Prancūzijoje prie žydų mokyklos nušauti keturi žmonės

Prancūzijos pietvakariniame Tulūzos mieste ginkluotas užpuolikas pirmadienį nušovė tėvą, du jo sūnus ir dar vieną žmogų prie žydų mokyklos „Ozar Hatorah“, pranešė vienas prokuroras.

Pareigūnas Michelis Valet nurodė, kad 30 metų vyras, kuris buvo religinio švietimo mokytojas prieš prasidedant pamokoms buvo nušautas kartu su savo trejų ir šešerių metų sūnumis.

Prokuroras pridūrė, kad per šį incidentą taip pat žuvo kitas 8-10 metų vaikas, o vienas 17-metis buvo sunkiai sužeistas.

Užpuolikas nušovė mokytoją prie mokyklos, tačiau užsikirto vienas iš jo ginklų. Tada įžengė į mokyklos teritoriją ir pradėjo šaudyti nesirinkdamas, pasakojo prokuroras.

„Jis (užpuolikas) šaudė į visus, ką pamatė: vaikus ir suaugusius, o kai kuriuos vaikus vijosi iki pat mokyklos“, - M.Valet sakė žurnalistams, pridūręs, kad šią mokyklą lanko apie 200 moksleivių.

Vėliau užpuolikas paspruko mopedu, nurodė vienas nacionalinės policijos pareigūnas Paryžiuje, pageidavęs neviešinti savo vardo pagal savo departamento taisykles.

Policija apsupo šią privačią mokyklą, esančią Tulūzos šiaurės rytiniame rajone, o praėjus apie dviem valandoms po incidento mokykloje tebebuvo vaikų.

Į incidento vietą išvyko Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy, lydimas žydų organizacijų konfederacijos CRIF vadovo Richard’o Prasquier, nurodė šalies vadovo kanceliarija ir CRIF.

Šis išpuolis prasidėjo apie 8 val. 10 min. vietos (9 val. 10 min. Lietuvos) laiku, prieš prasidedant pamokoms daugumoje mokyklų.

Tame pačiame regione motociklu važiavęs užpuolikas praeitą ketvirtadienį prie vieno bankomato nušovė du uniformuotus armijos oro desantininkus, o trečią itin sunkiai sužeidė. Ši ataka įvyko Montobano miestelyje, netoli vienų kareivinių.

Dar keturiomis dienomis anksčiau motociklu važiavęs asmuo nušovė kitą oro desantininką Tulūzoje, esančioje už 50 kilometrų nuo Montobano.

Pareigūnai tuo metu sakė, kad teismo ekspertų tyrimas parodė, jog Montobane ir Tulūzoje buvo šaudyta iš to paties ginklo.

Kol kas neaišku, ar visos trys atakos susijusios tarpusavyje.

N.Sarkozy sakė, kad „per anksti“ sieti šaudymą pirmadienį su trijų prancūzų karių nužudymu.

„Esama kai kurių panašumų, tačiau dar labai per anksti sakyti, ar yra tikras ryšys, ar ne. Tik policija ir teismai pasakys mums, kokias išvadas daryti“, - prezidentas sakė Prancūzijos radijui.

Vidaus reikalų ministras Claude'as Gueant’as taip pat sakė AFP, jog tarp šių incidentų esama „panašumų“, o policija nurodė, kad per visas tris atakas panaudotas to paties kalibro ginklas.

Pasak policijos, užpuolikas iš pradžių šaudė iš 9 mm kalibro pistoleto, tačiau šiam užsikirtus išsitraukė .45 colio kalibro ginklą. To paties .45 colio kalibro ginklas buvo panaudotas per šaudynes praeitą savaitę.

Po atakos Tulūzoje M.Gueant’as nurodė sustiprinti saugumą visose Prancūzijos žydų mokyklose.

Pietvakarių Prancūzijos policija praeitą savaitę pradėjo didelę paieškos operaciją, kai per du atskirus incidentus buvo nušauti trys armijos oro desantininkai, o dar vienas buvo sunkiai sužeistas.

Abu sykius užpuolikas paspruko motociklu.

Prancūzijos ministras Alainas Juppe tvirtino, kad kol kas neturima jokių įrodymų, jog kariai buvo nušauti dėl jų ankstesnės tarnybos Afganistane.

Šiuos incidentus tiria 50-60 policijos pareigūnų, tarp jų kovos su terorizmu specialistų.

Aukšto rango kariškiai nurodė šiame regione dislokuotiems kariams nevilkėti uniformų už kareivinių ribų.

Kita vertus, pirmąja auka tapo 30 metų puskarininkis, kuris kovo 11 dieną buvo nušautas gatvėje iš arti, kai vilkėjo civilinius drabužius.

Kaip pranešama, užpuolikas paspruko motociklu arba mopedu.

N.Sarkozy: tai - „nacionalinė tragedija“

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy pirmadienį pareiškė, kad incidentas, per kurį prie vienos žydų mokyklos buvo nušauti keturi žmonės, yra „nacionalinė tragedija“ ir pažadėjo, kad žudikas bus surastas.

Atvykęs į šio išpuolio vietą pietvakariniame Tulūzos mieste, N.Sarkozy nurodė antradienį tylos minute pagerbti aukas visose Prancūzijos mokyklose, taip pat sakė, kad valstybė šiam tyrimui mes visas prieinamas pajėgas.NAUJAUSI KOMENTARAI

pilietis

pilietis portretas
Per zydu politika kencia ir niekuo deti zydai. Gal tie kurie nukentejo nera tokie sovinistai, kaip zydu politikai Izraeli, bet jie lengviau pasiekiami. Ir nieko nuostabaus nebus kad zydus prades naikinti ir kitose salyse, nes Izraelio politika zmones nustato pries pacius zydus.

pilytė

pilytė portretas
teisingai išdestete

demesio

demesio portretas
DĖMESIO !!!! DĖMESIO!!!! GAVOME PRANEŠIMĄ, KAD Į KLONIO GATVĘ NETIKĖTAI BUVO ATVYKUSI ANTSTOLĖ IR BANDĖ PAIMTI PRIEVARTA MERGAITĘ. TAČIAU MERGAITĖ ĖMĖ VERKTI , APSIKABINO MOČIUTĘ IR TOKIU BŪDU ANTSTOLEI NEPAVYKO JOS IŠSIVEŽTI. TOLIMESNIŲ ANTSTOLĖS VEIKSMŲ NEŽINOME.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių