Prieš Kalėdų nakties mišias užpultas popiežius (papildyta)

Viena moteris puolė ant popiežiaus Benedikto XVI, kai jis ketvirtadienį vėlai vakare Šv. Petro bazilikoje ėjo celebruoti Kalėdų nakties mišių, ir parbloškė jį ant žemės.

Nukentėjo ir aplinkiniai

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip raudoną nertinį su kapišonu dėvinti moteris peršoko per apsauginį atitvarą ir metėsi prie 82 metų popiežiaus, kuris su auksiniu kryžiumi ėjo prie pagrindinio šventovės altoriaus tradicinės procesijos priekyje.

Iš priekio prišokusi moteris spėjo sugriebti Benedikto XVI liturginius apdarus ir griūdama pargriovė ant marmurinių Šv. Petro bazilikos grindų ir pontifiką.

Per kilusią sumaištį, kurios metu nutilo muzika ir pasigirdo maldininkų riksmai, ant žemės nuvirto dar keli žmonės, tarp jų silpnos sveikatos senyvas prancūzų kardinolas Roger Etchegaray, kuris buvo vos už kelių metrų nuo popiežiaus.

Šis žymus 87 metų hierarchas griūdamas susilaužė šlaunikaulį ir buvo išvežtas į ligoninę.

Popiežius elgėsi tarsi nieko nebūtų įvykę

Pats popiežius per incidentą nenukentėjo ir atsistojęs po kelių akimirkų nuėjo vadovauti dviem valandoms trunkančioms pamaldoms tarsi nieko nebūtų įvykę.

Auksiniais ir baltais liturginiais apdarais dėvėjęs pontifikas savo Kalėdų nakties homilijoje pasmerkė savanaudiškumą, kuris „padaro mus savo interesų ir troškimų, atskiriančių mus vienas nuo kito, kaliniais".

Dvasinis daugiau kaip milijardo katalikų lyderis sakė itališkai: „Konfliktai drasko pasaulį ir susitaikymo stokojama todėl, kad esame užsisklendę savo asmeniniame pasaulėlyje ir mums rūpi tik savo interesai ir nuomonės".

Užpuolė nestabilios psichikos moteris

"Procesijos metu nestabilios psichikos asmuo peršoko atitvarą ir pargriovė Šventąjį Tėvą, - sakė Vatikano atstovas spaudai Ciro Benedettini. - (Popiežius) iškart atsistojo ir procesija tęsėsi toliau".

Vatikano atstovas spaudai Federico Lombardi apibūdino moterį kaip „nestabilios psichikos" ir pridūrė, kad ji neva norėjusi apkabinti pontifiką.

Jis pridūrė, kad ta pati moteris bandė prisiartinti prie Benedikto XVI ir per praėjusių metų Kalėdų nakties mišias, tačiau tada jai nepavyko prasmukti pro apsauginį atitvarą.

F.Lombardi stengėsi nesureikšminti incidento: „Tai buvo užpuolimas, bet jis nebuvo pavojingas, nes ji nebuvo ginkluota".

Jis taip pat gyrė popiežių, kuris pademonstravo „didelę savitvardą ir gebėjimą valdyti padėtį".

Naujienų agentūra ANSA pranešė, kad moteris buvo suimta ir kad ją dabar apklausia Vatikano policija. Jos tapatybė nenurodoma.

Ne pirmas incidentas

Per popiežiaus Benedikto XVI pontifikatą, kuris prasidėjo 2005 metais, pasitaikė vos keli saugumo pažeidimai. Iš jų rimčiausias įvyko 2007 metais, kai vienas vokietis peršoko per apsauginę tvorelę Šv. Petro aikštėje ir mėgino įlipti į automobilį, kuriame buvo popiežius.

Saugumo priemonės Vatikane buvo ypač sustiprintos po to, kai turkas Mehmetas Ali Agca 1981 metų gegužę Šv. Petro aikštėje paleido kulką į Benedikto pirmtaką Joną Paulių II ir sunkiai jį sužeidė. Kalėdų nakties mišios saugumo požiūriu kelia dar daugiau problemų, nes per jas ir maldininkai, ir turistai gali prie popiežiaus prieiti arčiau nei įprasta.

Ketvirtadienio vakaro incidentas įvyko nepraėjus nė dviem savaitėms, kai psichinių problemų turintis vyriškis per mitingą Milane užpuolė Italijos ministrą pirmininką Silvio Berlusconi ir paleidęs į veidą suvenyrinį šio miesto katedros modelį sulaužė jam nosį ir išmušė du dantis.

Saugumas pastaraisiais metais - sustiprintas

Užpuolimas pagrindinėje katalikų šventovėje, kuris akivaizdžiai sukrėtė Vatikano apsauginius ir pribloškė vyskupus, vėl vers ieškoti atsakymo į klausimą, kiek saugu popiežiui susitikinėti su žmonėmis viešumoje.

„Neįtikima, kad tai įvyko Šv. Petro bazilikoje, nes pastaraisiais metais saugumo užtikrinimas buvo gerokai sustiprintas", - BBC sakė Anglijos ir Velso katalikų dvasinis vadovas Vestminsterio arkivyskupas Vincentas Nicholsas.

Nors lankytojai, kurie nori patekti į Šv. Petro baziliką, yra apžiūrimi ir patikrinami metalo detektoriumi, pačiame šventovės viduje saugumo, kurį užtikrina Vatikano apsauginiai kartu su šveicarų gvardija, tvarka nėra itin griežta.

Pakeista Vatikano tradicija

Benediktas XVI buvo užpultas tuo metu, kai susirūpinimą dėl jo sveikatos sukėlė Vatikano sprendimas nusižengti savo tradicijai ir Kalėdų nakties mišias, dar vadinamas Bernelių arba Piemenėlių mišiomis, aukoti ne vidurnaktį, o dviem valandomis anksčiau.

Tačiau F.Lombardi pareiškė, kad Šventojo Tėvo sveikata yra "visiškai normali" ir kad sprendimas, kuris buvo priimtas prieš kelias savaites, neturėtų kelti jokių nuogąstavimų.

"Tai tik praktinė atsargumo priemonė; nėra jokios priežasties baimintis ir nerimauti", - anksčiau šį mėnesį sakė F.Lombardi.

Jis pridūrė, kad toks sprendimas buvo priimtas siekiant, kad "Kalėdos popiežiui taptų kiek mažiau varginančios, nes jam šiuo laikotarpiu tenka daug nuveikti".

Dabartinio popiežiaus pirmtakas Jonas Paulius II reikalaudavo laikytis tradicijos Bernelių mišias pradėti aukoti vidurnaktį, nors į gyvenimo pabaigą jis kentėjo dėl daugelio negalavimų, ypač Parkinsono ligos.

2005 metais išrinktas Katalikų Bažnyčios vadovas jau lankėsi Šventojoje žemėje, Afrikos šalyse, Turkijoje, Brazilijoje, Australijoje ir Jungtinėse Valstijose, tačiau kitais metais jo kelionių už Europos ribų neplanuojama.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių