Pasaulyje prasidėjo Gegužės 1-osios demonstracijų banga

Bangladeše protestuotojai, įtūžę dėl šimtus žmonių gyvybių nusinešusio pramonės pastato griūties, trečiadienį vieni iš pirmųjų pradėjo demonstracijas Azijoje, reikšdami nepasitenkinimą mažais atlyginimais ir prastomis darbo sąlygomis, minint Tarptautinę darbo dieną, o daugiau eitynių banga taip pat nusirito per griežto taupymo priemonių išvargintą Europą.

Euro zonoje stiprėjant raginimams baigti gyventojus sunkiai prislėgusias diržų veržimo priemones, dvi pagrindinės Graikijos profsąjungos paragino surengti visuotinį streiką, dėl kurio sutriko viešasis transportas, įskaitant keltų reisus į salas.

Gegužės 1-osios demonstracijas planuojama surengti daugiau nei 80 miestų Ispanijoje, kurioje nedarbo lygis praeitą savaitę perkopė 27 proc. ribą. Organizatoriai ragina reikalauti radikalių pokyčių Europos Sąjungos (ES) ekonomikos politikoje.

Tuo tarpu Italijos profsąjungos planuoja surengti koncertą Romos centre.

Turkijoje riaušių policija leido ašarines dujas ir panaudojo vandens patranką, vaikydami akmenis mėtančią minią, įpykusią dėl draudimo rengti demonstracijas Stambulo Taksimo aikštėje, kuri yra tradicinė mitingų vieta.

„Mirtis fašizmui! Tegyvuoja Gegužės 1-oji“, - skandavo protestuotojai.

Pyktį Bangladeše labiausiai kurstė didžiausia kada nors šios šalies pramonėje įvykusi nelaimė, kai praeitą savaitę sugriuvus drabužių siuvyklų pastatui žuvo daugiau nei 400 darbininkų, o įtūžę protestuotojai reikalavo egzekucijų tų fabrikų vadovams.

Keli tūkstančiai darbininkų nešė raudonus plakatus ir vėliavas, skanduodami „Pakarti žudikus! Pakarti fabrikų savininkus!“ ir žygiuodami Dakos gatvėmis, prasidedant demonstracijų bangai visoje šalyje.

Kambodžoje įpykę darbininkai nužygiavo prie parlamento įteikti peticijos, kurioje reikalaujama, kad   minimalus mėnesinis atlyginimas drabužių siuvyklose, kurios aprūpina prekėmis daugelį Vakarų šalių aprangos prekybos tinklų, būtų padidintas iki 150 JAV dolerių (396 litų).

Kaip praneša Indonezijos policija, apie 55 tūkst. darbininkų išėjo į gatves Džakartoje, todėl ši Gegužės 1-osios demonstracija tapo viena iš didžiausių šalies sostinėje per kelerius pastaruosius metus.

Didžiausioje Pietryčių Azijos ekonomikoje stiprėja protestai dėl darbo sąlygų, didėjant pragyvenimo išlaidoms. Darbininkai taip pat reikalauja nukreipti jiems didesnę dalį pajamų, lemiamų šalies ekonomikos sėkmės.

Filipinuose tūkstančiai darbininkų rengė daugiausiai taikias eitynes sostinėje Maniloje, reikalaudami didesnių atlyginimų ir geresnių darbo sąlygų.

Kaitrią dieną nešdami spalvingas vėliavas ir skanduodami šūkius prieš vyriausybę, darbininkai tvirtino, kad daugelis žmonių tebegyvena skurde, nors šalies ekonomika sparčiai auga.

„Šalin privatizacijas ir kontraktų politiką“, - šaukė protestuotojai, reikalaudami padidinti minimalų dienos atlyginimą nuo 3 iki maždaug 11 JAV dolerių (nuo 8 iki 29 litų).

Honkongo, kuris yra vienas iš Azijos kapitalizmo švyturių, profsąjungos prognozuoja, kad apie 5 000 žmonių dalyvaus eitynėse prie turtingiausio Azijoje žmogaus Li Ka-shingo (Li Kašingo) biuro, palaikydami streikuojančius uostų darbininkus.

Tačiau daugelis šioje Kinijos teritorijoje pasinaudojo galimybe neiti į darbą - kaip ir milijonai žmonių žemyninėje Kinijoje, kur minint Tarptautinę darbo dieną paskelbtos trys nedarbo dienos.

Tuo tarpu Japonijoje Gegužės 1-diena sutampa su vadinamuoju Auksinės savaitės laikotarpiu, kai daugelis žmonių išvyksta į keliones.NAUJAUSI KOMENTARAI

protestu tiesiogine transl

protestu tiesiogine transl portretas
h tt p :/ /w ww .livestream.co m/revoltistanbul

Bolševikas

Bolševikas portretas
Дорогие товарищи! Сердечно поздравляю Вас с днем международой солидарности трудящихся - 1 мая.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių