Pietų Osetijos prezidento rinkimus laimėjo buvęs čekistas

Nuo Gruzijos vienašališkai atsiskyrusios Pietų Osetijos pakartotiniuose prezidento rinkimuose buvęs regiono Valstybės saugumo komiteto (KGB) pirmininkas Leonidas Tibilovas įveikė žmogaus teisių įgaliotinį prie regiono prezidento Davidą Sanakojevą.

Kaip pranešė separatistinio regiono Centrinis rinkimų komiteto pirmininkė, rezultatai, gauti suskaičiavus visus balsalapius, rodo, kad 59 metų L.Tibilovas per antrą turą surinko 54,12 proc. balsų (15 786 žmonės), o jo varžovas - 42,65 proc. (12 439 žmonės).

„Kandidatas Tibilovas Leonidas Charitonovičius laikomas išrinktu Pietų Osetijos Respublikos prezidentu“, - pirmadienį pareiškė Bela Plijeva.

Prieš visus, pasak jos, balsavo 0,96 proc. rinkėjų, arba 279 žmonės.

Iš viso rinkimuose, kurie vyko 84 rinkimų apylinkėse, balsavo 71,26 proc. žmonių, įtrauktų į rinkėjų sąrašus. Balsavimo teisę Pietų Osetijoje turi 34 360 žmonių.

Kad rinkimai būtų laikomi įvykusiais, juose turėjo balsuoti daugiau kaip 30 proc. į sąrašus įtrauktų rinkėjų. Kurio nors kandidato pergalei pakako paprastos balsų daugumos.

„Mes laimėjome, - pirmadienį savo rėmėjams pareiškė L.Tibilovas. - Dabar turime kurti naują ir sėkmingą legitimią valstybę“.

„Mes pripažįstame rinkimus ir sveikiname Leonidą Tibilovą su pergale“, - anksti pirmadienį ryte sakė D.Sanakojevas.

Savo ruožtu L.Tibilovas pažadėjo nepersekioti varžovu ir užgydyti žaizdas šalyje, kuri vis dar jaučia karo padarinius.

Taiki rinkimų pabaiga ryškiai kontrastavo su piktais protestais, kurie kilo po lapkričio 27 rinkimų, kurių laimėtoja Ala Džiojeva buvo diskvalifikuota dėl abejotinų kaltinimų, kad jos šalininkai klastojo rezultatus.

„Savo rinkimų programoje sakiau, kad neskaldysiu žmonių į tuos, kurie balsavo prieš mane ir tuos, kurie rėmė mane“, - sakė jis.

L.Tibilovas net pažadėjo, kad siūlys D.Sanakojevui įsilieti į jo komandą.

„Tai žmogus, kuri pasirodė kaip profesionalas, turintis didelį potencialą. Aš vedu su juo derybas ir viliuosi, kad jis užims vertą vietą mūsų komandoje“, - sakė rinkimų laimėtojas.

Pietų Osetija, kuri visiškai priklauso nuo Rusijos finansavimo ir dėl kurios Rusija 2008-aisiais kariavo su Gruzija, rudenį nesugebėjo išsirinkti prezidento: opozicijos kandidatės A.Džiojevos pergalę anuliavo teismas.

Jos šalininkų protestai privertė atsistatydinti tuometinį prezidentą Eduardą Kokoity, buvo kilę susirėmimų su vietos jėgos žinybų pareigūnais, po kurių rinkimų laimėtoja pateko į ligoninę, kur, pasak jos, buvo laikoma jėga. Ją išleido likus dienai iki naujo balsavimo.

Kremlius pripažįsta, kad baiminosi pilietinio konflikto, jei į valdžią būtų atėjusi A.Džiojeva. Į dabartinę rinkimų kampaniją, kurioje buvo leista dalyvauti tik keturiems iš pusantros dešimties kandidatų, Rusija ir vietos valdžia stengėsi nesikišti.

Maskvai L.Tibilovas tinka, o jis jai atsilygina lojalumu. Į klausimą, kas, jo pergalės atveju, bus naujasis premjeras, rinkimų kampanijos favoritas atsakė: „Žinau, kad, matyt, kai kuriuos klausimus reikės aptarti ... tiesiogiai su Rusija“.

Pasaulinė bendrija Pietų Osetiją tebelaiko Gruzijos teritorijos dalimi, todėl atsisako pripažinti šio regiono prezidento rinkimų legitimumą. Iki šio laiko Pietų Osetijos nepriklausomybę yra pripažinusios tik Rusija, Nikaragva,Venesuela ir nykštukinė Ramiojo vandenyno valstybėlė Nauru.

Tbilisis teigia, kad tokie rinkimai negali būti nei sąžiningi, nei teisingi, nes vyksta „užsienio okupacijos sąlygomis“.

„Tai farso ir rinkimų imitacijos Rusijos okupuotame etniškai išvalytame regione tąsa“, - sakė už reintegraciją su atsiskyrusiais regionais atsakinga ministrė Eka Tkešelašvili.

Pietų Osetijoje yra dislokuoti Rusijos kariai, o Rusijos pasieniečiai saugo demarkacijos liniją su Gruzija. Be to, respublikos valiuta yra Rusijos rublis.

Pietų Osetijos žmones dar labiau nei tulžingi politiniai kivirčai piktina tai, kad jie nemato milijardinių finansinių Rusijos išmokų vaisių.

Nors Rusija per trejus metus po karo Pietų Osetijai pervedė daugiau kaip 1 mlrd. dolerių, dabartinė Cchinvalio būklė glumina nuo apleistumo pavargusius gyventojus.

Duobėtas senas asfaltas yra tik tame kvartale, kur stovi administraciniai pastatai, o kitose gatvėse reti pėstieji brenda per purvą stengdamiesi apeiti gilias balas. Ant namų sienų matyti apšaudymo pėdsakai ir net miesto centre yra apleistų pastatų be stogų ir langų.

„Gyvenu sugriautame name ir visada (pro prakiurusius vamzdžius) teka vanduo. Tegu mano namą padaro, daugiau aš nieko nenoriu. Nusibodo jau. Kada aš dar begyvensiu? Man jau - 71 metai“, - skundėsi žurnalistams viena pensininkė, kuri anksčiau dirbo parduotuvės vedėja. Ji balsavo už L.Tibilovą, o dėl visų negandų kaltina buvusią valdžią.

„Kiek jie gavo pinigų ir ką padarė? Argi tai gatvė? - rodė ji purvynę Cchinvalio centre. - Kada beeitum - arba purvas, arba dulkės vasarą. argi tai gyvenimas? Kiek dar turiu taip gyventi?“

Cchinvalyje beveik kiekvienas įsitikęs, kad Maskvos pinigai panaudojami ne pagal paskirtį.

„Kas kaltas, kad išgrobstomi šie pinigai? Ir vietiniai, ir Maskva. Reikia pririnkti padorių žmonių ir specialistų “, - sakė 64 mėtų statybininkas Zaalas.

L.Tibilovas žadėjo surasti išvogtus Rusijos pinigus, jei laimėtų rinkimus.

L.Tibilovas dirbo vietos valdžios struktūrose, o praėjusiame dešimtmetyje vadovavo Pietų Osetijos KGB, bet rinkėjai laiko jį opozicionieriumi, kuriam nepavyko sutartinai dirbti su ankstesniu prezidentu.

Vietos gyventojai, kurie negaili piktų žodžių E.Kokoity už didelį apsaugininkų būrį, sako, kad L.Tibilovas jiems patinka todėl, kad po Cchinvalį važinėja „Niva“ ir gyvena paprastame penkiaaukštyje.

„Įtarti, kad esu žmogus, kuris mėgsta kažkokią prabangą, būtų neteisinga“, - sakė buvęs čekistas.

A.Džiojeva papildomus rinkimus laikė nelegitimiais ir nepalaikė juose nei vieno kandidato, tačiau sakė, kad gali pakeisti savo poziciją, jei išrinktas vadovas žengs konstruktyvius žingsnius.

„Priklausomai nuo to, kaipo jis parodys save pirmais dviem mėnesiais, aš darysiu išvadas и priimsiu sprendimą palaikyti jį, ar ne. Ir jeigu jo pirmi žingsniai bus nukreipti į reformas, aš, suprantama, padarysiu viską, kad jam padėčiau, nes labai myliu savo tautą“, - sakė A.Džiojeva.


Šiame straipsnyje: Pietų OsetijaGruzijaRusija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Tik tiek

Tik tiek portretas
Klounai.

misa kaluginas

misa kaluginas portretas
melaciai,jankiams isangiu nelaizo...ir,koks nepriklausomai skyrtumas,kas ten,ir ka laimejo???atseit sawu bedu mazai.

buvusi kaimyne

buvusi kaimyne portretas
pilnai palaikau nr.2 koks mums skyrtumas,kas pas juos dedasi?lietuveleje uz vairo,vien politines prostitutes,ir nieko.........
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių