Nepale per sniego griūtį žuvo devyni alpinistai, dar septyni dingo

Nepalo gelbėtojai pirmadienį ieškojo septynių dingusių alpinistų po sniego griūties, kuri nusinešė mažiausiai devynias žmonių gyvybes, užgriuvusi jų palapines prieš paskutinį kopimo į vieną iš aukščiausių pasaulio viršukalnių etapą.

Policija nurodė, kad alpinistų grupė buvo netoli 8 156 metrų aukščio Manaslu kalno viršūnes, į kurią kopdami yra žuvę daug žmonių. Lavina juos užgriuvo, kai alpinistai miegojo naktį iš šeštadienio į sekmadienį.

Keturi žuvusieji ir trys dingusieji yra Prancūzijos piliečiai, Prancūzijos nacionalinė kalnų vedlių sąjunga (SNGM) pranešė naujienų agentūrai AFP. Tuo tarpu Nepalo alpinizmo pareigūnai nurodė, kad tarp aukų buvo italas, vokietis, bent vienas ispanas ir nepalietis šerpas.

„Septyni alpinistai dingo. Gelbėjimo darbus vakar sutrikdė blogi orai. Jie bus atnaujinti šį rytą“, - Turizmo ministerijos atstovas Gyanendra Shrestha sakė AFP.
Vietos policijos viršininko pavaduotojas Basanta Bahaduras Kunwaras sakė AFP telefonu, kad buvo išgelbėti 13 gyvų likusių žmonių.

Per šią nelaimę gyvi likę žmonės, kuriems buvo suteikta pagalba sostinėje Katmandu, papasakojo daugiau detalių apie sniego griūtį.
"Staiga viskas aptemo. Supratau, kad mus užvertė lavina, - 26 metų vokietis Andreas

Reiteris sakė dienraščiui „The Himalayan Times“, gulėdamas lovoje sostinės ligoninėje. - Mačiau, kaip žuvo vienas iš komandos narių."

SNGM pirmininko pavaduotojas Christianas Trommsdorffas sakė, kad tarp aukų buvo trys prancūzų buvo kalnų vedliai, anksčiau dirbę Šamoni regione Prancūzijos Alpėse, ir keturi jų klientai, kurie priklausė dviem ekspedicijoms.

„Keturi žuvusieji buvo atpažinti pagal jų nuotraukas, o trys yra dingę. Dar du buvo sužeisti ir evakuoti sraigtasparniu į Katmandu“, - nurodė pareigūnas.

Sniego lavina nusirito apie 7 400 metrų aukštyje ir užgriuvo dalį 3-osios stovyklos, esančios 6 800 metrų aukštyje, Ch.Trommsdorffas sakė AFP.

Tarp dingusiųjų buvo gydytojas kardiologas Dominique'as Ouimet iš prancūzakalbės Kanados Kvebeko provincijos, informavo jo sesuo.

„Palapinės matomai dingo dėl netoliese nusiritusios lavinos“, - alpinisto sesuo Isabelle Ouimet sakė Kanados radijui, pridūrusi, kad jos brolis tuo metu buvo 3-ojoje stovykloje.

Turizmo ministerija anksčiau informavo, kad vienas vokietis ir ispanas žuvo kartu su nepaliečiu vedliu. Kol kas neaišku, kiek tarp žuvusiųjų ir sužeistųjų esama vyrų ir moterų.

Tačiau Vokietijos URM atstovas sakė, kad kol kas negauta jokio oficialaus patvirtinimo, kad būtų žuvęs kuris nors Vokietijos pilietis.

Manaslu, kuris yra aštuntasis aukščiausias pasaulyje kalnas, laikomas viena iš pavojingiausių viršukalnių. Per kelerius pastaruosius metus ant jo šlaitų žuvo daug žmonių, ir tik keli šimtai sėkmingai įkopė į viršūnę.

Nepalo VRM reagavimo į nelaimingus atsitikimus skyriaus vadovė Laxmi Dhakal patvirtino, kad sniego griūtis smogė 3-ajai stovyklai ir sakė, kad ji sukėlė „sniego potvynį“.

Nepale stūkso aštuonios iš 14 aukštesnių nei aštuonių kilometrų aukščio viršukalnių, įskaitant pačią aukščiausią - Everestą. Kasmet jos pritraukia tūkstančius alpinistų.

Daugiausiai jų atvyksta pavasarį, kai orų sąlygos Himalajuose palankiausios, tačiau trumpas kopimo laikotarpis taip pat atsiveria rugsėjo pabaigoje ir spalį, pasibaigus musoninėms liūtims.

Iki šiol didžiausia Nepale alpinizmo nelaimė įvyko 1995 metais, kai didžiulė sniego griūtis smogė japonų turistų stovyklai ant Everesto šlaitų. Tąsyk žuvo 42 žmonės, iš jų 13 Japonijos piliečių.

Didžiausia nelaimė ant Manaslu įvyko 1972 metais, kai sniegas užvertė Pietų Korėjos alpinistų ekspediciją, kopusią šiaurės rytiniu šlaitu. Tarp 15 žuvusiųjų buvo dešimt šerpų ir korėjietis ekspedicijos vadas.


Šiame straipsnyje: Nepalassniego griūtis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • L. Linkevičius susitiks su JAV prezidento administracijos pareigūnais
  L. Linkevičius susitiks su JAV prezidento administracijos pareigūnais

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienį išvyksta į Jungtines Valstijas, kur susitiks su Jungtinių Tautų (JT) generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu (Antoniju Guterišu) ir prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) admin...

 • „Moody's“ pagerino Rusijos reitingo perspektyvą
  „Moody's“ pagerino Rusijos reitingo perspektyvą

  Tarptautinė reitingų agentūra „Moody's Investors Service“ pagerino Rusijos kredito reitingų perspektyvą nuo neigiamos iki stabilios, tačiau pats reitingas liko ne investiciniame, arba „šiukšlių“, lygyje – ...

 • Kaltinimais pasipiktinusi Malaizija iškvietė Šiaurės Korėjos ambasadorių
  Kaltinimais pasipiktinusi Malaizija iškvietė Šiaurės Korėjos ambasadorių

  Malaizija pirmadienį iškvietė Šiaurės Korėjos ambasadorių pareikšti pasipiktinimo dėl Pchenjano pažertų kaltinimų Kvala Lumpūrui, susijusių su Šiaurės Korėjos lyderio netikro brolio nužudymo tyrimu. ...

 • Bostone mokslininkai protestavo prieš grėsmę mokslui JAV
  Bostone mokslininkai protestavo prieš grėsmę mokslui JAV

  Šimtai mokslininkų, aplinkosaugos propaguotojų ir jų šalininkų sekmadienį Bostone surengė mitingą, kurio metu protestavo prieš, jų nuomone, didėjančias grėsmes mokslui ir tyrimams Jungtinėse Valstijose. ...

 • JAV viceprezidentas susitiks su ES ir NATO lyderiais
  JAV viceprezidentas susitiks su ES ir NATO lyderiais

  JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as (Maikas Pensas) pirmadienį susitiks su Europos Sąjungos ir NATO lyderiais, baigdamas kelionę po Europą, per kurią jis stengiasi padrąsinti sąjungininkus, susirūpinusius, kad nuo jų gali nusigręžti prezide...

 • Ekvadoro prezidento rinkimuose prireiks antro turo
  Ekvadoro prezidento rinkimuose prireiks antro turo

  Ekvadoro prezidento rinkimų negalutiniai rezultatai rodo, jog kairiųjų pažiūrų kandidatas Leninas Moreno (Leninas Morenas) neužsitikrino pakankamos persvaros, kad laimėtų per sekmadienį vykusį pirmąjį balsavimą ir kad galutiniam nugalėtojui nust...

 • Britanijos parlamentas pradeda svarstyti „Brexit“ projektą
  Britanijos parlamentas pradeda svarstyti „Brexit“ projektą

  Didžiosios Britanijos parlamento aukštieji rūmai pirmadienį pradeda svarstyti įstatymo projektą, suteiksiantį ministrei pirmininkei Theresai May (Teresai Mei) įgaliojimus pradėti šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos procesą. ...

 • Rusija bandė Juodkalnijoje surengti perversmą?
  Rusija bandė Juodkalnijoje surengti perversmą?

  Vienas Juodkalnijos prokuroras sekmadienį pareiškė, kad „Rusijos valstybės subjektai“ yra susiję su mėginimu per spalį vykusius rinkimus surengti perversmą, turėjusį užkirsti kelią šios Balkanų šalies įstojimui į ...

  8
 • Suklastotų naujienų tema – vaikai
  Suklastotų naujienų tema – vaikai

  Prieš pat Vasario 16-ąją, Seimas neeilinėje sesijoje skubos tvarka patvirtino du šaliai ir jos ateičiai reikšmingus įstatymus: uždraudė smurtą prieš vaikus ir ratifikavo sutartį dėl Jungtinių Valstijų karių statuso Liet...

 • Vasario 20-oji Lietuvoje ir pasaulyje
  Vasario 20-oji Lietuvoje ir pasaulyje

  Vasario 20-oji, pirmadienis, 8 savaitė. ...

Daugiau straipsnių