Prancūzijos policija suėmė buvusį TVF vadovą

Prancūzijos policija antradienį suėmė buvusį Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovą Dominique'ą Straussą-Kahną, siekdama apklausti jį dėl įtariamo dalyvavimo sekso orgijose, organizuotose Paryžiuje ir Vašingtone poros verslininkų lėšomis.

62 metų buvęs socialistų ministras, iki praeitų metų laikytas vienu pagrindinių kandidatų, galinčių pakeisti Prancūzijos prezidentą Nicolas Sarkozy, turėjo būti apklaustas kaip liudininkas, tačiau dabar prokurorai nurodė, kad jis laikomas įtariamuoju.

D.Straussas-Kanas pats atvyko į policijos nuovadą šiauriniame Lilio mieste prieš 9 val. vietos (10 val. Lietuvos) laiku paskirtą apklausą dėl vaidmens naujausiame iš sekso skandalų, sužlugdžiusių jo karjerą politikoje ir tarptautiniuose finansuose.

Tuojau po jo atvykimo prokurorai pareiškė, kad D.Straussas-Kahnas bus suimtas, įtariant jį „sąvadavimu ir netinkamu kompanijos lėšų naudojimu“.

Jam gali būti pareikšti kaltinimai, o jo apklausa gali būti pratęsta iki 96 valandų. Vėliau, jei sutiks teisėjas, jis gali būti grąžintas kardomajam kalinimui.

Tyrimą atliekantys magistrato teisėjai nori išsiaiškinti, ar jis žinojo, kad moterys, linksmindavusios jį per vakarėlius restoranuose, viešbučiuose ir svingerių klubuose Paryžiuje, keliose kitose Europos sostinėse ir Vašingtone, buvo apmokamos prostitutės.

Pareigūnai taip pat sieks nustatyti, ar D.Straussas-Kahnas žinojo, kad palydovėms buvo mokama pinigais, kuriuos jį priimdavę šeimininkai per apgavystes gavo iš vienos prancūzų viešųjų darbų bendrovės. Vienas tų priimančių asmenų joje dirbo aukšto rango vadovu.

Pats mokėjimas prostitutei Prancūzijoje nėra nusikaltimas, tačiau gali būti baudžiama už pelnymąsi iš prostitucijos ir bendrovės lėšų pasisavinimą siekiant sumokėti už seksą.

Lilio miesto policija tiria galimą prostitucijos viešbučiuose tinklą pačioje Prancūzijoje ir kaimyninėje Belgijoje, dėl kurio įtarimai krito ant policijos ir kitų institucijų pareigūnų.

Policija jau apklausė prostitutes, kurios sako 2010 ir 2011 metais turėjusios lytinių santykių su D.Straussu-Kahnu viename prabangiame Paryžiaus viešbutyje, viename Prancūzijos sostinės restorane ir Vašingtone, kur D.Straussas-Kahnas gyveno, kai vadovavo TVF, iki atsistatydinimo praėjusių metų gegužę.

Dviejų su D.Straussu-Kahnu susijusių vyrų atžvilgiu Prancūzijoje buvo pradėtas preliminarus tyrimas dėl kaltinimų, tarp kurių yra ir kaltinimai prostitucijos tinklo organizavimu ir piktnaudžiavimu korporacinėmis lėšomis.

Kaltinimai šioje byloje jau pateikti dviem Prancūzijos šiaurinio regiono verslininkams - medicinos įrangos magnatui Fabrice'ui Paszkowski, palaikančiam ryšius su D.Strausso-Kahno Socialistų Partija, ir statybų milžinės „BTP Eiffage“ vienos dukterinės įmonės buvusiam direktoriui Davidui Roquet.

Kaip pranešama, D.Straussas-Kahnas susipažino su F.Paszkowski per vieną savo partietį, kuris organizavo jo grįžimą į Prancūzijos politiką, tikintis, kad buvęs TVF vadovas kandidatuos šiemet vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

D.Straussui-Kahnui anksčiau buvo prognozuojama favorito pozicija per prezidento rinkimų kampaniją.

Įtariama, kad F.Paszkowski ir D.Roquet palaikė ryšius su Prancūzijoje ir Belgijoje veikusiu prostitucijos tinklu, kurio centras buvo viešbutis „Carlton“ Lilyje. Šiame viešbutyje socialistų vadovaujamame mieste dažnai vyksta vietos verslo ir politikos elito susitikimai.

Manoma, kad paskutinė iš numanomų sekso orgijų vyko per abiejų verslininkų kelionę į Vašingtoną ir TVF būstinę pernai gegužės 11-13 dienomis, kur taip pat esą buvo aptariamos D.Strausso-Kahno galimybės kandidatuoti prezidento rinkimuose.

D.Straussas-Kahnas taip pat buvo susietas su visiškai kita „Carlton“ byla, mat policijai tiriant prostitucijos tinklą, siejamą su liūdnai pagarsėjusiu suteneriu iš Belgijos Dominique'u Alderweireldu, žinomu kaip „Somiūro Dodo“, viena iš įtariamų palydovių paminėjo buvusio TVF vadovo vardą.

Verslininkų ir vieno policijos pareigūno dalyvavimas šioje aferoje sukėlė įtarimų, kad jie stengėsi įsiteikti tikėtinam kandidatui į prezidentus, parūpindami jam moterų, tačiau, kaip pranešama, įtariamieji per apklausas visa tai neigė.

D.Strausso-Kahno vardas tyrime iškilo pernai rudenį, o jo advokatas paprašė, kad ir jam būtų leista papasakoti savąją versiją. Vienas D.Strausso-Kahno, kuris kažkada buvo laikomas žmogumi, galinčiu tapti šalies prezidentu, advokatų yra sakęs, jog jis niekada nežinojo, kad tose orgijose dalyvavusios moterys yra prostitutės.

„Jis visai galėjo nežinoti, nes, kaip galite įsivaizduoti, tokiuose vakarėliuose ne visada būni apsirengęs ir aš kviečiu jus atskirti nuogą prostitutę nuo bet kurios kitos nuogos moters“, - gruodį radijui „Europe 1“ sakė Henri Leclercas.

Prancūzų laikraščiai šį tyrimą praminė „Carlton“ reikalu" - pagal brangaus Lilio viešbučio, kuriame vyko kai kurie tų susitikimų, pavadinimą.

Tyrėjai bando išsiaiškinti, ar prostitutėms buvo mokama vienos didelės prancūzų statybos bendrovės pinigais.

Tai toli gražu ne pirmas D.Strausso-Kahno susidūrimas su policija dėl įtariamo nederamo seksualinio elgesio.

Gegužę Niujorko policija apkaltino D.Straussą-Kahną privertus vieno viešbučio kambarinę užsiimti oraliniu seksu. Jis pats sakė, kad tie lytiniai santykiai buvo „nederami“, bet nesmurtiniai.

Rugpjūtį Niujorko prokurorai jo bylą panaikino, nes buvusį TVF vadovą kaltinusi moteris neteko pasitikėjimo pamelavusi apie savo praeitį ir pakeitusi pasakojimą dėl to, ką darė iškart po įtariamo užpuolimo. Kambarinė tvirtina, kad apie D.Strausso-Kahno prievartą nemelavo ir pati yra iškėlusi jam bylą.

Atskiroje byloje pernai spalį prancūzų prokurorai atsisakė tirti vienos jaunos rašytojos kaltinimus, kad D.Straussas-Kahnas bandė ją išžaginti.

Tyrimą dėl rašytojos Tristane Banon tvirtinimų, kad D.Straussas-Kahnas bandė ją išžaginti per interviu jos knygai 2003 metais, kai jai buvo 23-eji, Paryžiaus prokuratūra nutraukė dėl to, kad atsakovo nebūtų galima teisti, nes visa tai įvyko jau pernelyg seniai.


Šiame straipsnyje: Dominique'as Straussas-Kahnas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių