Niujorke sulaikyti teroristai ketino grobti ir žudyti JAV karius užsienyje

JAV teisėsauga apkaltino Niujorko oro uoste sulaikytus du asmenis bandymu įstoti į teroristinę organizaciją, grobti ir žudyti užsienyje tarnaujančius amerikiečius. Pirmadienį jie turės stoti prieš Naujojo Džersio federalinį teismą.

Teroristai – JAV piliečiai

20-metis Mohamedas Hamoudas Alessa ir 24 metų Carlosas Eduardo Almonte sekmadienį buvo sulaikyti Niujorko Kenedžio oro uoste, kai bandė išskristi į Egiptą. Pasak pareigūnų, toliau įtariamieji ketino keliauti į Somalį ir ten įstoti į džihadistų grupuotę „Shabab“, kuri yra susijusi su „Al Qaeda“ ir turi kelis tūkstančius kovotojų.

Šią kelionę M.H.Alessa ir C.E.Almonte planavo penkis mėnesius. Po arešto pareigūnai atliko kratas įtariamųjų namuose Naujajame Džersyje, paėmė kompiuterius ir kitus daiktus. JAV specialiosios tarnybos, kurios stebėjo įtariamuosius nuo 2006 m., turi šių jaunuolių pokalbių su neįvardytais JAV gyventojais įrašus, kuriuose kalbama apie džihadą ir amerikiečių žudymus.

Abu kaltinamieji yra JAV piliečiai. Pakistanietiškų šaknų turintis M.H.Alessa gimė šioje šalyje, o C.E.Almonte atvyko čia gyventi iš Dominikos Respublikos.

Slapta operacija

Federalinis tyrimų biuras (FTB) susidomėjo šiais dviem jaunuoliais 2006 m., kai gavo informacijos iš neįvardijamo asmens. Pastarasis pranešė, kad du jaunuoliai internete dažnai žiūri teroristinio pobūdžio vaizdo įrašus, kalba, kad amerikiečiai ir visi, neišpažįstantys islamo, yra jų priešai, kurie turi būti nužudyti.

Eiliniu civiliu apsimetusiam FTB pareigūnui pavyko susibendrauti su įtariamaisiais. Pastarieji rodė jam vaizdo įrašus, kuriuose buvo šlovinamas džihadas ir rodomi grupuotės „Shabab“ įvykdyti išpuoliai.

2007 m. M.H.Alessa ir C.E.Almonte kartu lankėsi Jordanijoje, taip pat ketino nuvažiuoti į Iraką, bet to padaryti jiems nepavyko.

Dabar jaunuoliams gresia kalėjimas iki gyvos galvos.

„Tai puikus pavyzdys“

„Po Rugsėjo 11-osios jau nepakanka, kad nusikaltėliai būtų baudžiami atlikus nusikaltimą, – po įtariamų teroristų arešto kalbėjo Naujojo Džersio gubernatorius Chrisas Christie. – Mes turime užkirsti kelią šitiems nusikaltimams ir neleisti, kad jie būtų įvykdyti. Tai, ką jūs matote šiandien, – yra puikus pavyzdys.“

Somalio vyriausybė taip pat sveikino M.H.Alessos ir C.E.Almonte areštą.

„Teroristai iš užsienio trukdo įvesti taiką Somalyje, – naujienų agentūrai AP sakė Somalio informacijos ministerijos atstovas. – Mes turime kartu imtis tokių pat priemonių prieš „Shabab“ kovotojus ir kitų teroristinių grupuočių narius".

Nepavykę išpuoliai

Prieš M.H.Alessos ir C.E.Almonte areštą Jungtinėse Valstijose buvo atlikti keli nesėkmingi mėginimai įvykdyti teroro aktus. Praėjusių metų pabaigoje 23-ejų metų nigerietis mėgino ore susprogdinti keleivinį lėktuvą, kai šis skrido netoli Detroito.

Umarą Farouką Abdulmutallabą sulaikė keleiviai ir įgulos nariai, kai jis mėgino susprogdinti sprogdinimo įtaisą, kurį buvo paslėpęs savo apatiniuose drabužiuose, nedaug laiko iki oro bendrovės „Delta“ orlaivio nutūpimo Detroite.

Šią gegužę Niujorko Taimso aikštėje buvo rastas sprogstamųjų medžiagų prikrautas automobilis. Gyventojams pademonstravus budrumą, pareigūnai spėjo laiku nukenksminti automobilį. Po to Kenedežio oro uoste buvo areštuotas šio nepavykusio išpuolio vykdytojas – iš Pakistano kilęs amerikietis Faisalas Shahzadas. Paaiškėjo, kad jis ne kartą skrisdavo į Pakistaną mokytis teroristų stovykloje.


Šiame straipsnyje: Terorizmas JAVShababAl Shabab

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių