O.bin Ladeną medžiojusio amerikiečio artimieji nerimauja dėl jo sveikatos

Pakistane sulaikytas amerikietis statybininkas, kuris esą ketino pats vienas surasti ir nužudyti tarptautinio teroristų tinklo "al Qaeda" lyderį Osamą bin Ladeną, buvo patikrintas gydytojo, kai vyriškio artimieji perspėjo, jog jis serga inkstų liga ir jam reikalinga dializė, trečiadienį pranešė Pakistano pareigūnai.

Pareigūnai, pageidavę neskelbti savo pavardžių, taip pat pranešė, jog sulaikytą Gary Brooksą Faulknerį šiuo metu apklausia grupė Pakistano tyrėjų.

Daugiau informacijos jie nesuteikė, taip pat nenurodė, kokia buvo gydytojo išvada dėl amerikiečio būklės.

50 metų G.B.Faulkneris "aistringai" troško sučiupti "al Qaeda" lyderį, antradienį sakė amerikiečio brolis Scottas Faulkneris.

G.B.Faulkneris, kuris yra uolus krikščionis, nors anksčiau kalėjo, Pakistane yra lankęsis bent šešis kartus. Pasak artimųjų ir pažįstamų, jis buvo pramokęs vietos kalbą ir netgi užsiaugino ilgą barzdą, kad neišsiskirtų iš kitų.

Kolorado mieste Grilyje gyvenantis vyras birželio 3 dieną atvyko į Bumburatės miestą Pakistane ir apsistojo viename viešbutyje. Jam buvo paskirta policijos apsauga pagal įprastą tvarką, taikomą atokiuose Pakistano regionuose besilankantiems užsieniečiams.

Kai amerikietis nepranešęs savo apsaugininkui išsiregistravo iš viešbučio, policininkai pradėjo jo ieškoti, nurodė aukštas policijos pareigūnas Mumtazas Ahmadas Khanas.

G.B.Faulkneris sekmadienio vakarą buvo rastas viename miške.

"Iš pradžių pasijuokėme, kai jis mums pareiškė norintis nužudyti Osamą bin Ladeną", - sakė M.A.Khanas.

Tačiau kai policininkai pas amerikietį rado ginklų, tarp jų pistoletą ir beveik pusmetrio ilgio kardą, taip pat naktinio matymo prietaisą, "mūsų įtarumas sustiprėjo", nurodė pareigūnas.

Pasak jo, G.B.Faulkneris mėgino pereiti sieną su Afganistanu ir patekti į tos šalies Nuristano provinciją, kur kalnuose, kaip įtariama, yra viena iš O.bin Ladeno slėptuvių.

Amerikiečio sesuo Deanna M.Faulkner, gyvenanti Kolorado mieste Grand Džankšene, sakė, kad jos brolio inkstai dėl ligos veikia tik maždaug 9 proc. pajėgumu.

"Esu susirūpinusi dėl jo. Man neramu, kad Pakistane jam nebus atliekama dializė, o jeigu taip nutiks, jis pateks į rimtą bėdą", - sakė moteris.

JAV ambasados Pakistane atstovas Rickas Snelsire'as nurodė, jog Amerikos pareigūnai siekia, kad pakistaniečių sulaikytam G.B.Faulkneriui būtų suteikta konsulinė pagalba, ir yra pasirengę padėti užtikrinti jam reikiamą medicinos priežiūrą.

G.B.Faulkneris skaudžiai išgyveno dėl 2001 metų rugsėjo 11 dieną "al Qaeda" teroristų įvykdytų išpuolių Jungtinėse Valstijose ir labai rimtai planavo savo misiją, pasakojo jo brolis Scottas.

Kai Scottas gegužės 30 dieną atvežė brolį į Denverio oro uostą, jiedu aptarė galimybę, kad Gary iš Pakistano gyvas nebegrįš.

"Jis toks pats normalus kaip jūs arba aš. Tiesiog jis labai ūmaus būdo ir būdamas krikščionis (skaudžiai) išgyveno, kai Osama po rugsėjo 11-osios pasityčiojo iš šios šalies, - aiškino brolis. - Jam taip pat neatrodė, kad kariškių pastangos pakankamos, todėl tai tapo jo aistra, jo misija - susekti Osamą, jį nužudyti arba pargabenti gyvą."

Scottas Faulkneris sakė, kad jo brolis pardavė visus savo darbo įrankius, kad galėtų nuvykti į Pakistaną, ir buvo pasiruošęs žūti toje šalyje. Pasak jo, Gary, turėjęs galiojančią Pakistano vizą, nepasiėmė jokių ginklų.

G.B.Faulkneriui, kuris buvo atvežtas į Pakistano šiaurės vakarų regiono pagrindinį miestą Pešavarą ir ten apklaustas, kol kas nepateikti jokie kaltinimai.

M.A.Khanas pažymėjo, jog policija pas jį rado nedidelį kiekį hašišo, kurio būtų pakakę vienai suktinei.

Amerikietis 1981-1993 metais ne kartą buvo pakliuvęs į kalėjimą Kolorade. Jis buvo penkis kartus teisiamas už įsilaužimus, vagystes bei lygtinio paleidimo sąlygų pažeidimus ir iš viso kalėjo apie septynerius metus, nurodė valstijos pareigūnai.

O.bin Ladenas, kuris, kaip pranešama, taip pat serga inkstų liga, iki šiol sėkmingai slapstosi, nors po rugsėjo 11-osios ir kitų atakų, kurias jis įtariamas organizavęs, buvo pradėtos didžiulės "al Qaeda" lyderio paieškos. JAV federalinė vyriausybė yra pasiūliusi 25 mln. dolerių premiją už informaciją, kuri padėtų jį sučiupti.

M.A.Khanas sakė, kad G.B.Faulkneris savo įsitikinimą, jog jam pavyks susekti O.bin Ladeną, aiškino paprastai: "Dievas su manimi, todėl esu įsitikinęs, kad man pavyks jį nužudyti."


Šiame straipsnyje: Osama bin Ladenas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Naftos kaina: po pakilimo nuosmukis?
  Naftos kaina: po pakilimo nuosmukis?

  Ar Naftą eksportuojančių valstybių organizacijos (OPEC) susitarimas dėl gavybos sumažinimo – tvirtas ir leis padidinti juodojo aukso kainą? Ekspertai sako, kad tai įvertinti reikia laiko. Vis dėlto, jų teigimu, abejotina, kad naftos kaina ilg...

 • Buvęs Prancūzijos biudžeto ministras siunčiamas už grotų
  Buvęs Prancūzijos biudžeto ministras siunčiamas už grotų

  Buvusiam Prancūzijos biudžeto ministrui Jerome'ui Cahuzacui (Žeromui Kajuzakui), vyriausybėje kovojusiam su mokesčių vengėjais, ketvirtadienį už mokesčių slėpimą ir pinigų plovimą buvo skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė. ...

 • Vokietijoje susitiko valstybių užsienio reikalų ministrai
  Vokietijoje susitiko valstybių užsienio reikalų ministrai

  Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) 57 valstybių užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį susitiko Vokietijoje, kurios teigimu, šiai organizacijai labiau nei bet kada reikia skatinti dialogą tarp Rytų ir Vakarų. ...

 • Graikijoje dėl naujų mokesčių paskelbtas visuotinis streikas
  Graikijoje dėl naujų mokesčių paskelbtas visuotinis streikas

  Pagrindinės Graikijos profesinės sąjungos, protestuodamos dėl planuojamų naujų apkarpymų ir mokesčių, kurių reikalauja tarptautiniai kreditoriai, ketvirtadienį pradėjo visuotinį, kelis svarbius sektorius apimantį streiką. ...

  1
 • Nerimas dėl D. Trumpo: Kinija turi stiprinti branduolinę ginkluotę
  Nerimas dėl D. Trumpo: Kinija turi stiprinti branduolinę ginkluotę

  Kinija turėtų „smarkiai“ padidinti kariuomenės finansavimą ir pasigaminti daugiau branduolinių ginklų, ruošiantis JAV išrinktojo prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) atėjimui į valdžią, ketvirtadienį pareiškė ...

  1
 • Pietų Korėja ruošiasi prezidentės apkaltai
  Pietų Korėja ruošiasi prezidentės apkaltai

  Pietų Korėjos parlamentas ketvirtadienį paklojo pamatus balsavimui dėl prezidentės Park Geun-hye (Pak Gjunhė) apkaltos, kuri inicijuojama dėl korupcijos skandalo, prikausčiusio visos šalies dėmesį ir paralyžiavusio prezidentės administracij...

 • Popiežius: kai kurie žurnalistai kenčia nuo potraukio fekalijoms
  Popiežius: kai kurie žurnalistai kenčia nuo potraukio fekalijoms

  Popiežius Pranciškus trečiadienį palygino politikus šmeižiančius, paskalas skleidžiančius ir skandalų besivaikančius žiniasklaidos leidinius su žmonėmis, kuriuos seksualiai jaudina ekskrementai, bei pavadino jų skaitytojus išm...

  1
 • Vatikanas: gėjai negali tapti katalikų kunigais
  Vatikanas: gėjai negali tapti katalikų kunigais

  Vatikano paskelbtame dekrete dėl katalikų kunigų ugdymo akcentuojama lytinio susilaikymo prievolė ir deklaruojamas draudimas gėjams ir „gėjų kultūrą“ remiantiems žmonėms tapti kunigais. ...

  3
 • Nyderlandų dovana Kazachstanui – 25 tūkst. tulpių
  Nyderlandų dovana Kazachstanui – 25 tūkst. tulpių

  Kazachstaną pasiekė nepaprasta Nyderlandų dovana nepriklausomybės 25-ąsias metines mininčiai šaliai – 25 tūkst. rinktinių tulpių, ketvirtadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija Astanoje. ...

 • R. Polanskis džiaugiasi sprendimu jo neperduoti JAV
  R. Polanskis džiaugiasi sprendimu jo neperduoti JAV

  „Oskarų“ laureatas Romanas Polanskis (Romanas Polanskis) trečiadienį sakė esantis patenkintas Lenkijos Aukščiausiojo Teismo sprendimu atmesti naują raginimą išduoti jį Jungtinėms Valstijoms, kur jis būtų baudžiamas už de&...

Daugiau straipsnių