Prancūzijos protestai: degė automobiliai ir tvyrojo ašarinių dujų debesys

Prancūzijos studentai pirmadienį susirėmė su riaušių policija, sunkvežimių vairuotojai blokavo kelius, o degalinėse išseko kuro atsargos, stiprėjant šalies masto protestams prieš prezidento Nicolas Sarkozy pasiūlytą pensijų sistemos reformą, kurią įvykdžius į pensiją būtų galima išeiti sulaukus ne 60, o 62 metų.

Policija panaudojo ašarines dujas ir šaudė guminėmis kulkomis į jaunuolius, kure padegė vieną automobilį, daužė autobusų stoteles ir svaidė akmenis Paryžiaus vakariniame priemiestyje Nantere prie mokyklos, kurią užblokavo prieš pensijų reformą protestuojantys studentai.

Policija praneša, kad jaunuoliai svaidė Molotovo kokteilius į pareigūnus prie kitos mokyklos Paryžiaus šiaurės rytų priemiestyje Kombs la Vilyje.

Tuo tarpu Liono mieste gobtuvais veidus prisidengę jaunuoliai sudegino mažiausiai tris automobilius, kurie buvo apversti per susirėmimus su riaušių policija.

Prancūzijos VRM duomenimis, policija keliuose miestuose suėmė 290 riaušininkų, o per susirėmimus nukentėjo keturi pareigūnai.

Kaip praneša pareigūnai, dėl protestų sutriko darbas beveik 300 mokyklų, o kai kuriuose Prancūzijos miestuose studentai dalyvavo naujose demonstracijose. Kai kur policija suėminėjo siautėjančius jaunuolius.

Tuo tarpu sunkvežimių vairuotojai taip pat prisidėjo prie pastarosiomis savaitėmis vykusių protestų, per kuriuos į gatves išėjo milijonai žmonių. Pietuose esančio Marselio miesto gatvėse toliau kaupėsi šiukšlės dėl komunalininkų streiko.

"Dabar turim užblokuoti ekonomiką, kad priverstume vyriausybę atšaukti savo planą", - sakė Miuluzo mieste esančioje automobilių gamykloje veikiančio profsąjungos CGT padalinio vadovas Vincentas Duseas.

Sunkvežimių vairuotojai važiavo vėžlio greičiu keliuose netoli Paryžiaus ir kelių kitų provincijų miestų, taip pat blokavo įvažiavimus į prekių sandėlius ir palaikė prie streikuojančių naftos pramonės darbuotojų, blokuodami degalų bazes.

Prancūzijos naftos perdirbimo įmonės nedirba nuo praeitos savaitės, o šimtuose degalinių išseko degalų atsargos, pranešė šios ūkio šakos atstovai.

Vyriausybė paskelbė aktyvavusi nepaprastųjų situacijų darbo grupę, kuri įgaliota rūpintis degalų tiekimu.

"Liksime čia, kol galėsime", - sakė profsąjungos CFDT narys Josephas Sieiro, kartu su šimtais kitų žmonių, daugiausiai sunkvežimių vairuotojų, blokuojantis naftos terminalą pietiniame miestelyje Por la Novelyje.

Antradienį, kai vyks jau šešta per pastaruosius du mėnesius koordinuota šalies masto protesto akcija, numatomi nauji neramumai.

Dėl antradienį vyksiančių streikų atšaukta pusė reisų Paryžiaus Orli oro uoste ir 30 proc. skrydžių Charlesio de Gaulle'io bei kituose Prancūzijos oro uostuose, informavo civilinės aviacijos pareigūnai.

Vyriausybė iki šiol neparodė jokių ženklų, kad ketina atšaukti pensijų reformą, o N.Sarkozy pirmadienį pažadės, kad ji bus priimta.

"Ši reforma yra būtina. Prancūzija yra jai pasiryžusi. Prancūzija ją įvykdys", - prezidentas sakė žurnalistams.

N.Sarkozy autoritetas didžia dalimi priklauso nuo to, ar bus priimtas pensijų reformos įstatymas. Tačiau profesinės sąjungos tikisi, kad pasikartos 1995 metų scenarijus, kai tuomečio šalies vadovo Jacqueso Chiraco vyriausybė atšaukė ankstesnį mėginimą reformuoti pensijų sistemą po Prancūziją paralyžiavusio transporto darbuotojų streiko.

Daugelis Prancūzijos žmonių palaiko dabartinius protestus: pirmadienį populiaraus dienraščio "Le Parisien" paskelbti apklausos rezultatai rodo, kad 71 proc. respondentų šiems veiksmams pritarė arba sakė juos suprantantys.



NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių