B. Obama ragina laikytis rimties po rasinį krūvį turinčios žmogžudystės bylos

 • Teksto dydis:

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) sekmadienį paragino amerikiečius demonstruoti santūrumą – kilus pilietinių teisių aktyvistų pasipiktinimui ir visuomenės protestams dėl neginkluotą juodaodį paauglį nušovusio vyro išteisinimo.

Floridos prisiekusieji šeštadienį nusprendė, kad rajono savanoris budėtojas George‘as Zimmermanas (Džordžas Cimermanas) yra nekaltas dėl Trayvono Martino (Treivono Martino) nužudymo.

Toks sprendimas buvo priimtas po ilgos, rasinį krūvį turinčios bylos, kuri savaites kaustė šalies dėmesį.

29 metų G.Zimmermanas buvo kaltinamas antrojo laipsnio žmogžudyste dėl to, kad lietingą 2012 metų vasario 26-osios vakarą vijosi 17-metį T.Martiną aptvertame Sanfordo gyvenamajame rajone ir per kivirčą jį nušovė.

Šis procesas kėlė dideles emocijas manantiems, kad G.Zimmermanas, kurio tėvas yra baltasis, o motina – kilusi iš Peru, vertino T.Martiną pasikliaudamas rasiniu profiliavimu, ir tiems, kurie yra įsitikinę, kad tas savanoris budėtojas veikė gindamasis.

Naktį po verdikto paskelbimo San Fransiske, Filadelfijoje, Čikagoje, Vašingtone ir Atlantoje vyko spontaniškos protesto demonstracijos, tačiau jos daugiausia buvo taikios.

Sekmadienį didelėje demonstracijoje Niujorke dalyvavo keli tūkstančiai žmonių, kurie nešė plakatus su tokiais užrašais kaip "Sodinkit į kalėjimą žudikus rasistus, o ne juodaodžių jaunimą“ ir "Mes visi esame Trayvonas. Kalta visa prakeikta sistema".

Vienas demonstracijos Žemutiniame Manhatane dalyvių vilkėjo marškinėlius su užrašu "Aš juodaodis. Prašom nešauti?".

Tačiau B.Obama, pirmasis juodaodis JAV prezidentas, paragino žmones priimti teismo verdiktą.

"Mes esame įstatymų šalis ir prisiekusieji tarė žodį, - sakoma B.Obamos pareiškime. – Dabar prašau kiekvieno amerikiečio gerbti ... tėvų, kurie neteko savo jauno sūnaus, raginimą ramiai (viską) apgalvoti“.

Kiek anksčiau Oklande Kalifornijoje protestuotojai po verdikto paskelbimo per tiesioginę televizijos transliaciją daužė langus ir dažais purškė automobilius.

Anksčiau B.Obama yra liūdnai kalbėjęs apie T.Martiną ir sakęs, kad jeigu turėtų sūnų, jis "atrodytų kaip Trayvonas".

Sekmadienį prezidentas to paauglio nužudymą susiejo su problemomis dėl ginklų naudojimo Jungtinėse Valstijose – klausimu, dėl kurio jis anksčiau šiais metais nesėkmingai bandė prastumti Kongrese naujas kontrolės priemones.

"Turėtume paklausti savęs, kaip individai ir kaip visuomenė, kaip ateityje galime užkirsti kelią tokioms tragedijoms. Kaip piliečiams, tai darbas mums visiems.

Tai – būdas pagerbti Trayvoną Martiną", - sakė B.Obama.

Floridos policija iš pradžių atsisakė pateikti kaltinimus G.Zimmermanui ir todėl buvo kilę masiniai protestai. Galiausiai jis 2012 metų balandį buvo areštuotas ir apkaltintas antrojo laipsnio žmogžudyste.

JAV teisėsaugos pareigūnai vis dar prisimena kruvinas 1992 metų balandžio riaušes Los Andžele, kurios kilo po panašios rasinį atspalvį turinčios bylos.

Baimindamasi smurto po verdikto dėl G.Zimmermano, policija budėti Stanfordo gatvėse pasiuntė daug pareigūnų. Kelių šimtų žmonių minia, kuri buvo susirinkusi prie teismo pastato, kartais buvo triukšminga, bet nesmurtavo.

Tačiau rasinis susipriešinimas sekmadienį buvo akivaizdus Sanfordo pastorės Valerie Houston (Valeri Hjuston) sekmadienio pamoksle.

"Dr. (Martinas Lutheris) Kingas (Martinas Liuteris Kingas jaunesnysis) deklaravo: kasdienis negro gyvenimas vis dar yra Didžiosios visuomenės rūsyje, - sakė ji. – O šiandien aš deklaruoju: kasdienį mano žmonių gyvenimą vis dar yra pavergusi baltųjų suprematistų visuomenė".NAUJAUSI KOMENTARAI

woggusai

woggusai portretas
Pasidomek tai akivaizdi zydiska pavarde, o ka zydai palestinoje isdarineja, matyt jau ir iki amerikos atejo.

woggusa

woggusa portretas
gi Zimmermanas net ne baltasis, taciau negrai vis tiek kalte vercia baltiesiems. Tai man idomu, kas yra tikrieji rasistai sioje situacijoje :/
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių