Prancūzijos žudikas žudydamas žydų vaikus „turėjo vaizdo kamerą“

Prancūzijos pareigūnai antradienį naršė internetą ieškodami nusikaltimo vaizdo įrašų, kai žudynių liudininkai papasakojo, kad žudikas turėjo vaizdo kamerą, kai žudė žydų mokyklos vaikus.

Prancūzijai mėginant susitaikyti su pirmadienio tragedija, atsirado pranešimų, kad paslaptingasis dėl trijų išpuolių ieškomas žudikas filmavo savo nusikaltimus.

Antradienį visose šalies mokyklose, valstybinėse įstaigose ir parlamente tylos minute buvo pagerbtos pastarojo nusikaltimo aukos, trumpam buvo sustabdytos prezidento rinkimų kampanijos varžybos.

Prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) žuvusiųjų atminimą pagerbė lankydamasis vienoje Paryžiaus mokyklų netoli Holokausto memorialo, o vėliau pripažino, kad valdžios pareigūnai neturi nieko, kas padėtų identifikuoti nusikaltėlį ar atskleisti žudiko motyvus.

Pareigūnai mano, kad tas pats žudikas yra atsakingas už desantininko nužudymą kovo 11 dieną, dviejų jo kolegų mirtį praėjusį ketvirtadienį ir rabino bei trijų žydų mokyklos mokinių nužudymą pirmadienį Tulūzoje.

„Antisemitizmas yra akivaizdus. Išpuolis žydų mokykloje buvo antisemitinis nusikaltimas“, - sakė N.Sarkozy žurnalistams po susitikimo su mokiniais Paryžiaus mokykloje.

„Bet kodėl kariai? Ar todėl, kad jie buvo sugrįžę iš Afganistano? Ar todėl, kad jie priklausė (tautinėms) mažumoms? Mes nežinome, - sakė jis. - Turime būti labai atsargūs, kol ką nors suimsime“.

Trys praėjusią savaitę nužudyti kariai buvo iš Šiaurės Afrikos kilę Prancūzijos piliečiai, dar vienas, sunkiai sužeistas per išpuolį, - juodaodis, kilęs iš Prancūzijos Vest Indijos.

Pirmadienį tas pats nusikaltėlis, vėl atvažiavęs motoroleriu, apsiginklavęs pora automatinių ginklų - surengė kontroliuojamą bet žiaurų išpuolį prieš grupę tėvų ir vaikų prie „Ozar Hatorah“ mokyklos.

Per šį išpuolį žydų mokykloje buvo nušautas 30 metų rabinas Jonathanas Sandleris (Džonatanas Sandleris) ir jo sūnūs - penkiametis Arieh (Arijė) ir keturmetis Gabrielius, taip pat septynmetė Miriam Monsonego - mokyklos direktoriaus duktė.

„Jei jūs sučiupote mažą mergytę, kad suvarytumėt kulką jai į galvą, nepalikdamas jokio šanso, jūs - monstras. Antisemitinis monstras, bet pirmiausia - tiesiog monstras“, - sakė N.Sarkozy.

Kiek vėliau nušautieji buvo paimti iš mokyklos, nuskraidinti kartu su jų artimaisiais į Paryžių, kur prie jų ketino prisidėti užsienio reikalų ministras Alain Juppe (Alenas Župė) ir skristi į Izraelį, kad trečiadienį būtų palaidoti Jeruzalėje.

Vidaus reikalų ministras Claude'as Gueantas (Klodas Geanas) sakė, kad užpuolikas veikiausiai filmavo savo nusikaltimą sportine vaizdo kamera, kurią liudininkai matė kabančią jam ant krūtinės, ir kad jis galbūt ketino parodyti nufilmuotą medžiagą internete.

Atvykęs į Tulūzą patikrinti kaip rūpinamasi saugumu šiame pietiniame mieste, C.Gueantas sakė, kad vaizdo įrašas gali suteikti policijai bent kiek informacijos apie nusikaltėlį.

Jis atrodo esąs „labai šaltas, labai ryžtingas, labai kontroliuojantis save, labai žiaurus“, - aiškino ministras.

Prancūzijos policija ieško internete nusikaltėlio padaryti įrašo , tačiau C.Gueantas nurodė, kad iki antradienio ryto šios pastangos buvo bergždžios.

Norvegų ekstremistas Andersas Behringas Breivikas (Andersas Beringas Breivikas), pernai liepą sušaudęs 77 žmones, daugiausia paauglius, patarė bet kam norinčiam pakartoti panašias žudynes filmuoti savo išpuolį būtent tokia kamera.

„Panaudota ši itin maža ir lengva lauko kamera paliudys jūsų operaciją“, - rašė A.Behringas Breivikas savo traktate, kurį buvo paskelbęs internete prieš žudynes.

Prancūzų policijas nerimauja, kad žudikas gali vėl smogti; lig šiol buvę trys išpuoliai buvo surengti kas keturios dienos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lietuva ir Lenkija stiprins bendradarbiavimą
  Lietuva ir Lenkija stiprins bendradarbiavimą

  Pernai rudenį sukako 25 metai, kai Lietuva atnaujino diplomatinius santykius su Lenkija. Jei kas galėtų ir švęsti, anot politologų, tai verslininkai, prekybininkai, mokslo ir meno atstovai. Politiniu lygiu buvo bendradarbiaujama su pertrūkiais. &S...

  1
 • D. Trumpas tviteryje sukritikavo protestuotojus
  D. Trumpas tviteryje sukritikavo protestuotojus

  Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) sekmadienį tviteryje sukritikavo milijonus žmonių, tarp jų ir garsenybes, šeštadienį, dieną po jo prisaikdinimo, išėjusių į gatves visoje Amerikoje protestuoti. ...

  4
 • Madonna netikėtai pasirodė Vašingtono marše
  Madonna netikėtai pasirodė Vašingtono marše

  Garsioji amerikiečių dainininkė Madonna netikėtai pasirodė šeštadienį Vašingtone vykusioje protesto akcijoje, kurioje dalyvavo šimtai tūkstančių žmonių, pasisakiusių už moterų teises bei prieš naująjį JAV prez...

  2
 • Vokietijos ministras: D. Trumpo išrinkimas žymi naują erą
  Vokietijos ministras: D. Trumpo išrinkimas žymi naują erą

  Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris (Frankas-Valteris Šteinmejeris) pareiškė, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) išrinkimas pažymi naują erą, ir Berlynas sieks greitai užsitikrinti &bd...

  1
 • Britanijos vyriausybė nuslėpė nesėkmingą branduolinės raketos bandymą?
  Britanijos vyriausybė nuslėpė nesėkmingą branduolinės raketos bandymą?

  Didžiosios Britanijos vyriausybė sekmadienį buvo apkaltinta nuslėpusi pernai buvusį nesėkmingą branduolinio atgrasinimo ginkluotės bandymą, kuris buvo atliktas likus vos kelioms savaitėms iki parlamentarų balsavimo už sistemos atnaujinimą. ...

 • Th. May su D. Trumpu aptars prekybos ir NATO klausimus
  Th. May su D. Trumpu aptars prekybos ir NATO klausimus

  Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May (Tereza Mei) teigia ketinanti aptarti laisvosios prekybos ir NATO karinio aljanso svarbą penktadienį, kai Vašingtone susitiks su naujuoju Jungtinių Valstijų prezidentu Donaldo Trumpu (Donaldu T...

 • Izraelis leido Rytų Jeruzalėje statyti 566 namus
  Izraelis leido Rytų Jeruzalėje statyti 566 namus

  Izraelio valdžia sekmadienį išdavė leidimus aneksuotose Rytų Jeruzalės teritorijose statyti 566 namus, pranešė miesto mero pavaduotojas. Tokie planai buvo atidėti laukiant JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) inauguracijos. ...

  3
 • Estijoje lankysis Ukrainos prezidentas
  Estijoje lankysis Ukrainos prezidentas

  Pirmadienį į Estiją valstybinio vizito atvyksta Ukrainos prezidentas Petro Porošenka. ...

 • Popiežius perspėja apie populizmą ir Hitlerio tipo gelbėtojus
  Popiežius perspėja apie populizmą ir Hitlerio tipo gelbėtojus

  Popiežius Pranciškus šeštadienį perspėjo nesižavėti populizmu, sakydamas, kad per rinkimus tai gali atvesti į pergalę panašius į Hitlerį „gelbėtojus“. ...

  2
 • „San Antonio Spurs“ treneris išpeikė D. Trumpą
  „San Antonio Spurs“ treneris išpeikė D. Trumpą

  „San Antonio Spurs“ treneris Greggas Popovichius (Gregas Popovičius) šeštadienį smarkiai sukritikavo naująjį JAV prezidentą Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą), skirdamas beveik pusę prieš rungtynes surengtos spaudos konf...

  2
Daugiau straipsnių