Po šiurpių nužudymų Alpėse visų akys nukrypo į Prancūziją

Šiurpus irakiečių kilmės britų šeimos išžudymas Prancūzijos Alpėse penktadienį dominuoja pirmuosiuose Didžiosios Britanijos laikraščių puslapiuose, be to, ypač smulkmeniškai nagrinėjamas prancūzų tyrėjų darbas.

Trijų vienos šeimos narių - vyro ir dviejų moterų - lavonai trečiadienį po pietų buvo rasti Britanijoje registruotame automobilyje BMW vaizdingo Alpių kaimo pakraštyje. Šalia automobilio gulėjo dar vieno vyro lavonas.

Šiurpus šio nusikaltimo pobūdis ir galimi jo motyvai dominuoja britų spaudos puslapiuose, tačiau taip pat keliami klausimai ir dėl prancūzų pareigūnų kompetencijos, nes tik aštuonios valandos po to, kai buvo rasti lavonai, pareigūnai suprato, kad tame pačiame automobilyje dar yra gyva ketverių metų mergaitė.

Manoma, kad ta keturmetė yra nužudytų vyro ir moters duktė, kaip ir septynerių metų mergaitė, kuri buvo rasta sunkiai sužeista ir kuri dabar gydoma ligoninėje.

Populiarus bulvarinis laikraštis „The Sun“ pirmajame puslapyje išspausdino antraštę „Kur mamytė?“ - žodžius, kuriuos ištarė policininkų išgelbėta mažoji mergaitė.

Šaltinis prancūzų policijoje sakė, kad nužudytas mašinos vairuotojas yra 50-metis Saadas al Hilli, kuris gimė Irake, bet gyveno Saryje Pietryčių Anglijoje.

Kaimynai sakė, kad jis buvo inžinierius, ir nurodė, kad viena nužudytų moterų, kuri turėjo Irako pasą, buvo jo žmona Iqbal. Kita, 74 metų moteris, kuri turėjo Švedijos pasą, pasak kaimynų, buvo S.al Hilli uošvienė. Septynerių Zainab ir ketverių Zeena yra sutuoktinių dukterys.

Prancūzijos pareigūnai nustatė ir ketvirtos aukos - dviratininko, kuris nusikaltimo vietoje pasirodė atsitiktinai, - tapatybę. Tai - vietos gyventojas Sylvainas Mollieras.

„Daily Mirror“ išspausdino antraštę „Aš bijau“ - S.al Hilli žodžius, pasakytus vienam kaimynui prieš išvykimą atostogauti į Prancūziją.

„The Daily Telegraph“ pradėjo nuo prancūzų prokuroro komentarų, kad nužudytas vyras galėjo būti įsivėlęs į šeimos ginčą.

„Daily Mail“ spėja, kad toks ginčas galėjo kilti dėl paveldėjimo, ir teigia, kad nužudytas šeimos tėvas buvo žinomas britų žvalgybos tarnyboms.

Kaip sakė vienas kaimynas, policija drauge su žvalgybos agentūromis stebėjo S.al Hilli 2003 metais, kai vyko JAV vadovaujama invazija į Iraką, rašo „Daily Mail“.

Šį nusikaltimą gaubiantys siaubas ir paslaptingumas reiškia, kad Prancūzija artimiausiomis savaitėmis sulauks daug britų spaudos dėmesio.

„Gali būti, kad pirmieji pareigūnai, iškviesti į vaizdingą Prancūzijos kaimą paprasčiausiai “supanikavo„ susidūrę su šiuo siaubu, - rašo “Daily Mail„. - Jungtinėje Karalystėje būtų buvęs iškviestas gydytojas mirties faktui patvirtinti, o tai darydamas šiuo atveju (jis) būtų galėjęs pranešti pareigūnams, kad automobilyje ... yra gyvas vaikas“.

Analitiniame „The Guardian“ straipsnyje Fiachra Gibbonsas teigia, kad ši byla gali atverti giliau glūdinčius opius anglų ir prancūzų santykių aspektus.

„Už to šalto kiekvienos iškylančios detalės ... siaubo ... prancūzams darosi silpna nuo kito bauginančio klausimo. Ir kodėl jie turėjo būti anglai?“ - rašė jis.

„Priešingai visuotiniam įsitikinimui, ... prancūzai yra nepaprastai jautrūs dėl to, ką apie juos mano užsieniečiai, (jie) liguistai lygina save su kaimynais, ypač - britais, kuriuos laiko savo amžina priešybe, - teigia F.Gibbonsas. - Vis dėlto esama neslepiamo didelio ir kolektyvinio kaltės jausmo, ne tik dėl to, kad žandarams prireikė aštuonių valandų, kol jie rado prie motinos kojų drebančią mergaitę, bet ir dėl to, kad tai išvis nutiko - Prancūzijoje atostogaujantiems žmonėms“.

„The Daily Telegraph“ apžvalgininkas Colinas Randallas teigia, kad šis nusikaltimas gali pakeisti britų požiūrį į Prancūziją, kaip atostogų šalį.

„Mes plūstame per sąsiaurį atostogauti, ... bet tos žudynės netoli Ansi atskleidžia smurtinį sluoksnį po Prancūzijos kaimišku žavesiu, - rašė jis. - Prancūzija turi kažką, kas verčia ja besižavinčius britus manyti, kad jie yra žymiai geresnėje vietoje“.

„Baisi lemtis, kuri trečiadienį po pietų ištiko atostogautojų šeimą iš Sario, ... be ceremonijų priminė apie grėsmingesnį Prancūzijos aspektą, kuris pasireiškė mažiausiai tikėtinoje vietoje“, - pridūrė jis.


Šiame straipsnyje: PrancūzijaSusišaudymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių