Prancūzijos ir Britanijos vadovai pradėjo sudėtingas derybas

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) atvyko pirmo oficialaus vizito į Didžiąją Britaniją ir susitiko su Britanijos premjeru Davidu Cameronu (Deividu Kameronu), siekdamas išspręsti virtinę neseniai kilusių nesutarimų tarp šalių.

D.Cameronas pasveikino F.Hollande'ą Londono užsienio reikalų ministerijoje, kur jį sutiko raudonais mundurais ir lokenų kepurėmis pasipuošusių karių garbės sargyba. Svečio garbei karinis orkestras grojo Prancūzijos himną.

Nuo gegužės mėnesio prezidentaujantį F.Hollande'ą vėliau priims karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) netoli Londono esančiuose Vindzoro rūmuose, kur jiedu šnekučiuosis prie arbatos prancūziškai.

Socialistas prezidentas F.Hollande'as nesureikšmina nesutarimų su konservatoriumi D.Cameronu daugeliu klausimų, liečiančių abi NATO ir Europos Sąjungos partneres, įskaitant mokesčius, finansų reguliavimą ir euro zonos krizę.

„Atvykau, kad vėl patvirtinčiau, jog Prancūzijos ir Britanijos santykiai yra tvirti“, - kalbėjo F.Hollande'as susitikime su Prancūzijos išeiviais.

„Keliose srityse mūsų pozicijos sutampa, tačiau ne visose... Tiesa, mūsų pozicijos ekonomikos ir finansinės sąjungos klausimais, sakyčiau, yra su tam tikrais niuansais“, - sakė prezidentas.

Pasak F.Hollande'o, šalių požiūriai sutampa „dėl daugelio užsienio politikos dalykų“, tarp jų ir dėl krizės Sirijoje, Irano branduolinės programos ar Prancūzijos ir Britanijos bendradarbiavimo NATO oro pajėgų misijoje virš Libijos 2011 metais.

Paklaustas apie neseniai britų premjero padarytą pareiškimą, kad jis „paties raudoną kilimą“ Prancūzijos mokesčių „tremtiniams“, F.Hollande'as viską suvedė į „britų humorą“.

F.Hollande'as taip pat sakė, kad supranta, jog Didžioji Britanija nori likti už euro zonos ribų.

„Mes galime matyti skirtingų greičių Europą, kiekvienai (šaliai) pasiimant tai, ko ji nori iš (Europos) Sąjungos“, - sakė F.Hollande'as per bendrą spaudos konferenciją su D.Cameronu, pirmą kartą Prancūzijos vadovui lankantis Dauningo gatvėje.

F.Hollande'as taip pat nesureikšmino ir to, jog britų premjeras iš pažiūros jį ignoravo, kai jis lankėsi Londone vasarį rinkiminės kampanijos metu.

Tuo tarpu po susitikimo ir pietų premjero oficialioje rezidencijoje vykusioje spaudos konferencijoje D.Cameronas pasveikino svečią prancūziškai.

„Visada bus sričių, kuriose mes nesutarsime, bet šiandien radome daug bendrų atspirties taškų ne tik šiandieninėje Europos bendrojoje politikoje, bet ir dėl bendrosios Europos politikos plėtros ateityje“, - sakė D.Cameronas.

Pasak D.Camerono, Britanija „nori, kad euro zona turėtų stiprią ir stabilią valiutą“. Jis dar sakė, jog jiedu su F.Hollande'u pritaria Europos Sąjungos lyderių Briuselyje praėjusį mėnesį sutartoms priemonėms skolinimosi krizei spręsti euro zonoje.

Prancūzų lyderis sakė, kad Paryžiaus ir Londono „požiūriai yra panašūs“ tokiais svarbiais užsienio politikos klausimais, kaip Sirija, ir pažadėjo, jog jiedu ragins Rusiją ir Kiniją pritarti griežtesniems veiksmams prieš Sirijos prezidento Basharo al-Assado (Bašaro Asado) režimą.

Vėliau, po derybų su D.Cameronu, F.Hollande'as vyko į Vindzoro rūmus pusvalandžio pasimatymui su karaliene Elizabeth II. Pasak pareigūnų, britų monarchė ketina su prancūzų prezidentu kalbėtis prancūziškai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių