Prancūzų policija turi Tulūzos žudiko filmuotą medžiagą

Prancūzų policija pirmadienį pranešė turinti vaizdo medžiagą, kurią Tulūzoje ir netoli jos žudydamas savo aukas nufilmavo islamo ekstremistas Mohamedas Merah.

Tuo tarpu žudiko tėvas sakė, jog planuoja paduoti prancūzų pareigūnus į teismą dėl jo sūnaus nužudymo. 23 metų M.Merah, kuris nušovė septynis žmones, ketvirtadienį žuvo nuo policijos kulkų, bandydamas išsiveržti iš savo buto, kurį pareigūnai buvo apsupę 32 valandas.

M.Merah, alžyriečių kilmės prancūzas, prieš savo žūtį gyrėsi, kad nufilmavo savo nusikaltimus, o liudininkai policijai pasakojo, kad jis tikriausiai turėjo vaizdo kamerą, pritvirtintą prie perpetės.

Šaltinis policijoje žurnalistams sakė, kad filmuota medžiaga, kuri buvo išsiųsta į arabų palydovinės televizijos „al Jazeera“ biurą Paryžiuje, konfiskuota.

„Tai įvairių žmogžudysčių videomontažas su muzika ir ištraukomis iš Korano“, - sakė šaltinis ir pridūrė, kad ta vaizdo medžiaga „pakankamai detali“.

Pasak šaltinio, tyrėjams buvo perduotas atmintukas, išsiųstas į „al Jazeera“ - Kataro karališkosios šeimos finansuojamos ir visame arabų pasaulyje žiūrimos naujienų televizijos - biurą Paryžiuje.

Detektyvai pirmadienį apsilankė toje televizijoje rinkti įrodymų. Šaltinis pridūrė, kad „al Jazeera“ tos medžiagos nerodė, bet tikriausiai pasiliko kopijas.

Tuo metu, kai jo butą buvo apsiautusios elitinės pajėgos RAID, M.Merah per užremtas duris policininkams pasakė, kad įvykdė tris šio mėnesio išpuolius, per kuriuos žuvo trys tuo metu neginkluoti prancūzų kariai, trys žydų vaikai ir jų mokytojas.

Jis taip pat pareiškė, kad filmuotą medžiagą apie savo išpuolius paskelbė internete, bet jokių jos pėdsakų nebuvo rasta.

Jo tėvas Mohamedas Benalelis Merah pirmadienį užsipuolė Prancūziją dėl to, kad jo sūnus buvo nušautas, o ne paimtas gyvas.

„Prancūzija yra didelė šalis, turėjusi priemonių paimti mano sūnų gyvą. Jie galėjo apsvaiginti jį dujomis ir sulaikyti, - pareiškė jis. - Jie verčiau jį nužudė“.

„Nusamdysiu garsiausius advokatus ir visą savo likusį gyvenimą dirbsiu, kad jiems sumokėčiau. Paduosiu Prancūziją į teismą už mano sūnaus nužudymą“, - sakė M.B.Merah.

Jis taip pat sakė norintis, kad jo sūnus būtų palaidotas savo protėvių tėvynėje Alžyre.

„Dievui leidus, nusprendžiau palaidoti savo sūnų Alžyre, - sakė jis. - Mohamedas turi Alžyro pasą ir nuo gimimo buvo Alžyro konsulato Tulūzoje sąrašuose“.

Kiti šeimos nariai yra išreiškę norą palaidoti M.Merah Prancūzijoje.

M.Merah prisipažino, kad per pirmus du išpuolius - Tulūzoje ir netoliese esančiame Montobane - nušovė tris karius.

Vėliau prie žydų mokyklos Tulūzoje jis nušovė 30 metų mokytoją, jo ketverių ir penkerių metų sūnus, ir septynmetę mergaitę.

Prezidentas Nicolas Sarkozy, kuris yra įpusėjęs savo kampaniją dėl perrinkimo, pirmadienį sakė, kad prancūzų saugumo tarnybos po tų žudynių pradės islamo ekstremistų paieškas.

„Ar yra ir kitų Merah? Visos saugumo, žvalgybos ir policijos tarnybos demokratinėse šalyse budriai dairosi“, - radijui „France Info“ sakė N.Sarkozy.

Pasak jo, Vidaus reikalų ir Teisingumo ministerijoms buvo nurodyta pradėti sistemingai vertinti galimas grėsmes.

Sekmadienį pareigūnai bendrininkavimu apkaltino M.Merah 29 metų brolį Abdelkaderą Merah (Abdelkaderą Mera), bet pats jis neigia, kad yra kaip nors susijęs su tais nusikaltimais.NAUJAUSI KOMENTARAI

hm

hm portretas
sarkozis tegul siuncia visus i Alzira.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių