Prancūzijoje reformuojama pensijų sistema

Prancūzijoje toliau reformuojama pensijų sistema, reforma tikimasi sumažinti biudžeto skylę. Premjeras Jeanas Marcas Ayrault veda galutines derybas su profsąjungų vadovais. Įstatymo projektą Prancūzijos parlamentas pradės svarstyti spalio pradžioje, tačiau rugsėjo 10-ąją profsąjungos kviečia į visuotinę protesto akciją.

Dabartinė Prancūzijos vyriausybė neketina vėlinti pensinio amžiaus, kurį nuo 60 m. iki 62 m. parlamentas jau kilstelėjo Nicolas Sarkozy laikais. Tad didžiausias nesantaikos su profsąjungomis obuolys – siūlymas iki 44 metų prailginti privalomų įmokų į pensijų fondą laikotarpį, kai dabar mokama 41,5 m. Profsąjungos šiuo klausimu nevieningos, kai kurios nemato nieko bloga, kitos – kviečia rugsėjo 10-ąją streikuoti.

„Tai, kad net keturios profesinės sąjungos ragina rugsėjo 10-ąją protestuoti, rodo, kad tikrai nerimaujama dėl vyriausybės planų. Tai nerimas dėl ateities, mūsų neįtikina vien pažadai, kad rytoj bus geriau negu šiandien“, – sakė Darbininkų visuotinės konfederacijos generalinis sekretorius Thierry Lepaonas.

Tačiau Europos šalių lyderiai jau ne sykį perspėjo prezidentą Francois Hollande, kad Prancūzija gali netekti savo pozicijų eurozonoje, investicijų rinkoje, jeigu nesiims prasiskolinusios pensijų sistemos reformos. Vyriausybė nesiryžta imtis rimtesnių žingsnių, nors pensijoms išleidžiama 14,5 proc. pajamų, kai Europos Sąjungos (ES) vidurkis – 12,9 proc.. Didėjant nedarbui ir nesiimant reformų pensijų fondo skylė nuo 14 mlrd. išaugs iki 20 mlrd. 2020 m. Tad net ir vadinamieji privilegijuoti pensininkai linkę pritarti reformoms.

Dar vienas ginčytinas klausimas – ar vyriausybė didins darbdavių mokamą socialinių įmokų dalį. Socialistai, jau sukėlę pykčio dėl didinamų mokesčių neturi didelės veiksmų laisvės, prezidentą palaiko mažiau negu 30 proc. rinkėjų, o kovą vietos rinkimai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių