Prancūzijos prezidentui – nemalonumai dėl partnerės žinutės „Twitter“

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as trečiadienį sulaukė pirmų politinių nemalonumų, jo politiniams varžovams dešiniesiems pamėginus pasinaudoti prieštaringai vertinamu prezidento partnerės socialiniame tinkle išplatintu palinkėjimu, kuris pasirodė prieš parlamento rinkimų antrąjį ratą.

Prancūzijos spauda pirmosios ponios Valerie Trierweiler žinutę svetainėje „Twitter“, kurioje ji  sėkmės rinkimuose linki buvusios F.Holando partnerės ir jo keturių vaikų motinos Segolene Royal politiniam varžovui, pavadino „keblumais“, kurie gali turėti neigiamą poveikį socialistų pasirodymui rinkimuose.

Kairiųjų dienraštis „Liberation“ pirmajame puslapyje šalia V.Trierweiler nuotraukos rašo „Pirmasis Prancūzijos netaktas“ ir priduria, jog pirmoji ponia pastatė F.Hollandą į „delikačią padėtį“.

Dešiniąsias politines pažiūras propaguojantis laikraštis „Le Figaro“ rašo, kad socialiniame tinkle pasirodęs palinkėjimas liudija apie nesusipratimus ir painiavą F.Hollando socialistų partijoje ir dėl to galima sulaukti „sunkių pasekmių“.

Prezidento rinkimuose 2007 metais pralaimėjusi S.Royal varžosi su socialistų atskalūnu Olivier Falorni La Rošelio mieste dėl vietos parlamente.

Nors F.Hollande'as viešai palaiko S.Royal, tačiau antradienį V.Trierweiler palinkėjo sėkmės O.Falorni, girdama jį už „nesavanaudišką atsidavimą“  La Rošelio žmonėms.

F.Hollande'as ištikimiai palaikė S.Royal ir 2007 metų prezidento rinkimuose, kai ji varžėsi su juos laimėjusiu Nicolas Sarkozy, nors nuo 2005 metų jis artimai bendravo su dukart išsiskyriusia 47-erių metų trijų vaikų motina V.Trierweiler.

F.Hollando politiniai oponentai mano, kad V.Trierweiler žinutė menkina F.Hollande'ą kaip valstybės vadovą.

„Šis reikalas yra pasityčiojimas iš mūsų šalies ir iš mūsų valstybės vadovo, - sakė UMP partijos narys Ericas Ciotti interviu radijui “France Inter„. - Tai absurdiška, juokinga padėtis, kuri silpnina valstybės vadovo pozicijas“.

Kai kurie socialistai pamėgino švelninti krizę, esą žurnale „Paris Match“ žurnaliste dirbanti V.Trierweiler išsakė savo asmeninę nuomonę.

Tačiau buvusi Sąjungos už liaudies judėjimą (UMP) ministrė Nathalie Kosciusko-Morizet pareiškė, kad V.Trierweiler  kaip neoficialios sutuoktinės statusas kelia „sumaištį“ ir jos vaidmuo turėtų būti išaiškintas.

Buvo ir tokių, kurie ragino priimti naują įstatymą dėl pirmosios ponios pareigų, kurios nėra apibrėžtos Prancūzijos konstitucijoje.

Tuo tarpu UMP partijos lyderis Jeanas-Francois Cope, sakė, kad šis skandalas tėra nedidelis nukrypimas, apie kurį nereikėtų kalbėti rinkimų rinkimų kampanijos metu.

„Supraskime, kad svarbūs parlamento rinkimai vyksta krizės metu - susilaikykime“, - sakė jis interviu televizijai „France 2“.

„Italija praktiškai bankrutavo, Ispanija gavo 100 mlrd. eurų finansinę pagalbą savo bankams, susiduriame su krize, apie kurią Francois Hollande'as nekalba. O dar mūsų prašo pakomentuoti kažką, kas, man labai gaila, bet neatitinka standartų“.

Per pirmąjį rinkimų ratą praėjusį sekmadienį socialistų ir kitos kairiosios partijos gavo maždaug 46 procentus rinkėjų balsų ir aplenkė UMP partiją su jos sąjungininkėmis, kurios surinko 34 procentus.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių