Popiežius per mišias Kuboje paragino kurti atvirą visuomenę

Popiežius Benediktas XVI pirmadienį paragino dešimtis tūkstančių į mišias po atviru dangumi susirinkusių kubiečių „kurti atnaujintą ir atvirą visuomenę“.

Atvykęs vizito į Kubą, kuris yra pirmasis popiežiaus apsilankymas per 14 metų, Benediktas XVI sieks dar labiau sustiprinti artimus Katalikų Bažnyčios ryšius su valstybe ir ragins šios vienintelės abiejuose Amerikų žemynuose vienpartinės komunistinės šalies valdžią priimti permainas.

Benediktas XVI, kuris atvyko pirmadienį, po vizito katalikiškoje Meksikoje, taip pat viliasi paskatinti tikėjimo atnaujinimą Kuboje, kuri yra daugiausia pasaulietiška.

„Kreipiuosi į jus ragindamas vėl suteikti jėgos savo tikėjimui ... Kad apsiginklavę taika, atlaidumu ir supratingumu siektumėte kurti atnaujintą ir atvirą visuomenę, geresnę visuomenę, dar vieną, vertą žmonijos“, - Santjage vėliavomis mojavusiai miniai, susirinkusiai po aukštais bažnyčios skliautais, sakė popiežius.

84 metų Benediktui XVI buvo padėta atsisėsti; jis šypsojosi, kai minia dainavo ir sveikino jį.

Prezidentas Raulis Castro, kuris kiek anksčiau sutiko popiežių Santjago - antrojo pagal dydį Kubos miesto - oro uoste, sėdėjo pirmoje eilėje, vilkėdamas baltus, Karibuose ir Meksikoje itin populiarius marškinius su keturiomis didelėmis kišenėmis.

Maždaug 200 tūkst. žmonių minia giedojo giesmes. Vieni susikibę kėlė rankas į viršų, o kiti buvo sudėję jas maldai ir atidžiai klausėsi popiežiaus žodžių. Vienas tikintysis laikė iškėlęs užrašą „Gera pasitikėti Viešpačiu“.

Benediktas XVI bando padidinti tikinčiųjų bendruomenę Kuboje, kuri iki 10-ojo dešimtmečio pradžios oficialiai buvo ateistinė.

„Nešiojuosi širdyje teisingus visų kubiečių, kad ir kur jie bebūtų, siekius ir teisėtus troškimus, jų kančias ir džiaugsmus, jų rūpesčius ir tauriausias svajones“, - anksčiau Santjago pietryčiuose sakė popiežius.

„Esu įsitikinęs, kad Kuba šiuo savo istorijos ypatingos svarbos momentu jau žvelgia į ateitį ir tokiu būdu siekia atnaujinti ir praplėsti savo horizontus“, - pridūrė jis.

Marksizmas „nebeatitinka tikrovės“, Benediktas XVI sakė praeitą savaitę, vykdamas į savo pirmąją kelionę po ispaniškai kalbančias Lotynų Amerikos šalis, ragindamas kurti „naujus modelius“ Kuboje.

Tačiau Kubos vyriausybė sako, kad šalyje jau veikia demokratija, ir atmeta vakarietiškos daugiapartinės sistemos idėją.

Prieš mišias pontifikas važiavo savo baltu papamobiliu „Mercedes“ Santjago gatvėmis, o jį sveikino minios entuziastingų kubiečių, mojuojančių geltonos ir baltos spalvos Vatikano, taip pat mėlynos, baltos ir raudonos spalvos Kubos vėliavomis.


„Kuba palaiko gerus santykius su visomis religinėmis institucijomis mūsų šalyje “, - R.Castro pareiškė sveikindamas popiežių.

Tuo tarpu valdžios pareigūnai per kelias pastarąsias dienas areštavo bent 150 disidentų, siekiant užkirsti kelią bet kokioms demonstracijoms per popiežiaus vizitą dviejuose miestuose, vienos opozicijos organizacijos vadovas sakė naujienų agentūrai AFP Havanoje.

Antradienį Benediktas XVI aplankys Kobrės Gailestingumo Mergelės šventovę netoli Santjago, o vėliau išskris į Havaną ir trečiadienį aukos mišias didžiulėje sostinės Revoliucijos aikštėje.

Jono Pauliaus II piligriminė kelionė 1998 metais buvo pirmasis Katalikų Bažnyčios vadovo vizitas Kuboje. Tuo metu turėta didelių vilčių, kad charizmatiškasis lenkas popiežius gali paskatinti pokyčius Kuboje po dešimtmečius trukusio komunistinio režimo valdymo vyriausybėje, ekonomikoje ir žiniasklaidoje.

Šiam pontifikui iš tikrųjų pavyko užtikrinti, kad vietos katalikų ir Kubos vyriausybės santykiai atšiltų, o vėliau peraugtų į bendradarbiavimą.

Tačiau praėjus daugiau nei dešimtmečiui po Jono Pauliaus II raginimų Kubai „atsiverti pasauliui“, ši šalis tebėra izoliuota, o jos ekonomika tebėra planinė ir paliegusi. Dauguma žmonių Kuboje per mėnesį uždirba mažiau nei 20 JAV dolerių (52 litus).

Kita vertus, Katalikų Bažnyčia tapo svarbiausia nevyriausybine jėga Kuboje ir netgi tarpininkaudavo dėl kalinių paleidimo. Tačiau Bažnyčia neturi savo žiniasklaidos arba mokyklų sistemos, nors galbūt norėtų jas turėti.NAUJAUSI KOMENTARAI

vidma

vidma portretas
„kurti atnaujintą ir atvirą visuomenę“. ir but daugiau vakaretiska ir atvert subine kunigams kad je galetu nebaudziami darit savo sokoladinius dalykus .........
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių