Prie Seišelių dreifuoja „Costa“ kruizinis laivas

Italų kruizinis laivas iš tos pačios kompanijos, kuriai priklausė prie Toskanos krantų apvirtęs „Costa Concordia“, antradienį dreifavo piratų knibždančioje jūroje prie Seišelių salų be elektros ir su daugiau kaip tūkstančiu žmonių.

Dėl gaisro mašinų skyriuje laineris „Costa Allegra“ įstrigo pavojinguose, smarkiai banguojančiuose Indijos vandenyno vandenyse ir buvo priverstas pasiųsti nelaimės signalą ir pagalbos prašymą netoliese esantiems laivams.

Laive esančios gelbėjimo įgulos per kelias valandas sugebėjo nuslopinti gaisrą, niekas nebuvo sužeistas, tačiau visi keleiviai buvo perkelti į išorinius denius, kad prireikus juos būtų galima paprasčiau evakuoti.

„Costa Allegra“ priklauso tai pačiai kompanijai kaip ir daug didesnis „Costa Concordia“, kuriam sausio mėnesį prie Italijos krantų užplaukus ant povandeninės uolos žuvo 32 žmonės.

Pirmasis į pagalbą „Costa Allegra“ naktį atplaukė prancūzų 90 m ilgio žvejybinis laivas; abiejų laivų kapitonai palaiko ryšį radijo bangomis, pranešė kompanija „Costa Crociere“.

„Auštant “Costa„ įvertins, kokias pagalbos operacijas tas vandenynų žvejybinis laivas gali vykdyti“, - sakė kompanijos atstovas.

Be dar vieno didelio žvejybinio tralerio, antradienį po pietų nelaimės vietoje laukiama atplaukiant

dviejų buksyrų.

Kompanijos pareigūnas Giorgio Moretti sakė, kad viena galimybė būtų evakuoti keleivius ir įgulą iš „Costa Allegra“ į kitus laivus ir nuplukdyti juos į Seišelių salas, o kita galimybė yra nutempti visą laivą į tą salyną.

„Ugnis padarė žalos laivo elektros instaliacijai“, - žurnalistams sakė G.Moretti.

Pasak jo, keleiviai ir įgulos nariai yra iš 25 valstybių. Laive yra 135 italai, tarp jų - devyni jūrų pėstininkai, saugantys nuo galimų piratų atakų, 127 prancūzai, 97 austrai, 90 šveicarų, taip pat - žmonių iš Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Mauricijaus, Rusijos, Slovėnijos ir Ispanijos.

Įgula „atsargumo dėlei“ buvo įjungusi bendrą pavojaus signalą, sakoma kompanijos pareiškime.

Italijos pakrančių apsaugos pareigūnai sakė, kad pirmasis iš dviejų buksyrų, kurie buvo išsiųsti iš Seišelių, turi atplaukti tik antradienį maždaug 15 val. Grinvičo (17 val. Lietuvos) laiku. Pakrančių apsaugos pareigūnai taip pat palaiko ryšį su pareigūnais Seišeliuose.

Incidentas įvyko netoli Alfonso salos, maždaug 200 jūrmylių nuo pagrindinių salyno salų.

Visų 636 laive esančių keleivių ir 413 įgulos narių sveikata gera, jie, kaip pranešama, deramai informuojami apie padėtį.

Laivas šeštadienį išplaukė iš Madagaskaro ir plaukė į Seišelius, o vėliau turėjo aplankyti Omaną ir plaukti Raudonąja jūra iki Egipto Aleksandrijos uostamiesčio.

Pasak pareigūnų, laivas buvo maždaug už 20 jūrmylių nuo mažytės Alfonso salos, kuri garsėja balto smėlio paplūdimiais, tankiais miškais, vėžliais ir retais paukščiais. Toje 1,74 kv. km ploto saloje gyvena tik pora šimtų žmonių ir yra vienas prabangus viešbutis „Alphonse Island Resort“.

„Costa Crociere“ pranešė, kad apie gaisrą laive buvo informuota pirmadienį 10 val. 39 min. (11 val. 39 min. Lietuvos laiku).

Dėl sausio mėnesį įvykusios „Costa Concordia“ nelaimės vyksta tyrimas devynių žmonių - trijų „Costa Crociere“ vadovų, laivo kapitono ir dar penkių įgulos narių – atžvilgiu.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių