Popiežius: Izraeliui ir palestiniečiams reikia „drąsių sprendimų“

Popiežius Pranciškus antradienį paragino Izraelį ir palestiniečius „atnaujinti derybas“ ir „priimti drąsius sprendimus“, sakoma Vatikano pareiškime, kuris išplatintas po pontifiko susitikimo su Izraelio prezidentu Shimonu Peresu (Šimonu Peresu).

„Tikimasi skubaus derybų tarp izraeliečių ir palestiniečių atnaujinimo“, - sakoma jame.

„Esant drąsiems sprendimams ir abiems šalims pasirengus, taip pat remiant tarptautinei bendruomenei, susitarimas gali būti pasiektas“, - nurodoma jame.

Toks susitarimas turėtų „gerbti teisėtus abiejų tautų siekius, tvirtai prisidėti prie taikos ir stabilumo regione“, pranešė Vatikanas.

Pirmasis lyderio iš Artimųjų Rytų ir kovą išrinkto popiežiaus susitikimas įvyko svarbių įvykių taikos procese tarp Izraelio ir palestiniečių metu.

Izraelio vyriausioji taikos derybininkė Tzipi Livni (Cipi Livni) antradienį gyrė „svarbią“ Arabų Lygos nuolaidą, kad žydų valstybė ir palestiniečiai galėtų apsikeisti kai kuriomis teritorijomis, jeigu tai užtikrintų pažangą taikos procese.

Apie tai buvo kalbama susitikimo tarp JAV valstybės sekretorius Johno Kerry ir Arabų lygos delegacijos susitikimo dėl 2002 metų Arabų taikos iniciatyvos metu Vašingtone.

Pasiūlyme numatyta, kad 22 arabų šalys normalizuotų savo santykius su Izraeliu mainais į izraeliečių pasitraukimo iš teritorijų, kurias jis okupavo 1967 metais per Šešių dienų karą.

Susitikimo metu Sh.Peresas ir Pranciškus išreiškė „susirūpinimą dėl Siriją siaubiančio konflikto“ ir viltį, kad konfliktas bus išspręstas taikiai.

Izraelio prezidentas ir Nobelio taikos premijos laureatas Sh.Peresas baigdamas susitikimą su popiežiumi Pranciškumi Vatikane pakvietė jį atvykti valstybinio vizito į Izraelį.

„Lauksiu jūsų Jeruzalėje. Ne tik aš, bet visi Izraelio žmonės“, - Sh.Peresas anglų kalba kreipėsi į pontifiką jų pusvalandį trukusio susitikimo pabaigoje.

Popiežius priėmė kvietimą „mielai ir džiugiai“, sakė Vatikano atstovas, bet nenurodė, kada ši kelionė galėtų būti.

Abu Pranciškaus pirmtakai taip pat lankėsi palestiniečių teritorijose: Benediktas XVI - 2009-aisiais, o Jonas Paulius II - 2000 metais.

Sh.Peresas paprašė Pranciškaus „pasimelsti už mus visus“ ir pažadėjo pasimelsti už popiežių trečiadienį Italijos centrinėje dalyje esančiame Asyžiuje, kur jis aplankys Šv.Pranciškaus kapą.

Šio šventojo vardą pasirinko argentiniečių kardinolas Jorge Mario Bergoglio (Chorchė Marijus Bergoljas), kai kovą buvo išrinktas popiežiumi.

Liepos mėnesį popiežius Pranciškus vyks į Rio de Žaneirą dalyvauti Pasaulio jaunimo dienose, į kurias suplūsta katalikiškas jaunimas iš viso pasaulio.

2014 metų pradžioje jis turėtų apsilankyti gimtojoje Argentinoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

J. Gerrad

J. Gerrad portretas
Mes teikiame finansinę paramą tiems, kuriems reikia paskolos, ir suteikti paskolą, kai palūkanų norma yra 2% per metus. Mes turime kredito sekančiose kategorijose: automobilių paskolos, mokykloje paskolas, būsto paskolos, verslo paskolos ir asmeninės paskolos. Jei Jus domina, galite susisiekti su mumis elektroniniu paštu cashierslenders@gmail.com ir grįžti į mus su išsamia informacija yra keičiamas taip: vardas: adresas: statusas: valstybė: Reikalinga suma: Ilgis paskolą: Tikslas paskolos: Taigi, mes norime, kad grįžti pas mus dabar, kad galėtume tęsti savo paskolos pervedimo, taip pat. maloningai J. Gerrad

lai

lai portretas
uGeriausia butu kad Izraelis isnyku, nes jo ten ir nebuvo,tai okupantu salis, kuria per prievarta padare jungtines tautos 1948 m., o Amerikai padedant dar daugiau issplete uzkariaudamos naujas teritorijas. Man tai tas pats kaip kadvisos 14 buvusiu TSRS respubliku grazinti i Rusijos sudeti ir sakyti kad tai vienadidele salis.

izidorius

izidorius portretas
kokia neapykanta zydams - ka zydai tau padare asmeniskai ? Zydai turejo savo valstybe dar pries 2000 metu ! Tu nezinai kas tokie arabai-teroristai! Tavo laime kad Lietuvoj nera arabu ...bet jie jau Europoj 60.000.000 ir i Lietuva jie taipgi atkeliaus - tada paziuresim kaip tamsta it toliau ginsi savo arabus !!!
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių