Osamą bin Ladeną galėjo išduoti pavydi žmona ir jo padėjėjas

Tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ lyderis Osama bin Ladenas savo paskutines dienas leido atribotas nuo vadovavimo teroro grupuotei ir vis labiau nirdamas į senatvinę silpnaprotystę, o amerikiečiams jį galėjo išduoti pavydi žmona ir vienas iš jo padėjėjų, nurodė vienas pakistanietis tyrėjas.

Į atsargą išėjęs brigados generolas Shaukatas Qadiras nurodė aštuonis mėnesius tyręs „al Qaeda“ vadovo gyvenimą Pakistane, o naudodamasis savo ryšiais su armija turėjo galimybę aplankyti vilą, kurioje O.bin Ladenas gyveno ir buvo nukautas, taip pat prieiti prie konfidencialių dokumentų.

Jis tvirtina kalbėjęsis su Pakistano tarpžinybinės žvalgybos agentūros (ISI) agentais, kurie kvotė O.bin Ladeno žmonas, ir susipažinęs su šių apklausų stenogramomis.

Ši galimybė Sh.Qadirui atsivėrė dėl jo artimų ryšių su Pakistano armijos vadu generolu Ashfaqu Kayani.

Buvęs kariškis nepateikė jokių įrodymų, tačiau teigė, jog O.bin Ladenas savo gyvenimo paskutinėmis dienomis buvo trapios sveikatos žmogus, susitaikęs su artėjančia mirtimi ir išduotas vienos iš savo žmonų per slaptą „al Qaeda“ sąmokslą. Jeigu šie teiginiai pasirodytų esantys tiesa, jie atskleidžia naujų faktų apie žmogaus, kuris buvo labiausiai ieškomas pasaulyje, nuopuolį.

„Al Qaeda“ nusprendė jį atstatydinti 2003 metais. Jo psichika buvo pakrikusi dėl senatvės. Nuo 2001 metų jis sirgo kažkokia progresuojančia liga; jis išsigalvodavo fantazijų", - sakė Sh.Qadiras.

Buvęs kariškis pažymėjo pats padaręs šias išvadas, tačiau pripažino, kad armija galėjo juo manipuliuoti ir kad jo prielaidos labai palankios ISI, siekiančiai atsikratyti įtarimų dėl savo nekompetentingumo arba indėlio dangstant O.bin Ladeną.

Sh.Qadiras pasakojo, kad atlikdamas šį tyrimą apsilankė centrinės valdžios menkai kontroliuojamame genčių regione prie sienos su Afganistanu, kuris pastarąjį dešimtmetį buvo pagrindinė „al Qaeda“ priebėga. Sh.Qadiras dirbo šiame regione, kol pasitraukė iš armijos 1998 metais.

Egiptiečiui gydytojui Aymanui al Zawahiri, kuris daugelio laikomas tikrosiomis „al Qaeda“ smegenimis, „visa tai įgriso, ir jis nusprendė nustumti į šalį“ O.bin Ladeną, kai grupuotės lyderio gebėjimas protauti pradėjo vis labiau krikti po 2001 metų rugsėjo 11 dieną įvykdytų teroro išpuolių prieš Jungtines Valstijas.

Sh.Qadiras nurodė, kad O.bin Ladenas dažnai keisdavo savo slėptuves šiaurės vakarų Pakistane, kol „al Qaeda“ nusprendė, kad tinkamiausia vieta yra Abotabado miestas, ir pastatė ten namą, apsuptą aukštos sienos, kuri grupuotės lyderis apsigyveno su dviem žmonomis ir jų vaikais.

O.bin Ladenas įsikūrė miegamajame trečiame aukšte su savo jauniausia ir esą mylimiausia žmona - jemeniete Amal Abdulfattah, su kuria jis susituokė 1999 metais ir kuri jam Abotabade pagimdė du vaikus.

Sh.Qadiro nuomone, ši šeima kelerius metus gyveno gerai, tačiau padėtis pasikeitė pernai kovą, kai O.bin Ladeno trečioji vyresnė žmona Khairia, kilusi iš Saudo Arabijos, netikėtai atvyko į Abotabadą - po to, kai šeimos nariai išsiskyrė 2001 metų pabaigoje.

Tuo metu ji esą pabėgo iš Afganistano į Iraną, o O.bin Ladenas su kitais savo šeimos nariais atvyko į Pakistaną.

Sh.Qadiras nurodė, kad iraniečiai paleido Khairią 2010 metų pabaigoje ir kad ji grįžo pas savo vyrą, tačiau pirmiausiai kelis mėnesius gyveno vienoje „al Qaeda“ stovykloje Afganistane.

Praėjus dviem mėnesiams po jos atvykimo į Abotabadą, JAV specialiosios pajėgos surengė reidą prieš „al Qaeda“ lyderio rezidenciją. Sh.Qadiras įsitikinęs, kad Khairia išdavė savo vyrą.

„Viskas pradėjo vystytis, kai atvyko Khairia, - sakė jis. - Visi su ja nesutarė. Iki tol dvi kitos žmonos gyveno patogiai.“

O.bin Ladeno suaugusiam sūnui Khalidui, kurio motina - kita „al Qaeda“ lyderio žmona iš Saudo Arabijos, taip pat buvo kilę įtarimų, teigė Sh.Qadiras.

„Jis nuolat klausinėjo: “Kodėl atvykai? Ko iš jo nori?„ Ji tiesiog atsakė: “Turiu atlikti dar vieną pareigą savo vyrui„, - teigė tyrėjas. - Khalidas tarė savo tėvui: “Įtariu, kad ji tave išduos.„ Bin Ladenas atsakė: “Tebūnie taip."

O.bin Ladenas mėgino įtikinti kitas žmonas palikti jį dėl savo saugumo, tačiau šios atsisakė, tvirtino Sh.Qadiras.

Tuo tarpu Jungtinės Valstijos tvirtina informacijos apie O.bin Ladeną gavusios daug anksčiau iš vieno „al Qaeda“ kurjerio. Tačiau su šia pozicija nesutinka Sh.Qadiras, sakydamas, kad A.al Zawahiri galėjo pasinaudoti Khairia kaip jauku amerikiečiams.

Pasak tyrėjo, amerikiečiai sugebėjo pasiklausyti vieno Khairios pokalbio telefonu ir įsitikino, kad O.bin Ladenas slapstosi Abotabade.

Sh.Qadiras taip pat pažymėjo, kad O.Bin Ladeno ilgametį pavaduotoją egiptietį buvo užvaldžiusios asmeninės ambicijos.


Šiame straipsnyje: Osama bin Ladenas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių