Popiežius priėmė išdykėlio Argentinos vyskupo atsistatydinimo prašymą

Vatikanas antradienį priėmė Argentinos vyskupo Fernando Bargallo, kuris buvo pastebėtas Meksikos paplūdimyje išdykaujantis su moterimi, atsistatydinimo prašymą.

57 metų vyskupas F.Bargallo, kuris Merlo-Moreno vyskupijai netoli Buenos Airių vadovavo nuo 1997-ųjų gegužės, buvo spaudžiamas atsisakyti posto dėl anksčiau šį mėnesį paskelbtų nuotraukų, kuriose jis užfiksuotas vandenyje apkabinęs bikiniu vilkinčią moterį.

Kilus skandalui, F.Bargallo iš pradžių tvirtino, kad prabangiame Meksikos kurorte buvusi moteris yra tiesiog sena draugė, bet galiausiai prisipažino, kad palaikė su ja „meilės ryšius“. Manoma, kad moteris yra išsiskyrusi vieno restorano savininkė.

Neseniai Vatikanas „už tikrai amoralų elgesį“ pašalino vieną savo italų misionierių bendruomenės įkūrėjų Luigi Prandiną, paaiškėjus, kad jis palaikė lytinius santykius su misionierėmis, kai buvo paskirtas dirbti Pietų Amerikoje.

L.Prandinas buvo nuverstas kartu su kita Vilaredžijos misionierių bendruomenės įkūrėja Maria Luigia Corona, kuri, baimindamasi galimo skandalo, dangstė šiuos ryšius.

Po šių naujausių sekso skandalų, sudrebinusių Katalikų Bažnyčią, vėl pasigirdo raginimai įteisinti kunigų santuokas.

Tačiau popiežius Benediktas XVI kategoriškai neigia pareiškimus, esą didelės įtakos tokiems skandalams atsirasti turi kunigų susilaikymas, ir tvirtina, kad celibatas yra neišvengiama kunigystės dalis.

Balandžio mėnesį Benediktas XVI išsakė retą pasmerkimą kunigams, kurie abejoja Bažnyčios politika dėl dvasininkų celibato ir moterų įšventinimo į kunigystę, sakydamas, jog jie elgiasi savanaudiškai, nepaklusdami jo valdžiai.


Šiame straipsnyje: vyskupas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Hm

Hm portretas
Popiežiai nebuvo šventieji. Visą Vatikano istoriją lydi popiežių intrigos, meilės ryšiai, pačių popiežių nužudymai. Kai kurie net neslėpė turį meilužių, nors nesantuokiniai popiežių palikuonys būdavo vadinami paklydusio popiežiaus dukterėčiomis ir sūnėnais. Jų motinoms kartais pavykdavo įtaisyti popiežiaus „sūnėnus“ į popiežiaus sostą. Tuomet būdavo sakoma, kad pontifikatui „vadovauja moterys“. Pvz., Romos senatoriaus dukra Marozija 15-os m. tapo popiežiaus Sergijaus III meiluže ir pagimdė jam sūnų. Sergijui mirus 911 m., jo sūnui buvo 6 m. 931 m. vos 25 m. jis jau sėdėjo popiežiaus soste, kaip Jonas XI. Jam mirus, tos pačios Marozijos kito sūnaus sūnus buvo įšventintas popiežiaus Jono XII vardu..Maždaug po 500 m popiežius Aleksandras VI pripažino bent 4 nesantuokinius savo vaikus, o vieną sūnų – Čezarę Bordžą – padarė kardinolu. („Didžiosios praeities paslaptys“, 2006 m., 294 psl.)

Aleksas

Aleksas portretas
Isvada tokia,kad Romos popiezius prastai gano savo pavaldinius,kurie labai jau nepaklusnus tapo - dulkinasi su vienuolemis,o kai kurie auksti herarchai net papludimiuose su bobomis kabinejasi!:) Zodziu,katalikybe su savo dogmomis traukiasi uzmarstin.Net jaunimas nebeina i baznycias girdedami tokias nesamones,kurios vyksta pasaulyje! Mano nuomone,jeigu istikruju egzistuotu jau taip isaukstitas Jezus Kristus trijuose asmenyse,jis sitokiu nesamoniu nedaleistu,kad kunigas dulkintusi su savo seimininkemis,o kiek kunigu pedofilu, net vyskupas pasludimyje kabinetu moteris!:) O kiek yra dar mums nezinomu lytiniu faktu... ???

To Aleksas

To Aleksas portretas
Klaidos: 1.Jėzus niekada netvirtino esąs triasmenis,ar dargi-dievas.Jis apie dievą sakė:''Tėvas už mane aukštesnis" 2.Šv.Raštas sako:"Vyskupas(kunigas) turi būti tik kartą vedęs",'turintis gerai išauklėtus vaikus". Apaštalas Petras t.p.turėjo uošvę,kurią pagydė Jėzus. 3.Tai,ko moko katalikų bažnyčia,daugiausiai nesisieja su tuo ,ko mokė Jėzus.Kas skaito Bibliją(t.y.Šv.Raštą) šitai akivaizdžiai pamato. Tai ir rinkitės,ar eiti klaidžiu religininkų keliu "Į pražūtį",ar teisiu Jėzaus keliu "į gyvenimą"
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių