Režisierius R.Polanskis bus paleistas už užstatą, bet liks stebimas

Kino režisierius Romanas Polanskis bus paleistas už 4,5 mln. dolerių užstatą ir artimiausiomis dienomis galės išeiti iš Šveicarijos kalėjimo, bet bus laikomas namų arešto sąlygomis savo namelyje Alpėse ir sekamas elektroniniais prietaisais.

Įtariamas santykiavimu su trylikamete

Teisingumo ministrė trečiadienį sakė nematanti priežasties apskųsti šio netikėto teismo sprendimo. R.Polanskis turės likti Šveicarijoje, kol pareigūnai spręs, ar išduoti jį Jungtinėms Valstijoms už neteisėtus lytinius santykius su 13 metų mergaite 1977 metais.

Ministerijos atstovas Folco Galli sakė, kad galutinis sprendimas dėl R.Polanskio pervežimo į jo kalnų namelį Šveicarijos Gštado kurorte bus priimtas greitai.

"Šis 76 metų apeliantas yra vedęs ir yra dviejų mažamečių tėvas, - nurodė teismas, svarstydamas R.Polanskio pasiūlymą dėl piniginio užstato, kurio garantija yra jo butas Paryžiuje. - Galima manyti, kad kaip atsakingas tėvas jis, ypač - atsižvelgus į jo garbų amžių, teiks didesnę svarbą finansiniam savo šeimos saugumui nei koks nors jaunesnis žmogus".

Bus stebimas elektroniniais prietaisais

Teismas sakė, kad R.Polanskis savo kalnų namelyje bus “nuolat sekamas elektroninėmis priemonėmis" ir kad jeigu jis išeis iš valdos ar nusiims elektroninio sekimo apyrankę, įsijungs aliarmas. Teismas pridūrė, kad šio kino režisieriaus pabėgimo rizika vis dar laikoma didele.

Teismo sprendimas buvo netikėtas, nes anksčiau tokių filmų kaip "Rozmari kūdikis" (Rosemary's Baby), "Kinų kvartalas'' (Chinatown) ir "Pianistas" (The Pianist) režisierius patyrė virtinę teisinių nesėkmių.

Teisingumo ministerija nurodė areštuoti R.Polanskį rugsėjo 26 dieną, jam atvykus į Ciurichą atsiimti kino festivalio apdovanojimo už viso gyvenimo pasiekimus.

Šveicarijos teisės ekspertai anksčiau sakė, jog R.Polanski turi nedaug galimybių pasiekti sprendimą dėl užstato ir net JAV pareigūnai išreiškė įsitikinimą, kad Šveicarijos teismas nesutiks jo išleisti iš kalėjimo.

Praėjusį mėnesį teismas atmetė R.Polanskio pirmąjį pasiūlymą užstatyti savo namelį Gštade, kuris, kaip tvirtina režisierius, sudaro daugiau kaip pusę jo asmeninio turto ir tikrai atgrasintų jį nuo pabėgimo, nes jis turįs du vaikus, kuriuos turi remti, kol jie baigs mokyklą.

Pabėgo prieš 30 metų

Teismas vietoj to pareikalavo grynųjų ir šį kartą palankiai pažvelgė į R.Polanskio pasiūlymą dėl banko garantijos ir jo šeimos namo praradimo, jei jis sugalvotų pabėgti.

R.Polanskis buvo apkaltintas 13-metės išžaginimu nugirdžius ją šampanu ir sudavus vaistų "Quaalude". Tai įvyko per fotosesiją Los Andžele 1977 metais. Iš pradžių režisieriui buvo pateikti šeši kaltinimai sunkiais kriminaliniais nusikaltimais, tarp jų - išžaginimu panaudojus vaistus, vaiko tvirkinimu ir sodomija.

R.Polanskis padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl lengvesnio kaltinimo turėjus neteisėtų lytinių santykių. Mainais į tai teisėjas sutiko panaikinti kitus kaltinimus ir nusiuntė jį į kalėjimą 90-ies dienų psichiatrijos ekspertizei. Vertintojas paleido jį po 42 dienų, bet teisėjas sakė, kad nusiųs jį atgal į kalėjimą atsėdėti viso 90 dienų termino.

Tada, 1978 metų vasarį, kai jam turėjo būti paskelbtas nuosprendis, R.Polanskis pabėgo iš šalies ir nuo to laiko gyveno Prancūzijoje.


Šiame straipsnyje: Polanski

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių