Pedofilijos byla klampina Ukrainos politikus prieš prezidento rinkimus

Sekso skandalas prasidėjęs SSRS laikais žinomiausioje pionierių stovykloje "Artek" vis dar tęsiasi. Sukompromituoti net buvę Ukrainos vyriausybės nariai. Pareigūnai krato įtariamųjų butus.

Tęsiamos kratos

"Byla dėl dviejų nepilnamečių vaikų žaginimo aktyviai tiriama. Galiu tik pranešti, kad padarytos kratos, antroji dalis kratų tebeatliekama", - šiandien pareiškė žurnalistams Ukrainos VRM vadovas Jurijus Lucenka. Jis pabrėžė, kad tiriant šią bylą buvo atliktos kelios apklausos, ir jų numatyta dar daugiau. "Byla tiriama taip, kaip priklauso pagal Baudžiamojo proceso kodeksą", - pabrėžė jis.

Be to, vidaus reikalų ministras neigiamai atsiliepė apie kai kurias žiniasklaidos priemones, kurios paskelbė nukentėjusiųjų vaikų pavardes, jų gyvenamąją vietą, ekspertizių bei testų duomenis."Aš asmeniškai moku ginti savo vaikus ir ginsiu šiuos. Jokių duomenų internetu vykstant tyrimui nepateiksiu", - pabrėžė VRM vadovas.

Be to, J.Lucenka pranešė, jog pirmadienį, spalio 19 d., į Tarptautinį vaikų centrą "Artek" atvyko nauja vaikų pamaina "be dramų", ir ministras patikino, kad teritorija reikiamai saugoma. "Išvežti vaikų iš stovyklos arba patekti pašaliniams asmenims į jos teritoriją neįmanoma", - pridūrė ministras.

Minimi deputatai

Anksčiau buvo pranešta, kad „Arteke“ išprievartauti vaikai atpažino savo skriaudikus Aukščiausiosios Rados interneto puslapyje. Ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje vaikų motinos advokatė Tatjana Montian tvirtina, kad prie vaikų tvirkinimo prisidėjo „Julijos Tymošenko bloko“ deputatas Viktoras Ukolovas, tos pačiospartijos narys Ruslanas Bogdanas, buvęs ekonomikos ministras Sergejus Terechinas ir dvasininkas Vadimas Pajevskis.

Be to, buvo minimi žurnalo „Artek“ vyriausiojo redaktoriaus Dmitrijaus Poliuchovičiaus (jis yra vaikų patėvis), „Arteko“ generalinio direktoriaus Boriso Novožilovo ir dar trijų stovyklos darbuotojų vardai.

Advokatės teigimu, minėti asmenys paeiliui filmavo savo orgiją. Tačiau vidaus reikalų ministras mano, kad informacija apie deputatus ištvirkėlius yra greičiausiai išgalvota. „Tyrimas vyksta jau 7 mėnesius, o informacija pasirodė tik tai dabar“, - savo abejones išsakė J.Lucenka. Advokatė savo ruožtu teigia, kad iki šiol buvo stengiamasi ne tiek išspręsti šią bylą, kiek supainioti tyrimą. T.Montian teigia, kad byloje figūruojantys vaikai nėra vieninteliai nukentėję. „Ko gero, buvo išnaudojami ir kai kurių vaikų namų auklėtiniai“, - sakė ji.

Juokauja ir slepiasi

Politikų reakciją į tokius rimtus kaltinimus buvo skirtinga. S.Terechinas dėl kaltinimų pasipiktino ir pareiškė, jog sieks, kad kaltininkai būtų nubausti. „Aš parašysiu laišką generaliniam prokurorui ir pareikalausiu, kad jis patrauktų atsakomybės tuos, kurie kalti dėl tyrimo paviešinimo, be to, noriu, kad būtų nubausta moteris, kuri inicijavo šią bylą. Ji turėtų atsakyti už melagingų parodymų suteikimą“, - sakė jis.

Kitas deputatas V.Ukolovas nusprendė pasislėpti. „Aš išvažiavau į kaimą ir bandau suprasti kur buvo mano klaida“, - rašė jis savo interneto dienoraštyje. Deputatas nutarė pasitraukti iš politikos, kol pasibaigs prezidento rinkimai.

 

 


Šiame straipsnyje: Artekseksasskandalaspedofilija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių