Pergalės diena Rusijoje: lietaus debesis sklaidė lėktuvai

Tūkstančiai Rusijos karių trečiadienį pražygiavo Maskvos Raudonąja aikšte, stebimi šią savaitę prisaikdintam šalies prezidentui Vladimirui Putinui, minint pergalės prieš nacistinę Vokietiją per Antrąjį pasaulinį karą 67-ąsias metines.

Daugiau nei 14 tūkst. pražygiuos garsiąja centrine grįsta aikšte prie Kremliaus sienų per kasmetinį Pergalės dienos paradą, kuriame taip pat bus demonstruojamos raketos ir kita karinė technika, rodanti Maskvos karinę galią.

Paradas prasidėjo nuo gynybos ministro Anatolijaus Serdiukovo atliktos išrikiuotų dalinių apžiūros, Raudonojoje aišktėje skambant karinio orkestro maršams.

V.Putinas stebėjo paradą iš tribūnos kartu su savo naujuoju premjeru Dmitrijumi Medvedevu.

V.Putinas antradienį užsitikrino, kad Valstybės Dūma pritartų paskirti vyriausybės vadovu D.Medvedevą pagal jųdviejų susitarimą dėl apsikeitimo postais, apie kurį pirmąsyk buvo paskelbta pernai rugsėjį.

Trečiadienį paryčiais Maskvoje smarkiai lijo, o Rusijos oro pajėgos patvirtino pasiuntusios lėktuvus, kad šie išsklaidytų lietaus debesis. Tokia procedūra neretai atliekama prieš svarbius renginius Rusijos sostinėje.

Oro pajėgų atstovas Vladimiras Drikas sakė naujienų agentūrai ITAR-TASS, kad keturi lėktuvai, kurie pakilo apie 6 val. vietos (5 val. Lietuvos) laiku, išbarstė specialias chemines medžiagas, išsklaidančias debesis.

Ragino laikytis tarptautinių normų

Prezidentas V.Putinas trečiadienį paragino pasaulį neužmiršti, kaip iškilo fašizmas, taip pat užtikrinti, kad būtų laikomasi tarptautinių normų ir kiekvienos šalies suverenumo.

„Šiandien noriu pabrėžti: griežtas tarptautinių normų laikymasis, pagarba valstybių suverenumui ir kiekvienos šalies savarankiškas pasirinkimas - viena iš besąlygiškų garantijų, kad niekada nepasikartotų praėjusio karo tragedija“, - V.Putinas sakė Maskvos Raudonojoje aikštėje, kurioje vyko karinis paradas, minint Sovietų Sąjungos pergalės Antrajame pasauliniame kare 67-ąsias metines.

„Prieš 67 metus buvo sutriuškintas nacizmas - baisi ir ciniška jėga, o mes neturime teisės užmiršti, kaip ji atsirado, stiprėjo ir įžūlėjo viso pasaulio akivaizdoje“, - pridūrė jis.

Prezidentas pridūrė, kad nacių agresyvūs ketinimai savo laiku nesulaukė kolektyvinio pasipriešinimo.

„Šalių atskirumas, jų tarpusavio įtarimai ir ideologinė priešprieša neleido išvengti Antrojo pasaulinio karo. Žmonijai teko už tai sumokėti neišmatuojamą kainą“, - sakė jis.

V.Putinas pažymėjo: „Rusija nuosekliai vykdo saugumo stiprinimo pasaulyje politiką. Ir turime didžią moralinę teisę principingai ir atkakliai ginti savo pozicija, nes būtent mūsų šalis patyrė pagrindinį nacizmo smūgį, sutiko jį didvyrišku pasipriešinimu, pergyveno sunkiausius išbandymus, nulėmė pačią karo baigtį - sutriuškino priešą ir atnešė išvadavimą viso pasaulio tautoms.“


Šiame straipsnyje: Pergalės dienaRusija

NAUJAUSI KOMENTARAI

wwww

wwww portretas
yra,yra,yra! Slava popede! Slava ejo yyastnikam! Slava vam vetereni,mi vas poddvig nezabudem,nikogda!

Uraaa

Uraaa portretas
Uraaa... uraaaa... uraaaa...

Norma - pripažinta taisyklė

Norma - pripažinta taisyklė portretas
Tarptautinė norma - tai nesikišimas į kitų šalių vidaus reikalus, nes pasaulis toks margas ir toks neaprėpiamas, kad kiekviena tautelė, kiekviena valstybėlė turi savitą gyvenimo būdą, savas tradicijas, savitą vystymosi kelią.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių