Prancūzijos pareigūnai teisinasi dėl veiksmų po žudynių Alpėse

Prancūzijos pareigūnus ketvirtadienį užgriuvo kritikos lavina, kai jie ilgai nerado per žudynes vaizdingame Alpių kaimelyje išgyvenusios mergaitės. Ketverių metų mergaitė maždaug aštuonias valandas išbuvo kulkų suvarpytame automobilyje su savo, kaip spėjama, motinos, tėvo ir senelės lavonais.

Per stebuklą fiziškai nė kiek nenukentėjusi mergaitė maždaug vidurnaktį (ketvirtadienį 1 val. Lietuvos laiku) buvo ištraukta iš šeimos automobilio, kuriame buvo trys jos šeimos narių lavonai. Ketvirtas nušautas žmogus buvo rastas prie automobilio.

Mergaitę automobilio gale dengė motinos ir senelės lavonai, todėl ji nebuvo pastebėta, kai į nusikaltimo vietą trečiadienį kelios minutės po 16 val. vietos (17 val. Lietuvos) laiku atvyko pirmieji policininkai.

Pasak prokuroro Erico Maillaud, mažylei pavyko tapti „visiškai nematoma“. Psichiatras paaiškino, kad tokioje siaubingoje padėtyje atsidūręs vaikas galėjo automatiškai fiziškai ir psichologiškai nuo visko atsiribojęs užsisklęsti taip, kad visas aštuonias valandas beveik nesujudėjo ir neišleido jokio garso.

Be keturių lavonų, pareigūnai tada prie automobilio dar rado gulinčią sunkiai sužeistą mergaitės seserį.

„Gavome nurodymus nelįsti į automobilį ir nejudinti lavonų“, - paaiškino vietos žandarmerijos pulkininkas leitenantas Benoit Vinnemannas.

Tokie nurodymai buvo duoti laukiant teismo ekspertų iš Kriminalistikos instituto (IRCGN) komandos atvykimo iš Paryžiaus, kuri paprastai išsiunčiama į didelių nusikaltimų vietas ir nepasirodė beveik iki vidurnakčio.

Vietos žandarai negalėjo net atidaryti BMW durų, nes buvo baiminamasi, kad kulkų suvarpyti langai subyrės ir apsunkins teismo ekspertų darbą.

Tokiais atvejais IRCGN ekspertai skaičiuoja visų paleistų kulkų trajektorijas, kad galėtų susidaryti trimatį vaizdą to, kas įvyko.

Būtent dėl šio vilkinimo pareigūnus užsipuolė kitos dažnai konkuruojančios nacionalinės policijos tarnybos pareigūnus atstovaujanti profsąjunga „Synergie“.

Savo pareiškime „Synergie“ skelbia, kad IRCGN yra nepajėgūs dirbti kiekviename Prancūzijos kampelyje, ir stebisi, jog nebuvo iškviestas Liono teismo ekspertai.

„Šios dvigubos ir brangios sistemos neišmanėliškumas yra vertas pajuokos, - piktinosi profsąjunga. - Kodėl nacionalinės žandarmerijos pareigūnai neiškvietė komandos iš Nacionalinės policijos mokslinio instituto, kuris yra įsikūręs Lione - už valandos kelio nuo nusikaltimo vietos?“

B.Vinnemannas paaiškino agentūrai AFP, kad automobilis buvo patikrintas kuo kruopščiausiai, kiek leido aplinkybės.

„Ugniagesiai, technikai, daktarai žvalgė automobilio vidų pro (kulkų padarytas) skyles languose, bet nė vienas mergaitės nepamatė, - pasakojo jis. - Ji nekrutėjo. Ji buvo po mamos kojomis“.

Specialia termine vaizdo kamera iš sraigtasparnio buvo padarytos automobilio nuotraukos, siekiant patikrinti, ar viduje yra kitų kūnų, bet ir taip nepavyko aptikti mergaitės.

„Ji buvo taip arti motinos, kad jos atrodė kaip vientisa masė“, - pridūrė B.Vinnemannas.
Pasikalbėję su kitais poilsiautojais stovyklavietėje, kur buvo apsistojusi ta šeima, žandarai maždaug 23 val. vietos laiku suprato, kad trūksta vienos iš dviejų šeimos dukterų.

Pareigūnai nedelsdami pradėjo paiešką vietovėje aplink automobilį, joje dalyvavo sraigtasparnis ir dresuoti šunys, bet tik tada, kai IRCGN grupė maždaug vidurnaktį atidarė mašiną, mergaitė pagaliau buvo išvaduota.

Kaip pranešama BBC tinklalapyje, pasak E.Maillaud, vis dar nežinoma, ar mašiną vairavęs 50-metis Saadas al-Hilli, Kleigeito Britanijoje gyventojas, ir jaunesnioji moteris yra dviejų mergaičių tėvai - viena jų rasta greta automobilio sunkiai sužeista į petį, gydoma ligoninėje.
Vyresnioji iš nušautų moterų turėjo du pasus - vieną Irako pilietės, kitą - Švedijos.

Jaunesnioji moteris ir mergaitės dokumentų neturėjo.

Britų policininkai iš Sario padeda prancūzų kolegoms tirti šią kraupią žmogžudystę, nes nusikaltimo vietoje rastas Britanijos piliečio pasas. Policija tebeieško šio nusikaltimo motyvų.


Šiame straipsnyje: žudynės AlpėseAlpės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių