Nigerijoje nukritus keleiviniam lėktuvui veikiausiai žuvo 153 žmonės

Lėktuvui, skraidinusiam 153 žmones, sekmadienį nukritus didžiausio Nigerijos miesto Lagoso gyvenamajame rajone veikiausiai žuvo visi juo skridę žmonės, o incidento vietoje kilo didelis gaisras ir buvo nuniokoti pastatai.

Pasak vieno greitosios pagalbos pareigūno, taip pat galėjo žūti ant žemės buvusių žmonių, o iš vieno apgriauto pastato buvo išnešti apie dešimt apdegusių lavonų.

Nigerijos prezidentas Goodluckas Jonathanas paskelbė trijų dienų nacionalinį gedulą dėl šios nelaimės aukų, taip pat pažadėjo, kad bus atliktas tyrimas.

Tuo tarpu gelbėtojai skubiai atvyko ieškoti gyvų likusių žmonių tankiai gyvenamame neturtingame rajone netoli oro uosto.

Oro bendrovė „Dana Air“ lėktuvo „Boeing MD83“ avarijos priežastys kol kas neaiškios, tačiau gelbėjimo tarnybų pareigūnas ir vienas aviacijos pareigūnas sakė, kad buvo rastas pilotų kabinos pokalbių įrašymo įrenginys, kuris perduotas policijai.

Pareigūnai patvirtino, kad lėktuvui nukritus sekmadienio popietę likusių gyvų juo skridusių žmonių iki vakaro nebuvo rasta, tačiau paieškos ir gelbėjimo misija tęsiama.

„Manome, kad jie žuvo“, - Nigerijos nelaimingų atsitikimų tyrimų biuro atstovas Tunji Oketunbi sakė naujienų agentūrai AFP, kai buvo paklaustas apie lėktuve buvusių žmonių likimą.

Jis pridūrė, kad galutinis aukų skaičius paaiškės tik užbaigus „paieškas ir gelbėjimą“.

Oro bendrovės atstovas sakė, kad šiuo lėktuvu skrido 147 keleiviai ir šeši įgulos nariai. Nelaimės metu buvo apsiniaukę, tačiau nelijo.

Virš katastrofos vietos kilo tiršti dūmai, o vienas dviejų aukštų namas buvo matomas liepsnojantis.

Lėktuvas sudužo teritorijoje, kurioje, pasak gyventojų, buvo bažnyčia, spaustuvė ir dviejų aukštų gyvenamasis namas.

Rajone kilo sumaištis, pareigūnams mėginant atkurti ramybę, o gelbėtojai susidūrė su didelėmis žmonių miniomis ir agresyviai nusiteikusiais kariais, mėgindami pasiekti smilkstančias nuolaužas.

Tūkstančiai smalsuolių trukdė privažiuoti prie katastrofos vietos, todėl kariai mėgino išvalyti kelią. Mėgindami išvaikyti besibūriuojančius žmones, jie paleido į darbą guminius rimbus, kumščius, o vienas net metė medinę lentą.

Tačiau panašu, kad griežti veiksmai padarė daugiau žalos nei naudos. Mėgindami išvengti agresyvių karių, žmonės puolė bėgti keliomis kryptimis, trypdami savo pargriuvusius kaimynus ir mėgindami patys likti nesumindžioti.

Keli vietos gyventojai išvyniojo gaisrinę žarną, nešdami ją ant pečių iš sunkvežimio, palikto ant kelio, prie nelaimės vietos.

Tačiau jų pastangas sutrikdė saugumo pajėgos, kurių agresyvus elgesys galiausiai išardė žmonių grandinę.

Dar didesnis sąmyšis kilo, kai vienas sraigtasparnis mėgino nutūpti minios viduryje, keldamas pelenų ir nuolaužų debesis, o žmonės vėl buvo išblaškyti įvairiomis kryptimis.

Matėsi, jog tik keliems gelbėtojų automobiliams pavyko pasiekti nelaimės vietą chaoso apimtame rajone.

„Aš tik pamačiau lėktuvą - jis leidosi žemyn ir žemyn“, - pasakojo 23 metų Giftas Onibo.

Kitas vietos gyventojas Tunji Dawodu sakė: „Išeidinėjau iš bažnyčios apie 15 val. 30 min., kai išgirdau garsų trenksmą.“

„Pagalvojau, jog tai sprogimas, - pridūrė jis. - Tada šovė didžiulė liepsna iš pastato, į kurį įsirėžė lėktuvas.“

Keli gyventojai sakė, kad lėktuvas smigo stačiai žemyn į gyvenamąjį rajoną, o kiti pasakojo, kad laineris prieš suduždamas kelis kartus susvyravo.

„Jis svyravo ir svyravo, - teigė incidento vietoje buvęs 26 metų Yusufas Babatunde (Jusufas Babatundė). - Pilotas mėgino jį suvaldyti. Jis sudužo ir iškart užsiliepsnojo.“

Lėktuvo nuolaužos, tarp vienas sparnas, matėsi gaisro apimtoje katastrofos vietoje. Gyventojai pasakojo metę, kaip iš nelaimės vietos buvo nešami lavonai, kai ten atvyko gelbėtojai, taip pat nutūpė vienas sraigtasparnis.

„Tai buvo (oro bendrovės) “Dana„ lėktuvas, skraidinęs iš (sostinės) Abudžos į Lagosą apie 153 žmones, - Nigerijos civilinės aviacijos vadovas Haroldas Demurenas sakė AFP. - Nemanau, kad bent vienas iš jų liko gyvas.“

Vienas Nacionalinės nepaprastųjų situacijų valdymo agentūros pareigūnas sakė, kad lėktuvas įsirėžė į du pastatus: bažnyčią ir dviaukštį gyvenamąjį namą.

Pasak jo, mažiausiai trys palyginti lengvai sužeisti žmonės buvo išvežti gydyti, o iš smarkiai apgadinto namo buvo ištraukti apie dešimt apdegusių lavonų.

Šalies vadovo biuro pranešime sakoma, kad G.Jonathanas „nurodė per tris nacionalinio gedulo dienas Nigerijos vėliavą nuleisti iki pusės stiebo“.

„Prezidentas nurodė atlikti kiek įmanoma išsamiausią šios katastrofos tyrimą“, - pridūrė prezidentūra.

Tuo tarpu aviacijos ministrės Stellos Adaeze Oduah pranešime sakoma, laineris pranešė apie nepaprastąją padėtį oro dispečeriams 15 val. 43 min. vietos (17 val. 43 min. Lietuvos) laiku, kai jis buvo už 11 jūrmylių (20 kilometrų) nuo oro uosto.

Dar po minutės lėktuvas dingo iš radarų ekranų.

Lagose, kuris yra didžiausias miestas daugiausiai gyventojų turinčioje Afrikos šalyje, gyvena apie 15 mln. žmonių.

Ši katastrofa įvyko po šeštadienio vakarą įvykusio lėktuvo sudužimo kitoje Vakarų Afrikos valstybėje - Ganoje. Tąsyk krovininis lėktuvas nulėkė nuo kilimo ir tūpimo tako bei rėžėsi į keleivinį autobusą, užmušdamas mažiausiai dešimt žmonių.

Nigerijoje retkarčiais pasitaikydavo aviacijos katastrofų, nors „Dana“ laikoma palyginti saugia ir gana efektyviai dirbančia vietos oro bendrove.

2008 metais veiklą pradėjusi bendrovė pastaruoju metu per parą surengdavo iki 27 skrydžių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių