Po išpuolių Tulūzoje policija užspeitė įtariamą „al Qaeda“ narį

Prancūzijos policija po šalies pietvakarių regione įvykdytų kelių kruvinų išpuolių trečiadienį užspeitė vieną įtariamąjį, kuris skelbėsi priklausantis tarptautiniam teroristų tinklui „al Qaeda“.

Įtariamo ginkluoto užpuoliko kaimynai pasakojo, kad trečiadienį paryčiais išgirdo šūvius, kai policija šturmavo jo namą pietvakariniame Tulūzos mieste.

Praėjus trims valandoms ir patekėjus saulei policijos operacija tęsėsi. Manoma, kad 24 metų įtariamasis, siejamas su pastarosiomis dienomis įvykdytais keliais išpuoliais, nusinešusiais septynias žmonių gyvybes, priešinasi areštui.

Jis buvo užspeistas nedidelio pastato pirmajame aukšte Vynuogyno gatvėje (Rue Vigne) ramiame gyvenamajame Kot Pavė rajone, nurodė kaimynai.

„Ten visada daug žmonių“, - sakė viena moteris, nesutikusi atskleisti savo vardo.

Pirmieji šūviai pasigirdo apie 3 val. vietos (4 val. Lietuvos) laiku, nurodė liudininkai. Vienas iš jų sakė, kad įvyko susišaudymas, o policijos šaltiniai anksčiau informavo, jog buvo lengvai sužeisti du pareigūnai, tačiau išsamesnių detalių kol kas negaunama.

„Niekada nebūčiau įsivaizdavusi, kad jis gali būti šiame rajone, - sakė 55 metų Roland’as, perėjęs policijos užtvarą vykdamas į darbą. - Tačiau išgirdau šūvius ir iškart pagalvojau apie tą serijinį žudiką.“

Roland’as sakė, kad jo rajonas ramus ir kad jame gyvena įstatymų besilaikantys piliečiai. Vyras teigė, kad policija jį yra sustabdžiusi vienintelį kartą, prieš 35 metus.

Policijos šaltiniai sakė naujienų agentūrai AFP, kad pareigūnai, tiriantys tris neseniai įvykdytas atakas, per kurias užpuolikas nušovė tris karius, tris žydų vaikus ir mokytoją rabiną, nustatė, kad numanomas žudikas galimai gyvena viename name Tulūzos miesto gyvenamajame rajone Kot Pavė.

Prie policijos apsupto namo esantis AFP žurnalistas sakė girdėjęs 6-7 šūvius. Šioje operacijoje dalyvauja specialiųjų pajėgų RAID nariai, ir kol kas neaišku, ar apsiaustis jau baigėsi.

„Į įvykio vietą buvo atvežta įtariamojo motina. Jos buvo paprašyta susisiekti su sūnumi ir atvest jį į protą, tačiau ji nenorėjo, sakydama, kad mažai tegalinti jį paveikti“, - aiškino Prancūzijos vidaus reikalų ministras Claude'as Gueant’as.

„Šis asmuo anksčiau lankėsi Afganistane ir Pakistane... bei sako priklausantis “al Qaeda„, taip pat sako norėjęs atkeršyti už palestiniečių vaikus ir atakuoti Prancūzijos armiją“, - C.Gueant’as sakė tebevykstant policijos operacijai.

„Jis palaikė ryšius su žmonėmis, dalyvaujantiems džihadizmo ir salafitų (judėjimuose)“, - pridūrė jis, turėdamas omenyje dvi musulmonų sroves, su kuriomis yra susijusi „al Qaeda“.

Kalbėdamasis su žurnalistais netoli policijos reido vietos, C.Gueant’as sakė, kad ieškant informacijos apie žudiką buvo suimtas įtariamojo brolis, taip pat patvirtino, kad pastaruosiuose išpuoliuose, kaip manoma, dalyvavo vienas ir tas pats užpuolikas.

„Šiandien Tulūzos mieste tuo pačiu metu vykdomos kelios operacijos“, - sakė prokuroras Olivier Christenas.

Vienas tyrimui artimas šaltinis anksčiau sakė, kad įtariamasis kalbėjosi su RAID būrio nariais ir skelbėsi esantis „al Qaeda“, kurią įkūrė velionis ekstremistas iš Saudo Arabijos Osama bin Ladenas.

Manoma, jog įtariamasis yra 24 metų vyras, kuris anksčiau lankėsi centrinės valdžios menkai kontroliuojamame Pakistano ir Afganistano pasienio regione, kuris yra žinomas kaip „al Qaeda“ tvirtovė, vienas iš pareigūnų sakė AFP.

„Jis buvo patekęs į DCRI akiratį, kaip ir kiti, po pirmųjų dviejų išpuolių, - nurodė pareigūnas, turėdamas omenyje Prancūzijos vidaus žvalgybos tarnybą. - Vėliau kriminalinė policija pateikė esminių įrodymų.“

Kitas šiam tyrimui artimas šaltinis sakė, jog policija įsitikinusi, jog tikrai susekė numanomą pastarųjų išpuolių kaltininką.

„Jis vienas iš žmonių, grįžusių iš karo zonų, kurie nuolat kelia nerimą žvalgybos tarnyboms“, - aiškino jis.

Jeigu paaiškėtų, kad šis įtariamasis tikrai atsakingas už įvykdytas žudynes, ši operacija vainikuotų vieną iš intensyviausių gaudynių, kada nors surengtų Prancūzijoje, taip pat padėtų sumažinti įtampą, padidėjusią po pastarųjų išpuolių, kurie sutrikdė prezidento rinkimų kampaniją.

Pirmasis išpuolis įvyko kovo 11 dieną, kai vienas Prancūzijos oro desantininkas, kilęs iš Šiaurės Afrikos, susitiko Tulūzoje su vyru, kuriam ketino parduoti mopedą.

Anksčiau šis karys buvo internete paskelbęs, kad parduoda mopedą ir nurodęs, kad tarnauja armijoje.

Per šį susitikimą 1-ajame oro transporto pulke tarnavęs 30 metų viršila Imadas ibn Ziatenas buvo iš arti nušautas į galvą iš .45 kalibro pistoleto. Šis atakos scenarijus vėliau tapo žudiko „vizitine kortele“.

Po keturių dienų du kiti oro desantininkai buvo nušauti, o trečias sužeistas karinės įgulos miestelyje Montobane, esančiame už 45 kilometrų nuo Tulūzos.

Antrojo išpuolio aukomis tapo 25 metų kapralas Abelis Chennoufas ir 23 metų vyresnysis eilinis Mohammedas Legouade'as. Jie abu priklausė 17-ajam parašiutininkų inžinierių pulkui ir taip pat buvo kilę iš Šiaurės Afrikos.

Vakarų šalių ginkluotosiose pajėgose tarnaujantys arabai neretai tampa „al Qaeda“ taikiniais, nes ši grupuotė juos laiko išdavikais.

Praeitą pirmadienį užpuolikas, užsidėjęs veidą dengiantį motociklininko šalmą, atvažiavo mopedu prie žydų mokyklos „Ozar Hatorah“ Tulūzoje ir nušovė religijos mokytoją, du jo mažamečius sūnus ir vieną septynmetę moksleivę.

Antiteroristinių bylų tyrėjai išsiaiškino, kad per visus tris išpuolius buvo panaudotas tas pats ginklas ir mopedas, taip pat pastebėjo, kad atakos buvo įvykdytos lygiai kas keturios dienos.

Nušauto rabino Jonathano Sandlerio, jo penkiamečio sūnaus Arieh ir keturmečio Gabrieliaus bei septynmetės Miriam Monsonego palaikai trečiadienį paryčiais buvo atskraidinti į Ben Guriono tarptautinį oro uostą netoli Tel Avivo. Jie bus palaidoti vėliau tą pačią dieną.

Nužudyti Prancūzijos kariai taip pat bus palaidoti trečiadienį Montobane per ceremoniją, kurioje dalyvaus prezidentas Nicolas Sarkozy ir jo varžovas socialistas Francois Hollande'as.

Abu kandidatai laikinai sustabdė savo rinkimų kampanijas po atakos pirmadienį, Prancūziją sukrėtus precedento neturinčiai neapykantos išpuolių virtinei.

Prezidento rinkimų pirmasis ratas vyks balandžio 22 dieną, o antrasis - gegužės 6-ąją.

Susekti padėjo interneto adresas

Prancūzijos policija, ieškanti asmens, nušovusio septynis žmones per tris neseniai įvykdytus išpuolius, pasiekė proveržį tyrime, kai nustatė įtariamo užpuoliko brolio interneto adresą, trečiadienį nurodė policijos šaltiniai.

Vienas iš policijos aptiktų siūlų galų buvo internetinis skelbimas, kuriame buvo siūloma pirkti mopedą. Šį skelbimą įkėlė pirmoji žudiko auka - 30 metų karys, kuris buvo nušautas kovo 11 dieną pietvakariniame Tulūzos mieste.

Vienoje žinutėje, kuri buvo išsiųsta iš įtariamojo broliui priklausančio kompiuterio, numanomas pirkėjas pasiūlė susitikti apžiūrėti prekės sutartoje vietoje, kurioje oro desantininkas vėliau buvo nušautas, nurodė šaltinis.

Įtariamojo brolis buvo suimtas, o policija apsupo vieną namą Tulūzoje, kuriame, kaip manoma, buvo užspeistas numanomas žudikas.

Policija ieškojo užpuoliko, kuris per tris atakas šaudė iš to paties ginklo ir kaskart atvažiuodavo bei pasprukdavo mopedu.

Vienas policijos šaltinis taip pat sakė, kad pareigūnai patikrino motociklų pardavimo vietas šiame regione ir išsiaiškino, kas vienas vyras neseniai teiravosi, kaip užblokuoti mopede įtaisytą sekimo įtaisą, turintį padėti susekti nuvarytą transporto priemonę.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių