Protestų banga užliejo visą Senąjį žemyną

Blogas pavyzdys užkrečiamas. Šią tiesą patvirtino sėkmingas Vokietijos oro bendrovės „Lufthansa“ darbuotojų streikas, pažadinęs sukilti britus ir prancūzus. Protestų banga gali užlieti visą Europą.

Pasiekė, ko norėjo

Pirmadienį pradėję keturių dienų streiką ir paralyžiavę oro susisiekimą, „Lufthansa“ darbuotojai šiandien nusprendė nutraukti protesto akciją ir sėsti prie derybų stalo su bendrovės vadovais. Streikas atidėtas dviem savaitėms, per šį laiką tikimasi pasiekti kompromisą.

„Bendrovės vadovai sutiko derėtis be jokių išankstinių sąlygų, ko mes ir siekėme. Norėčiau padėkoti visiems, kas dalyvavo protesto akcijoje“, - sakė Pilotų sąjungos atstovas Winfriedas Streicheris.

„Lufthansa“ pilotai reikalauja padidinti atlyginimus ir išsaugoti darbo vietas. Pradedantieji oro bendrovės pilotai per metus uždirba 60 tūkst. eurų, o didesnę nei 15 metų patirtį turintys pilotai - dukart daugiau.

Dėl pirmadienio streiko, kuriame dalyvavo maždaug 4 tūkst. pilotų, „Lufthansa“ atšaukė 800 skrydžių, tarp jų - ir į Lietuvą. Mažiausiai 10 tūkst. keleivių buvo priversti keisti kelionių planus. Ekspertų skaičiavimais, bendrovės nuostoliai dėl protesto akcijos sieks 25 mln. eurų (86 mln. litų).

Nors streikas antradienį buvo nutrauktas, bendrovės „Lufthansa“ skrydis į Vilnių šią dieną vis tiek buvo atšauktas.

Kamuoja degalų stygius

Vokiečių pavyzdžiu nusprendė sekti ir kaimynai. Prancūzijos oro dispečeriai antradienį pradėjo penkių dienų streiką, siekdami išsaugoti darbo vietas. Paryžiaus Orli oro uoste antradienį atšaukta pusė skrydžių, o Šarlio de Golio oro uoste - kas ketvirtas. Kai kurių miestų oro uostai buvo uždaryti. Oro bendrovė „Air France“ pranešė, kad streikas sutrikdė susisiekimą šalies viduje, o skrydžiai į užsienio šalis vyksta kaip įprastai.

Dispečeriai protestuoja prieš ketinimus pertvarkyti skrydžių kontrolę. Šešios valstybės - Prancūzija, Vokietija, Belgija, Liuksemburgas, Nyderlandai ir Šveicarija - sutarė apjungti skrydžių kontrolės tarnybas. Dispečeriai baiminasi, kad ši reorganizacija sumažins darbo vietų skaičių, o Prancūzijos Vyriausioji civilinės aviacijos valdyba gali būti visai uždaryta.

Keliauti automobiliais Prancūzijoje šiomis dienomis ne ką lengviau, nei lėktuvais, nes jau savaitę streikuoja bendrovės „Total“ naftos perdirbimo gamyklų darbuotojai. Dėl to pirmadienį 110 „Total“ degalinių liko be vienos ar kelių rūšių degalų, o antradienį šis skaičius išaugo iki 249. Protestas kilo dėl to, kad energetikos milžinas nusprendė uždaryti naftos perdirbimo gamyklą Diunkerko mieste.

„British Airways“ išgirdo grasinimus

Netekti darbo bijo ir Didžiosios Britanijos oro bendrovės „British Airways“ darbuotojai, pagrasinę taip pat surengti streiką. Už protesto akciją pirmadienį nubalsavo daugiau nei 80 proc. bendrovės orlaivių palydovų. „British Airways“ ketina sumažinti stiuardų ir stiuardesių skaičių bei sumažinti jiems atlyginimus.

„Mes tikimės, kad bendrovė atsižvelgs į mūsų ketinimus ir bus lankstesnė derybose, kuriomis dabar bandoma išspręsti konfliktą“, - sakė „British Airways“ darbuotojų profesinės sąjungos atstovas Lenas McCluskey.

Oro bendrovės vadovai sutinka derėtis ir ketvirtadienį susitiks su profsąjungos atstovais.

Sprendimas dėl streiko datos ir jo trukmės dar nepriimtas, bet profsąjungos lyderiai pažadėjo, kad negadins žmonėms Velykų atostogų.

Nė dienos be protestų

Jau ne pirmą mėnesį protestai drebina Graikiją. Kai smarkiai prasiskolinusios šalies vadovai paskelbė griežtas taupymo priemones, demonstrantai į gatves išeina beveik kasdien.

Vienos profesinės sąjungos nariai antradienį blokavo Atėnų vertybinių popierių biržą. Protesto organizatoriai, kuriuos palaiko Komunistų partija, sakė planuojantys visą dieną blokuoti biržos pastatą. Tačiau prekyba vertybiniais popieriais vis vien vyko, nes biržos darbuotojai dirbo iš kitų kompiuterių.

Biržos blokada surengta prieš parą truksiantį visuotinį streiką, kurį paragino surengti Graikijos pagrindinės profesinės sąjungos. Tikėtina, kad tuo metu nebus teikiamos viešosios paslaugos ir neskraidys lėktuvai, todėl oro susisiekimas Europos šalyse, kuriam pakenkė kiti pastaruoju metu vykę streikai, gali dar labiau pakrikti.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių