Prancūzijoje paskelbtas aukščiausias teroro išpuolių pavojus

Prancūzija antradienį paskelbė precedento neturintį teroro išpuolių pavojų šalies pietvakariuose, policijai ieškant serijinio žudiko, nušovusio tris vaikus ir žydų mokyklos mokytoją Tulūzoje.

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy įšaldė savo perrinkimo kampanijos renginius bent iki trečiadienio, policijai tiriant jau trečias žmonių gyvybių nusinešusias šaudynes Tulūzos regione per pastarąsias aštuonias dienas, kurias įvykdė mįslingas užpuolikas, kaskart šaudydavęs iš to paties pistoleto ir pasprukdavęs vogtu motoroleriu.

Pareigūnai sustiprino saugumo priemones žydų ir musulmonų mokyklose po kruvino išpuolio prie žydų mokyklos „Ozar Hatorah“.

Tuo tarpu N.Sarkozy pareiškė, kad po pirmadienį įvykusio šaudymo parengtis teroro išpuoliams Pietų-Pirėnų regione padidinta iki „raudonojo“, aukščiausio, lygio.

„Išpuolyje prieš vaikus ir žydą mokytoją, antisemitinis šios atakos motyvas atrodo akivaizdus“, - prezidentas sakė kreipdamasis į tautą per televiziją, kai grįžo į Paryžių iš incidento vietos.

Izraelis kartu su daugeliu kitų šalių pasmerkė „niekingus žudikus“ ir nurodė, kad nužudytieji buvo Prancūzijos ir žydų valstybės piliečiai: 30 metų rabinas Jonathanas Sandleris ir jo sūnūs - penkiametis Arieh ir keturmetis Gabrielius, taip pat septynmetė Miriam Monsonego.

Incidento liudininkai pasakojo, kad J.Sandleris žuvo mėgindamas savo kūnu uždengti sūnus ir kad užpuolikas vijosi Miriam, kuri buvo šios mokyklos direktoriaus dukra, ir ją sučiupęs nušovė iš arti.

Mergaitės tėvas Yaacovas Monsonego meldėsi prie mokyklos veikiančioje sinagogoje, kai vienas moksleivis atnešė jam į galvą nušautos dukros kūną, sakė liudininkai.

Dar vienas 17-metis buvo sunkiai sužeistas, tačiau vietos bendruomenės lyderiai sakė, kad paauglys veikiausiai išgyvens.

Žudikas, kuris dėvėjo visą veidą dengiantį šalmą, atrodė ramus ir susikaupęs. Jis kruopščiai pastatė savo mopedą prieš pradėdamas šaudyti, pasakojo liudininkai.

Praeitą savaitę per du panašius incidentus tame pačiame regione buvo nušauti trys Prancūzijos oro desantininkai, kurie visi buvo kilę iš Šiaurės Afrikos. Per šias atakas užpuolikas taip pat šaudė iš .45 kalibro pistoleto ir paspruko mopedu.

„Aišku, kad jis veikė tris kartu, ir esame susirūpinę dėl jo pademonstruoto įsitikinimo savo nebaudžiamumu“, - sakė vidaus reikalų ministras Claude'as Gueant’as, pripažinęs, kad policija nerado „jokių aiškių siūlo galų“.

„Ši tragedija sukėlė didžiulį sielvartą visoje nacionalinėje bendruomenėje“, - N.Sarkozy pareiškė įvykio vietoje. Jo balsas pastebimai drebėjo, kai prezidentas išsakė užuojautą žydų bendruomenei ir motinai, netekusiai vyro ir dviejų vaikų.

Jis pareiškė, kad antradienį visose Prancūzijos mokyklose šio išpuolio aukos bus pagerbtos tylos minute, kad prie šio regiono religinių objektų bus sustiprintos saugumo priemonės ir kad sustiprintos policijos pajėgos dalyvaus užpuoliko gaudynėse.

Paskelbus raudonojo lygio parengtį pareigūnai įgyja teisę imtis kasdienį gyvenimą trikdančių saugumo priemonių - pavyzdžiui, uždaryti traukinių stotis ir oro uostus arba netgi išjungti vandens tiekimą.

Gali būti duotas įsakymas pradėti bendrą policijos ir karių patruliavimą. Už šį parengties lygį aukštesnis gali būti tik oficialus nepaprastosios padėties paskelbimas.

Vėliau pirmadienį tūkstančiai Paryžiaus gyventojų, vadovaujamų žydų studentų organizacijų, dalyvavo tyliose eitynėse per istorinius žydų gyvenamuosius rajonus sostinės rytinėje dalyje.

Asociacija „Ozar Hatorah“ vadovauja ramiame Tulūzos priemiestyje įsikūrusiai nedidelei religinei mokyklai, turinčiai apie 200 moksleivių. Šiame mieste žydų bendruomenę sudaro apie 25 tūkst. žmonių.

Užpuolikas iš pradžių šaudė iš 9 mm ginklo, tačiau šiam užsikirtus išsitraukė .45 kalibro pistoletą, įsiveržęs į mokyklos teritoriją, nurodė policija.NAUJAUSI KOMENTARAI

ruta

ruta portretas
Tai kodel neinformuojate , kad pries kuri laika Prancuzijoje buvo nusauti du kariskiai ir vienas sunkiai suzeistas / ne zydai/ , su tpanasiu skiuteriu ir tokio pacio kalibro kulkomis ? Ar TIK zydu gyvybes yra unikalios ? Labai atsibodo dvigubi standartai .
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių