teigiama tekste, paskelbtame organizacijos tinklalapyje.

Lyga taip pat priminė V.Putinui tai, kad jis atsisakė dalyvauti televizijos diskusijoje su kitais kandidatais, pažymėdama, kad šis sprendimas gali būti suprastas kaip „įžeidžiantis rinkėjus“.

Steigėjų tarybos nuomone, yra nemaža tikimybė, kad rinkėjai laikys prezidento rengiamą kampaniją nelegitimine, o tai gali privesti prie rimtų sukrėtimų.

Rinkėjų lygą nusprendė savotiškai paremti trys kandidatai į prezidentus – komunistų vadovas Genadijus Ziuganovas, „Teisingosios Rusijos“ lyderis Sergejus Mironovas ir nepakeičiamas liberalų demokratų lyderis Vladiniras Žirinovskis, kurie antradienį surengs bendrą konferenciją ir po to padarys bendrą pareiškimą.

Pasak komunistų sekretoriaus informaciniam analitiniam darbui Sergejaus Obuchovo, V.Putino veiklai nušviesti panaudojama maždaug 67 proc. viso federalinių televizijos kanalų eterio laiko, skiriamo kandidatams į prezidentus.

„Iš esmės, rinkimai nelegitiminiai, nes pažeidžiami pagrindiniai principai laisvų rinkimų, kurie neįmanomi, esant nelygiai prieigai prie televizijos eterio. Ir itin didelį pasipiktinimą kelia V.Putino straipsniai, kuriuos jis rašo kaip asmuo, užimantis neaišku kokias pareigas“, - pasiskundė S.Obuchovas interviu laikraščiui „Kommersant“.

Dar parlamento opozicijos kandidatus papiktino televizijos filmai, pasakojantys apie gyvenimą Rusijoje, kai V.Putinas buvo prezidentas ir yra ministras pirmininkas - „Tiltas virš bedugnės“ ir „Pataikyti į penketuką“, kuriuos parodė sausį atitinkamai "Pirmasis kanalas ir NTV.

Atsakydama į liberalų demokratų, komunistų ir TR vadovų skundą CRK narė Maja Grišina pareiškė, kad minėti filmai yra „analitiniai“ ir juose nėra jokios agitacijos.

Savo ruožtu, verslininkas Michailas Prochorovas, kaip pranešė jo spaudos tarnyba, prie trijų opozicionierių, kuriuos jis anksčiau pavadino „Dūmos seniokais“, bendros spaudos konferencijos neprisijungs.


Šiame straipsnyje: Vladimiras Putinas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Reikia susimąstyti

Reikia susimąstyti portretas
Neįtikėtina diplomatizmo banga užėjo! Visi nori stovėti aukščiau už kitus. Išdidumas ir puikybė yra blogosios savybės. Kiekvienas turi prisiderinti prie visuomenės poreikių ir stengtis būti naudingu.

skaitytojas

skaitytojas portretas
Klausykite, kodėl neveikia jūsų nuoroda Paidalinti su kitais (el.paštu)? Tai jau ne pirmą kartą matau, ir jūs to negalavimo niekaip nepatasote. Kodėl?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių