Po šiurpių nužudymų Alpėse visų akys nukrypo į Prancūziją

Šiurpus irakiečių kilmės britų šeimos išžudymas Prancūzijos Alpėse penktadienį dominuoja pirmuosiuose Didžiosios Britanijos laikraščių puslapiuose, be to, ypač smulkmeniškai nagrinėjamas prancūzų tyrėjų darbas.

Trijų vienos šeimos narių - vyro ir dviejų moterų - lavonai trečiadienį po pietų buvo rasti Britanijoje registruotame automobilyje BMW vaizdingo Alpių kaimo pakraštyje. Šalia automobilio gulėjo dar vieno vyro lavonas.

Šiurpus šio nusikaltimo pobūdis ir galimi jo motyvai dominuoja britų spaudos puslapiuose, tačiau taip pat keliami klausimai ir dėl prancūzų pareigūnų kompetencijos, nes tik aštuonios valandos po to, kai buvo rasti lavonai, pareigūnai suprato, kad tame pačiame automobilyje dar yra gyva ketverių metų mergaitė.

Manoma, kad ta keturmetė yra nužudytų vyro ir moters duktė, kaip ir septynerių metų mergaitė, kuri buvo rasta sunkiai sužeista ir kuri dabar gydoma ligoninėje.

Populiarus bulvarinis laikraštis „The Sun“ pirmajame puslapyje išspausdino antraštę „Kur mamytė?“ - žodžius, kuriuos ištarė policininkų išgelbėta mažoji mergaitė.

Šaltinis prancūzų policijoje sakė, kad nužudytas mašinos vairuotojas yra 50-metis Saadas al Hilli, kuris gimė Irake, bet gyveno Saryje Pietryčių Anglijoje.

Kaimynai sakė, kad jis buvo inžinierius, ir nurodė, kad viena nužudytų moterų, kuri turėjo Irako pasą, buvo jo žmona Iqbal. Kita, 74 metų moteris, kuri turėjo Švedijos pasą, pasak kaimynų, buvo S.al Hilli uošvienė. Septynerių Zainab ir ketverių Zeena yra sutuoktinių dukterys.

Prancūzijos pareigūnai nustatė ir ketvirtos aukos - dviratininko, kuris nusikaltimo vietoje pasirodė atsitiktinai, - tapatybę. Tai - vietos gyventojas Sylvainas Mollieras.

„Daily Mirror“ išspausdino antraštę „Aš bijau“ - S.al Hilli žodžius, pasakytus vienam kaimynui prieš išvykimą atostogauti į Prancūziją.

„The Daily Telegraph“ pradėjo nuo prancūzų prokuroro komentarų, kad nužudytas vyras galėjo būti įsivėlęs į šeimos ginčą.

„Daily Mail“ spėja, kad toks ginčas galėjo kilti dėl paveldėjimo, ir teigia, kad nužudytas šeimos tėvas buvo žinomas britų žvalgybos tarnyboms.

Kaip sakė vienas kaimynas, policija drauge su žvalgybos agentūromis stebėjo S.al Hilli 2003 metais, kai vyko JAV vadovaujama invazija į Iraką, rašo „Daily Mail“.

Šį nusikaltimą gaubiantys siaubas ir paslaptingumas reiškia, kad Prancūzija artimiausiomis savaitėmis sulauks daug britų spaudos dėmesio.

„Gali būti, kad pirmieji pareigūnai, iškviesti į vaizdingą Prancūzijos kaimą paprasčiausiai “supanikavo„ susidūrę su šiuo siaubu, - rašo “Daily Mail„. - Jungtinėje Karalystėje būtų buvęs iškviestas gydytojas mirties faktui patvirtinti, o tai darydamas šiuo atveju (jis) būtų galėjęs pranešti pareigūnams, kad automobilyje ... yra gyvas vaikas“.

Analitiniame „The Guardian“ straipsnyje Fiachra Gibbonsas teigia, kad ši byla gali atverti giliau glūdinčius opius anglų ir prancūzų santykių aspektus.

„Už to šalto kiekvienos iškylančios detalės ... siaubo ... prancūzams darosi silpna nuo kito bauginančio klausimo. Ir kodėl jie turėjo būti anglai?“ - rašė jis.

„Priešingai visuotiniam įsitikinimui, ... prancūzai yra nepaprastai jautrūs dėl to, ką apie juos mano užsieniečiai, (jie) liguistai lygina save su kaimynais, ypač - britais, kuriuos laiko savo amžina priešybe, - teigia F.Gibbonsas. - Vis dėlto esama neslepiamo didelio ir kolektyvinio kaltės jausmo, ne tik dėl to, kad žandarams prireikė aštuonių valandų, kol jie rado prie motinos kojų drebančią mergaitę, bet ir dėl to, kad tai išvis nutiko - Prancūzijoje atostogaujantiems žmonėms“.

„The Daily Telegraph“ apžvalgininkas Colinas Randallas teigia, kad šis nusikaltimas gali pakeisti britų požiūrį į Prancūziją, kaip atostogų šalį.

„Mes plūstame per sąsiaurį atostogauti, ... bet tos žudynės netoli Ansi atskleidžia smurtinį sluoksnį po Prancūzijos kaimišku žavesiu, - rašė jis. - Prancūzija turi kažką, kas verčia ja besižavinčius britus manyti, kad jie yra žymiai geresnėje vietoje“.

„Baisi lemtis, kuri trečiadienį po pietų ištiko atostogautojų šeimą iš Sario, ... be ceremonijų priminė apie grėsmingesnį Prancūzijos aspektą, kuris pasireiškė mažiausiai tikėtinoje vietoje“, - pridūrė jis.


Šiame straipsnyje: PrancūzijaSusišaudymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lietuva ir Lenkija stiprins bendradarbiavimą
  Lietuva ir Lenkija stiprins bendradarbiavimą

  Pernai rudenį sukako 25 metai, kai Lietuva atnaujino diplomatinius santykius su Lenkija. Jei kas galėtų ir švęsti, anot politologų, tai verslininkai, prekybininkai, mokslo ir meno atstovai. Politiniu lygiu buvo bendradarbiaujama su pertrūkiais. &S...

  1
 • D. Trumpas tviteryje sukritikavo protestuotojus
  D. Trumpas tviteryje sukritikavo protestuotojus

  Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) sekmadienį tviteryje sukritikavo milijonus žmonių, tarp jų ir garsenybes, šeštadienį, dieną po jo prisaikdinimo, išėjusių į gatves visoje Amerikoje protestuoti. ...

  5
 • Madonna netikėtai pasirodė Vašingtono marše
  Madonna netikėtai pasirodė Vašingtono marše

  Garsioji amerikiečių dainininkė Madonna netikėtai pasirodė šeštadienį Vašingtone vykusioje protesto akcijoje, kurioje dalyvavo šimtai tūkstančių žmonių, pasisakiusių už moterų teises bei prieš naująjį JAV prez...

  4
 • Vokietijos ministras: D. Trumpo išrinkimas žymi naują erą
  Vokietijos ministras: D. Trumpo išrinkimas žymi naują erą

  Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris (Frankas-Valteris Šteinmejeris) pareiškė, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) išrinkimas pažymi naują erą, ir Berlynas sieks greitai užsitikrinti &bd...

  1
 • Britanijos vyriausybė nuslėpė nesėkmingą branduolinės raketos bandymą?
  Britanijos vyriausybė nuslėpė nesėkmingą branduolinės raketos bandymą?

  Didžiosios Britanijos vyriausybė sekmadienį buvo apkaltinta nuslėpusi pernai buvusį nesėkmingą branduolinio atgrasinimo ginkluotės bandymą, kuris buvo atliktas likus vos kelioms savaitėms iki parlamentarų balsavimo už sistemos atnaujinimą. ...

 • Th. May su D. Trumpu aptars prekybos ir NATO klausimus
  Th. May su D. Trumpu aptars prekybos ir NATO klausimus

  Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May (Tereza Mei) teigia ketinanti aptarti laisvosios prekybos ir NATO karinio aljanso svarbą penktadienį, kai Vašingtone susitiks su naujuoju Jungtinių Valstijų prezidentu Donaldo Trumpu (Donaldu T...

 • Izraelis leido Rytų Jeruzalėje statyti 566 namus
  Izraelis leido Rytų Jeruzalėje statyti 566 namus

  Izraelio valdžia sekmadienį išdavė leidimus aneksuotose Rytų Jeruzalės teritorijose statyti 566 namus, pranešė miesto mero pavaduotojas. Tokie planai buvo atidėti laukiant JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) inauguracijos. ...

  4
 • Estijoje lankysis Ukrainos prezidentas
  Estijoje lankysis Ukrainos prezidentas

  Pirmadienį į Estiją valstybinio vizito atvyksta Ukrainos prezidentas Petro Porošenka. ...

 • Popiežius perspėja apie populizmą ir Hitlerio tipo gelbėtojus
  Popiežius perspėja apie populizmą ir Hitlerio tipo gelbėtojus

  Popiežius Pranciškus šeštadienį perspėjo nesižavėti populizmu, sakydamas, kad per rinkimus tai gali atvesti į pergalę panašius į Hitlerį „gelbėtojus“. ...

  2
 • „San Antonio Spurs“ treneris išpeikė D. Trumpą
  „San Antonio Spurs“ treneris išpeikė D. Trumpą

  „San Antonio Spurs“ treneris Greggas Popovichius (Gregas Popovičius) šeštadienį smarkiai sukritikavo naująjį JAV prezidentą Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą), skirdamas beveik pusę prieš rungtynes surengtos spaudos konf...

  2
Daugiau straipsnių