Rinkėjų lyga nepripažįsta Rusijos prezidento rinkimų

Savaitgalį įvykę Rusijos prezidento rinkimai diskreditavo valstybės valdžios institutus, buvo įžeidimas pilietinei visuomenei ir negali būti pripažinti legitiminiais, pareiškė Rinkėjų lyga.

V.Putinas sekmadienio rinkimus laimėjo surinkęs 63,6 proc. balsų ir savo pergalės kalboje pareiškė, kad laimėjo „atvirai ir garbingai“.

Tačiau nevyriausybinės rinkimų stebėjimo organizacijos pranešė apie daugybę įtariamų daugkartinio balsavimo atvejų. Rinkimų rezultatus pripažinti atsisakė ir pagrindinis V.Putino varžovas, komunistų kandidatas Genadijus Ziuganovas.

„Esant didelio masto pažeidimams Lyga mano, jog jai neįmanoma pripažinti 2012 metų prezidento rinkimų Rusijoje rezultatų“, - sakoma Lygos memorandume, išplatintame trečiadienį spaudos konferencijoje Maskvoje.

Įžymybių vadovaujamos aktyvistų organizacija apgailestaudama konstatuoja, kad kovo 4 dieną buvo įžeista Rusijos pilietinė visuomenė, buvo diskredituoti Rusijos prezidento, Rusijos rinkimų sistemos ir visos Rusijos valstybinės valdžios institutai".

„Rinkėjų lyga mano, kad kovo 4 dieną įvykę rinkimai nebuvo lygūs, nes diskriminuojant žinomus politikus, kai buvo sudaromas kandidatų sąrašas, buvo apribota piliečiams pasirinkimo galimybė ir palengvinta konkurencija valdžios kandidatui“, - sakoma dokumente.

Be to, Lyga mano, jog rinkimai buvo neteisingi, „nes įregistruoti kandidatai rengė savo rinkimų kampaniją nelygiomis sąlygomis, o vienas iš jų turėjo iš anksto žinomą pranašumą ir, nepaisydamas įstatymų, naudojo savo interesams didžiulius valstybės išteklius - finansinius, organizacinius ir propagandinius“.

„Rinkimai nebuvo sąžiningi, nes skaičiuojant balsus ir susumuojant rezultatus vyko sistemingi klastojimai, smarkiai pakeitę rinkėjų valios pareiškimo rezultatą“, - sakoma memorandume.

Jame pažymima, kad nepriklausomas rezultatų susumavimas, kurį pagal įstatymus atliko piliečių stebėtojai rinkimų apylinkėse, leidžia daryti išvadą, „kad realus balsų, kuriuos surinko laimėtoju paskelbtas V.Putinas, skaičius gerokai mažesnis nei tas, kurį paskyrė jam rinkiminė Rusijos administracija savo oficialiose ataskaitose“.

„Rasta daug apylinkių rinkimų komisijų pirminių protokolų klastojimo atvejų, tai yra buvo pakeisti jame esantys balsavimo rezultatai po to, kai jų kopijos buvo išduotos stebėtojams, bet prieš tai, kai duomenys buvo įkelti į valstybinę automatizuotą sistemą “Rinkimai„. Beveik visos šios klastotės buvo daromos vieno ir to paties kandidato naudai“, - teigiama Lygos pareiškime.

Opozicija primena, kad buvo „paskelbti tūkstančiai liudijimų apie pažeidimus per patį balsavimą, šiurkščiausi ir labiausiai ryškūs iš jų - “karuselės„ ir balsalapių įmetimai“.

Rusijos centrinės rinkimų komisijos pirmininko pavaduotojas Leonidas Ivlevas tuos kaltinimus paneigė ir, savo ruožtu, apkaltino Rinkėjų lygą siekiant „iš anksto nusistatyto tikslo“ pasmerkti rinkimus.

V.Putino atstovas Dmitrijus Peskovas pridūrė, kad „visos nuomonės (apie rinkimus) jau pateiktos ir šis klausimas baigtas“.

Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos (ESBO) vadovaujami tarptautiniai stebėtojai sakė, kad šių prezidento rinkimų kampanija buvo pakreipta V.Putino naudai, o patį balsavimą temdė pažeidimai, ypač - skaičiuojant balsus.

Rinkėjų lyga paskelbė, kad, jos apskaičiavimu, iš tikrųjų V.Putinas gavo daug mažiau balsų - 53 proc., o magnatas Michailas Prochorovas surinko 16 proc. balsų - dvigubai daugiau nei rodo oficialūs rezultatai.

Tačiau Lyga taip pat perspėjo, kad šie skaičiai turi ir paklaidos ribą, nes nepriklausomi jos stebėtojai dirbo daugiausia Maskvoje, kur V.Putinas, oficialiais duomenimis, gavo mažiau nei pusę rinkėjų balsų.

2012 metų sausio 18 dieną visuomenės veikėjų, žurnalistų ir tinklaraštininkų iniciatyvinė grupė paskelbė, kad įsteigė Rinkėjų lygą, kuri kontroliuos rinkimų procesą Rusijoje.

Lygos steigėjais tapo 16 žmonių, tarp jų tinklaraštininkas Rustamas Adagamovas, televizijos laidų vedėjai Tatjana Lazareva ir Leonidas Parfionovas, rašytojas Grigorijus Čcharišvilis (Borisas Akuninas), daktarė Jelizaveta Glinka (daktarė Liza), tinklaraštininkas Ilja Varlamovas, muzikantas Jurijus Ševčiukas, prodiuseris ir kompozitorius Georgijus Vasiljevas, politologas Dmitrijus Oreškinas, žurnalistė Olga Romanova, žurnalistas ir leidėjas Sergejus Parchomenka, rašytojas Dmitrijus Bykovas ir kiti.

Rinkėjų lyga nusiuntė į rinkimus tūkstančius stebėtojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

sdrgdafghadfh

sdrgdafghadfh portretas
Ple patys issirenka,patys nepripazysta:))))))))))Gert rusams maziau reik:)

nuomone

nuomone portretas
rusu tauta isrinko Putina salies prezidentu , taciau tai labai nepatinka daugeliui Rusijos zydu , besiverzianciu prie valdzios lovio ?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių