Putinas asmeniškai atsakė pasipiktinusiam gaisrais tinklaraštininkui

Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas asmeniškai atsakė į šiurkštų ir emocingą kreipimąsi anoniminio tinklaraštininko, kuris pasipiktino priešgaisrinio saugumo būkle nedidelėse šalies regionų gyvenvietėse.

Anoniminis vasarotojas iš Tverės srities Kaliazino rajono savo tinklaraštyje, kurį jis veda slapyvardžiu top-lap, nerinkdamas žodžių ir gausiai vartodamas nenorminę leksiką papasakojo apie tai, kokia prasta priešgaisrinio saugumo būklė kaime, kuriame yra jo namas.

V.Putino dėmesį į šį tinklaraštį atkreipė radijo stoties "Echo Moskvy" vyriausiasis redaktorius Aleksejus Venjaminovas, uždavęs premjerui prieraše klausimą, ar jis žino, kad "žmonės pasipiktinę dėl vyriausybės veiksmų gesinant gaisrus Rusijos Federacijoje".

"Tiesiai į akis jums, žinoma, niekas nepasakys, bet internetas pilnas kritikos ir pasipiktinimo, - parašė A.Venediktovas V.Putinui. - Štai pavyzdėlis vieno, dar ne paties griežčiausio pasisakymo internete. Ką jūs atsakytumėte šiam žmogui?".

"Per vyriausybės tinklalapį mes nusiuntėme šį kreipimąsi V.Putinui, ir netrukus gavome ministro pirmininko atsakymą", - sakė A.Venediktovas agentūrai "Interfax".

Laiške, kurio tekstą A.Venediktovas perdavė agentūrai "Interfax", tinklaraštininkas, dažnai vartodamas nenorminius žodžius ("Interfax", atpasakodamas laišką, praleidžia necenzūrinius žodžius), rašo: "Kaime, esant ... komunistams, kuriuos visi koneveikia, buvo trys gaisrams gesinti skirtos kūdros, kabojo nedidelis varpas, kuriuo buvo skambinama, jeigu kildavo gaisras, ir (o stebukle) buvo gaisrinė mašina, vienintelė trims kaimams, tiesa, bet buvo. O štai atėjo ponai demokratai, ir..., pirma, ką padarė, tai užvertė kūdras, ..., gaisrinę mašiną taip pat kažkur nudangino, o varpą pakeitė telefonu..., tik jis ... neveikia, nes pamiršo prijungti".

Kreipimosi pabaigoje nepatenkintas vasarotojas klausia, kam "mums koks nors inovacinis centras Skolkove, jeigu pas mus paprasčiausių gaisrinių mašinų nėra".
"Aš nenoriu telefono kaime, aš noriu gaisrams skirtų kūdrų ir buvusio savo varpo, grąžinkite man, ..., varpą ir iškaskite kūdrą, aš pats ją prižiūrėsiu ir pripildysiu".

Savo atsakyme V.Putinas rašo: "Gerbiamas vartotojau, šiandien darbo dienai baigiantis, kvėpuodamas, kaip ir visi maskviečiai, degančių Pamaskvio miškų dūmais, su dideliu susidomėjimu ir malonumu susipažinau su tuo, kaip jūs vertinate situaciją, kuri susidarė centrinėje Rusijoje dėl miškų gaisrų".

Atsakyme tinklaraštininkui top-lap Rusijos premjeras taip pat pažymėjo, kad "tokių aukštų temperatūrų Rusijoje per 140 metų, vadinasi, ir esant komunistams, nebuvo", ir negalima viskuo kaltinti valdžios.

"Tačiau apskritai su jūsų pastabomis sutinku", - sakoma V.Putino atsakyme.

"Jūs, žinoma, nepaprastai atviras ir tiesus žmogus. Tiesiog šaunuolis. Ir jūs, be abejo, gabus literatas. Jeigu jūs užsidirbtumėte iš rašymo, galėtumėte gyventi kaip mylimas V.Lenino rašytojas - M.Gorkis, Kapryje. Tačiau ir ten jūs negalėtumėte jaustis saugus. Nes ir Europoje, ir JAV būna tokio pat masto gamtos kataklizmų", - tęsiama jame.

"Nepaisant visų problemų ir sunkumų, tikiuosi, iki pensijos mudu pratrauksime. Visos būtinos lėšos gaivalinės nelaimės padariniams įveikti ir kitoms neatidėliojamoms problemoms spręsti jau pervestos iš federalinio iždo į nukentėjusių Rusijos subjektų sąskaitas. Jeigu nurodytumėte savo adresą, varpą gautumėte iš gubernatoriaus nedelsiant".

Ketvirtadienį paryčiui smogas, vakar gaubęs Rusijos sostinę, buvo ne toks tirštas.
Tačiau gatvėse tebejaučiamas degėsių kvapas, o kai kurie žmonės priversti prisidengti nosis nosinėmis arba būti su kvėpavimo kaukėmis.

Trečiadienio, rugpjūčio 4 dienos vakaro duomenimis, Rusijos teritorijoje yra 520 gaisrų židinių, apėmusių daugiau kaip 188,5 tūkst. hektarų plotą. Iš 24 durpynų gaisrų 13 yra Maskvos srities teritorijoje.

Gaisrai Rusijoje jau nusinešė 48 žmonių gyvybę.


Šiame straipsnyje: PutinasRusijagaisraiMaskva

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių