Prancūzijos žudikas žudydamas žydų vaikus „turėjo vaizdo kamerą“

Prancūzijos pareigūnai antradienį naršė internetą ieškodami nusikaltimo vaizdo įrašų, kai žudynių liudininkai papasakojo, kad žudikas turėjo vaizdo kamerą, kai žudė žydų mokyklos vaikus.

Prancūzijai mėginant susitaikyti su pirmadienio tragedija, atsirado pranešimų, kad paslaptingasis dėl trijų išpuolių ieškomas žudikas filmavo savo nusikaltimus.

Antradienį visose šalies mokyklose, valstybinėse įstaigose ir parlamente tylos minute buvo pagerbtos pastarojo nusikaltimo aukos, trumpam buvo sustabdytos prezidento rinkimų kampanijos varžybos.

Prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) žuvusiųjų atminimą pagerbė lankydamasis vienoje Paryžiaus mokyklų netoli Holokausto memorialo, o vėliau pripažino, kad valdžios pareigūnai neturi nieko, kas padėtų identifikuoti nusikaltėlį ar atskleisti žudiko motyvus.

Pareigūnai mano, kad tas pats žudikas yra atsakingas už desantininko nužudymą kovo 11 dieną, dviejų jo kolegų mirtį praėjusį ketvirtadienį ir rabino bei trijų žydų mokyklos mokinių nužudymą pirmadienį Tulūzoje.

„Antisemitizmas yra akivaizdus. Išpuolis žydų mokykloje buvo antisemitinis nusikaltimas“, - sakė N.Sarkozy žurnalistams po susitikimo su mokiniais Paryžiaus mokykloje.

„Bet kodėl kariai? Ar todėl, kad jie buvo sugrįžę iš Afganistano? Ar todėl, kad jie priklausė (tautinėms) mažumoms? Mes nežinome, - sakė jis. - Turime būti labai atsargūs, kol ką nors suimsime“.

Trys praėjusią savaitę nužudyti kariai buvo iš Šiaurės Afrikos kilę Prancūzijos piliečiai, dar vienas, sunkiai sužeistas per išpuolį, - juodaodis, kilęs iš Prancūzijos Vest Indijos.

Pirmadienį tas pats nusikaltėlis, vėl atvažiavęs motoroleriu, apsiginklavęs pora automatinių ginklų - surengė kontroliuojamą bet žiaurų išpuolį prieš grupę tėvų ir vaikų prie „Ozar Hatorah“ mokyklos.

Per šį išpuolį žydų mokykloje buvo nušautas 30 metų rabinas Jonathanas Sandleris (Džonatanas Sandleris) ir jo sūnūs - penkiametis Arieh (Arijė) ir keturmetis Gabrielius, taip pat septynmetė Miriam Monsonego - mokyklos direktoriaus duktė.

„Jei jūs sučiupote mažą mergytę, kad suvarytumėt kulką jai į galvą, nepalikdamas jokio šanso, jūs - monstras. Antisemitinis monstras, bet pirmiausia - tiesiog monstras“, - sakė N.Sarkozy.

Kiek vėliau nušautieji buvo paimti iš mokyklos, nuskraidinti kartu su jų artimaisiais į Paryžių, kur prie jų ketino prisidėti užsienio reikalų ministras Alain Juppe (Alenas Župė) ir skristi į Izraelį, kad trečiadienį būtų palaidoti Jeruzalėje.

Vidaus reikalų ministras Claude'as Gueantas (Klodas Geanas) sakė, kad užpuolikas veikiausiai filmavo savo nusikaltimą sportine vaizdo kamera, kurią liudininkai matė kabančią jam ant krūtinės, ir kad jis galbūt ketino parodyti nufilmuotą medžiagą internete.

Atvykęs į Tulūzą patikrinti kaip rūpinamasi saugumu šiame pietiniame mieste, C.Gueantas sakė, kad vaizdo įrašas gali suteikti policijai bent kiek informacijos apie nusikaltėlį.

Jis atrodo esąs „labai šaltas, labai ryžtingas, labai kontroliuojantis save, labai žiaurus“, - aiškino ministras.

Prancūzijos policija ieško internete nusikaltėlio padaryti įrašo , tačiau C.Gueantas nurodė, kad iki antradienio ryto šios pastangos buvo bergždžios.

Norvegų ekstremistas Andersas Behringas Breivikas (Andersas Beringas Breivikas), pernai liepą sušaudęs 77 žmones, daugiausia paauglius, patarė bet kam norinčiam pakartoti panašias žudynes filmuoti savo išpuolį būtent tokia kamera.

„Panaudota ši itin maža ir lengva lauko kamera paliudys jūsų operaciją“, - rašė A.Behringas Breivikas savo traktate, kurį buvo paskelbęs internete prieš žudynes.

Prancūzų policijas nerimauja, kad žudikas gali vėl smogti; lig šiol buvę trys išpuoliai buvo surengti kas keturios dienos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių