Prancūzijoje vyksta rekordiniai protestai prieš pensijų reformą

Kelių Prancūzijos ūkio sektorių darbuotojai trečiadienį balsuos, ar tęsti streikus antrą dieną po to, kai daugiau nei milijonas žmonių išėjo į gatves per iki šiol didžiausius protestus prieš pensijų sistemos reformą.

Nacionalinė geležinkelio bendrovė SNCF, kurios tik kas trečias traukinys važiavo antradienį, nurodė, kad trečiadienį eismas taip pat bus smarkiai trikdomas, nes darbininkai tikriausiai tęs streiką.

Paryžiaus visuomeninio transporto tinklo RATP antradienį jau balsavo už streiko pratęsimą.

"Ši kova ne paskutinė, - profesinės sąjungos CFTC pirmininkas Jacques'as Voisinas (Žakas Vuazenas) sakė po antradienį vykusių demonstracijų. - Judėjimas tik stiprėja".

Pasak profsąjungų ir policijos, pastarieji protestai Prancūzijoje buvo didžiausi per anksčiau šiais metais prasidėjusią kovą prieš reformą. Darbuotojų organizacijos nurodė, kad šiose akcijose dalyvavo 3,5 mln., o policija - 1,23 mln. žmonių.

Šie protestai taip pat buvo didžiausi Prancūzijoje nuo 1995 metų, kai mėnesį trukę neramumai smarkiai paveikė šalį ir privertė tuometę dešiniąją vyriausybę atšaukti ankstesnę pensijų reformą.

Pastarieji streikai ir demonstracijos buvo nukreiptos prie prezidento Nicolas Sarkozy pasiūlytą pensijų reformą, kurios svarbiausi straipsniai jau buvo patvirtinti anksčiau šią savaitę.

Kai kurie apžvalgininkai atkreipė dėmesį, kad šiuose protestuose pirmąkart dalyvavo studentai ir moksleiviai.

"Sarko, tu susimovei - jaunimas gatvėse", - skandavo studentai, žygiuodami kartu su profesinių sąjungų nariais ir jų šalininkais jau ketvirtą kartą per pastarąjį mėnesį visoje šalyje organizuotose demonstracijose prieš pensijų reformą.

Keleiviai susidūrė su dideliais vėlavimais, kai Paryžiaus Orly oro uoste buvo atšaukta pusė, o Charleso de Gaulle'o ir mažesniame Bovė oro uoste - trečdalis skrydžių.

Taip pat streikavo Eiffelio bokšto darbuotojai, todėl vienas iš pagrindinių turistų traukos centrų Paryžiuje buvo uždarytas.

Prie protestų prisidėjo apie 400 šalies aukštųjų mokyklų studentai, nurodė Švietimo ministerija. Kai kurie užbarikadavo savo mokyklų duris plastikiniais šiukšlių konteineriais.

Vienuolikos iš 12 Prancūzijos žemyninėje dalyje veikiančių naftos perdirbimo įmonių darbas buvo sutrikdytas dėl dvi savaites besitęsiančio naftos terminalų darbininkų streiko, nukreipto prieš reformas jų sektoriuje.

Dėl šių protestų Viduržemio jūros uostamiestyje Marselyje įstrigo 56 tanklaiviai.

Reforma, dėl kurios pensinis amžius bus pavėlintas nuo 60 iki 62 metų, yra dabartinės dešiniosios vyriausybės lyderio, siekiančio būti perrinktam antrai kadencijai 2012 metais, programos kertinis akmuo. N.Sarkozy tvirtina, kad ši reforma reikalinga, siekiant sumažinti Prancūzijos biudžeto deficitą.

Profsąjungos ir opozicijos politikai teigia, jog dėl šių planų darbininkų pečius prislėgs per didelė našta.

Pirmadienį paskelbti viešosios nuomonės tyrimų bendrovės CSA atliktos apklauso rezultatai rodo, jog 69 proc. prancūzų pasisako už streikus, o 61 proc. palaikytų protesto priemones be aiškaus galutinio termino.

"Nemanau, kad pralaimėjome mūšį kovoje dėl (visuomenės) nuomonės", - pensijų reformos architektas Ericas Woerthas sakė per televiziją antradienio vakarą.

Reformos įstatymas priartėjo prie galutinio patvirtinimo, Senatui atskirai balsuojant dėl kiekvieno jo straipsnio. Šie svarstymai turėtų tęstis iki penktadienio, o vyriausybė tikisi, kad reforma bus galutinai patvirtinta iki šio mėnesio pabaigos.

"Sustabdyti gyvenimą šalyje niekada nebuvo pagrindinis tikslas, - profsąjungos CGT lyderis Bernardas Thibault sakė per televiziją antradienio vakarą. - Tačiau tai gali tapti vyriausybės užsispyrimo pasekme".



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių