Paskelbti privatūs Sirijos prezidento laiškai

Vienas britų laikraštis trečiadienį paskelbė esą Sirijos prezidento Basharo al Assado ir jo žmonos elektroninius laiškus, kurie rodo, kad Damasko režimas prašė Irano patarimo, kaip slopinti protestus.

Laikraštis „The Guardian“ pripažįsta, jog „neįmanoma atmesti klastočių galimybės“ toje daugiau kaip 3 tūkst. elektroninių laiškų talpykloje, kuri, regis, taip pat atskleidžia prabangų prezidento ir jo žmonos Asmos gyvenimo būdą.

Laikraštis pabrėžė, kad labai stengėsi patikrinti perimtų asmeninių prezidento ir jo sutuoktinės laiškų, kuriuos vienas šaltinis perdavė Sirijos opozicijai, autentiškumą.

Laiškai, kurie buvo paskelbti laikraščio interneto svetainėje, rodytų, kad B.al Assadas per jau metus trunkantį sukilimą prieš jo valdymą kelis kartus sulaukė Irano ar jo įgaliotinių patarimų.

B.al Assado konsultantas žiniasklaidos klausimais jam rašė, kad gruodį rengdamas vieną kalbą „konsultavosi su nemaža grupe žmonių - be to, kad (tarėsi) su Irano ambasadoriaus patarėju žiniasklaidos ir politikos klausimais“.

Toje žinutėje prezidentas raginamas vartoti „raiškią ir aistringą“ kalbą, parodyti dėkingumą už „draugiškų valstybių“ paramą ir „nutekinti“ daugiau informacijos, susijusios su (šalies) kariniais pajėgumais", kad sustabdytų protestuotojus.

Kitoje, Khaledo al Ahmedo, kuris, kaip manoma, yra B.al Assado patarėjas dėl Homso ir Idlibo, žinutėje prezidentas raginamas „veržti saugumo gniaužtus, kad (būtų galima) pradėti operaciją valstybės kontrolei ir valdžiai Idlibo ir Hamos kaimo vietovėse atkurti“.

Jis taip pat perspėjo B.al Assadą, kad reporteriai iš Europos „pateko į tą rajoną neteisėtai kirtę Libano sieną“.

Tuo tarpu Asmai al Assad Kataro emyro duktė Mayassa al Thani, regis, sakė, kad jos vyras turėtų atsistatydinti.

„Žvelgdami į šią istorijos bangą ir pastarųjų įvykių eskalavimą, matėme du rezultatus: atsistatydinančius ir politinį prieglobstį gaunančius lyderius arba brutaliai puolamus lyderius, - sakoma M.al Thani laiške. - Nuoširdžiai galvoju, kad tai gera proga išvykti ir iš naujo pradėti normalų gyvenimą. Esu tikra, kad turite daug vietų, kur galite vykti, tarp jų - Dohą“.

Kituose laiškuose, regis, atsispindi prabangus Sirijos prezidento ir jo žmonos gyvenimas.

Vienas poros susirašinėjimas tikriausiai rodo, kad prezidentienė internetu išleido tūkstančius dolerių žvakidėms, stalams ir sietynams.

Kiti siuntimai rodytų, kad lyderis mėgsta įvairią muziką, nes iš „iTunes“ jis atsisiuntė britų popmuzikos dueto „Right Said Fred“, JAV „kantri“ muzikos žvaigždės Blake'o Sheltono, „elektromuzikos“ pionierių „New Order“ ir ekscentriškos JAV šokių grupės LMFAO dainų.

Atrodo, kad B.al Assadas buvo užsiregistravęs netikru elektroniniu adresu, kad apeitų JAV sankcijas.

„The Guardian“ susisiekė su 10-čia žmonių, kurių žinučių yra toje talpykloje, kad jie patvirtintų jų autentiškumą, tačiau pripažino, kad negalėjo patikrinti visų.

Aktyvistai sako, kad vienas šnipas prezidento artimiausioje aplinkoje nurodė jiems slaptažodį ir vartotojo vardą am@alshahba, kuris, kaip manoma, priklauso prezidentui.

Sukilimo prieš Damasko režimą pirmųjų metinių išvakarėse, trečiadienį, B.al Assado oponentai patyrė nesėkmes ir kariniame, ir politiniame frontuose.


Šiame straipsnyje: Basharas al AssadasSirija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių