Policijos užspeistas įtariamas žudikas atnaujino derybas

14.30 val.: įtariamasis atnaujino derybas

Islamistu kovotoju pasiskelbęs įtariamasis, siejamas su keliais kruvinais išpuoliais Prancūzijos pietvakarių regione, atnaujino derybas su jį viename bute užspeitusiais policininkais, pareigūnai pranešė trečiadienį.

Iš Alžyro kilęs 23 metų Prancūzijos pilietis Mohammedas Merah (Mohamedas Mera), pareiškęs, kad priklauso tarptautiniam teroristų tinklui „al Qaeda“ ir tvirtinantis, kad žudė keršydamas už palestiniečių vaikų žūtis, atnaujino derybas su policija po dviejų valandų pertraukos.

12.29 val.: sulaikė motiną ir brolį

Prancūzijos policija, trečiadienį užspeitusi su neseniai įvykdytais keliais kruvinais išpuoliais siejamą įtariamąjį, sulaikė jo motiną, brolį ir brolio merginą, pranešė pareigūnai.

Policija anksčiau nurodė, kad buvo suimtas įtariamojo brolis, o jo motina buvo atvežta į apsiausties vietą Tulūzos mieste, kad pamėgintų įkalbėti savo sūnų pasiduoti.

Pagal Prancūzijos kovos su terorizmu įstatymus šie asmenys gali būti sulaikyti iki keturių parų, nepateikiant kaltinimų.

Kaip pranešama, šie reidai prasidėjo 3-5 val. vietos (4-6 val. Lietuvos) laiku.

Policija nurodė atlikusi kratas įtariamojo motinos ir brolio namuose.

Kalbėdamas su žurnalistais vidaus reikalų ministras C.Gueant’as sakė, kad jiems skirtas „prevencinis sulaikymas“.

Vienas šiam tyrimui artimas šaltinis teigė, kad įtariamojo Mohammedo Merah brolis prijautė radikaliesiems islamistams.

12.24 val.: liovėsi kalbėtis su pareigūnais

Įtariamasis nutraukė derybas su pareigūnas, pranešė vidaus reikalų ministras C.Gueant’as.

„Jis nebekalba; pokalbiai liovėsi“, - C.Gueant’as sakė žurnalistams Tulūzoje.

Policija anksčiau pranešė, kad įtariamasis Mohammedas Merah derasi su policija ir ketina pasiduoti vėliau trečiadienį.

11.37 val.: įtariamasis teigė ketinantis pasiduoti

Islamistu kovotoju pasiskelbęs įtariamasis pareiškė pasiduosiantis vėliau trečiadienį, sakė vidaus reikalų ministras C.Gueant’as.

„Jis šiuo metu veda dialogą su vienu policijos pareigūnu ir sako - nežinau ar jis sako tiesą - kad pasiduos vėliau šiandien“, - ministras sakė televizijai BFM.

C.Gueant’as sakė, kad įtariamasis galimai tebeturi Kalašnikovo automatą, 9 mm kalibro pistoletą kulkosvaidį „Mini-Uzi“ ir kitų šaunamųjų ginklų, bet išmetė per buto langą .45 kalibro pistoletą, iš kurio jis veikiausiai nušovė septynis žmones per pastarosiomis savaitėmis įvykdytus tris išpuolius.

„Numanomas kaltininkas paprašė priemonių palaikyti ryšį su policija. Manais į šias ryšio priemones jis išmetė per langą .45 kalibro “Coltą„. Jis aiškiai išmetė vieną ginklą, tačiau turi kitų“, - nurodė ministras.

Policija ruošiasi sučiupti įtariamąjį ir per paryčiais prasidėjusį reidą užėmė tris aukštesnius šio pastato aukštus.

„Kai jie atvyko... ieškomasis šovė į duris“, - sakė C.Gueantas.

Per susišaudymą vienas pareigūnas buvo sužeistas į kelį, o kiras patyrė lengvą sužalojimą, pridūrė ministras.

Pasak jo, pareigūnai į operacijos vietą atvežė įtariamojo motina, kurią mėginta įtikinti tarpininkauti derybose, tačiau ši atsisakė, teigdama, jog „mažai galinti jį paveikti“.

Taip pat pranešama, kad buvo suimti įtariamojo brolis ir mergina.

Policijos apsiaustas namas yra vos už dviejų kilometrų nuo žydų mokyklos „Ozar Hatorah“, kurioje pirmadienį buvo nušautas mokytojas rabinas ir trys vaikai.

Prancūzijos pareigūnams jau ne vienerius metus nerimavo dėl teroro išpuolių grėsmės, keliamos Šiaurės Afrikoje veikiančio Islamiškojo Magribo „al Qaeda“ (AQIM), išsivysčiusio iš vienos ekstremistų grupuotės buvusioje Prancūzijos kolonijoje Alžyre.

Ekspertai prognozavo, kad ši grupuotė gali mėginti surengti išpuolių Prancūzijoje prieš ateinantį balandį ir gegužę vyksiančius prezidento rinkimus, vienas kovos su terorizmu pareigūnas sakė anksčiau šią savaitę.

Kol kas AQIM dar nėra pasisekę surengti atakų Europoje kitapus Viduržemio jūros.

11.15 val.: policija susprogdino automobilį

Tulūzos mieste trečiadienį driokstelėjo garsus sprogimas netoli pastato, kuriame policija yra užspeitusi ginkluotą įtariamąjį, siejamą su neseniai šiame regione įvykdytais keliais kruvinais išpuoliais, tačiau pareigūnai nurodė susprogdinę vieną automobilį, užtvėrusį kelią.

Sprogimas pasigirdo apie 9 val. vietos (10 val. Lietuvos) laiku, sakė vienas naujienų agentūros AFP žurnalistas, tačiau vėliau policija paaiškino, kad buvo susprogdintas automobilis, trukdęs įvažiuoti į kvartalą, kuriame vyksta apsiausties operacija.

Šaltinis taip pat nurodė, kad prie apsupto pastato pastabėtas autobusas gali būti panaudotas evakuoti pastato gyventojams, pasibaigus šiai operacijai.

11.00 val.: paskelbta įtariamojo pavardė

Vienas Prancūzijos policijos šaltinis trečiadienį nurodė, kad su šalyje neseniai įvykdytais kruvinais išpuoliais siejamas įtariamasis yra 24 metų Mohammedas Merah - iš Alžyro kilęs Prancūzijos pilietis.

Įtariamasis, kuris šiuo metu yra užsibarikadavęs viename bute pietvakariniame Tulūzos mieste ir apsuptas policijos, anksčiau buvo suimtas dėl viešosios tvarkos pažeidimo Afganistano pietiniame Kandaharo mieste, Talibano lopšyje, informavo kitas policijos šaltinis.

Siekia suimti gyvą

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Claude'as Gueant’as trečiadienį nurodė, kad policija, užspeitusi įtariamąjį, siekia suimti jį gyvą, kad jis galėtų būti teisiamas.

„Mūsų pagrindinis rūpestis - sučiupti jį ir sučiupti tokiomis sąlygomis, kad jis galėtų būti patrauktas atsakomybėn, - C.Gueant’as sakė televizijai BFM. - Mūsų susirūpinimas, aišku, sučiupti jį gyvą.“
NAUJAUSI KOMENTARAI

Kommunist

Kommunist portretas
Gal ir jam kaip kedui paminklą pastatys?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių