Neištikima žmona žlugdo politiko karjerą

Po neištikimybės skandalo Šiaurės Airijos premjero karjera pakibo ant plauko, o depresijos apimta jo žmona atsidūrė ligoninėje.

Bandė nusižudyti

Šiaurės Airijos pirmasis ministras Peteris Robinsonas šešioms savaitėms paliko postą dėl skandalo, į kurį įsivėlė jo žmona. Pusantro mėnesio jo pareigas eis verslo, prekybos ir investicijų ministrė Arlene Foster. Tačiau skandalo padariniai gali būti daug skaudesni, sako analitikai. P.Robinsonui gali tekti užbaigti politinę karjerą.

Praėjusią savaitę žiniasklaida paviešino skandalingą istoriją apie tai, kad 60-metė pirmojo ministro žmona Iris Robinson užmezgė romaną su 19 metų jaunuoliu Kirku McCambley. Jiedu susipažino per jo tėvo laidotuves.

Netrukus pasinaudodama savo ryšiais politikė padėjo jaunuoliui gauti 50 tūkst. svarų sterlingų paskolą. Už šiuos pinigus K.McCambley atidarė kavinę Belfaste. I.Robinson nedeklaravo šios paskolos, kaip reikalauja įstatymas.

Praėjusią savaitę I.Robinson pareiškė, kad traukiasi iš politikos dėl depresijos. Ji pasitraukė iš vyro vadovaujamos Demokratinės junionistų partijos ir atsisakė parlamentarės mandato.

I.Robinson taip pat prisipažino, kad praėjusių metų kovo 1 d. bandė nusižudyti, nes nusivylė meilužiu.

Tiesa, yra ir kitokia versija. Kalbama, kad politikė bandė pasitraukti iš gyvenimo po to, kai apie jos neištikimybę sužinojo vyras.

Premjeras gina žmoną

40 metų kartu gyvenanti ir tris vaikus turinti pora sugebėjo išsaugoti santykius, tačiau I.Peterson teko kreiptis pagalbos į psichologus. Ji gydoma privačioje ligoninėje.

Skandalui iškilus į viešumą, pirmasis ministras televizijos eteryje pareiškė: "Aš myliu savo žmoną. Visuomet buvau jai ištikimas. Iris gailisi ir yra pasirengusi atsakyti už savo poelgius. Ji manęs atsiprašė."

P.Robinsonas paaiškino, kad išėjo šešių savaičių atostogų, jog galėtų pasirūpinti žmonos sveikata ir susigrąžinti sąžiningo politiko reputaciją.

Pirmasis ministras, pareigas einantis nuo 2008 m., atkakliai tvirtina, kad nežinojo apie žmonos finansinius piktnaudžiavimus.

"Norėčiau patikinti, kad elgiausi etiškai. Šiuo sunkiu laikotarpiu, kai patyriau didelę asmeninę traumą, ypač sunku apsisaugoti nuo nepagrįstų ir melagingų kaltinimų", - teigiama P.Robinsono pareiškime.

Politikas paprašė abiejų Šiaurės Airijos ir Didžiosios Britanijos parlamentų atlikti tyrimą ir išsiaiškinti, ar jo veiksmai pažeidė parlamentaro etikos taisykles. Kol vyks tyrimas, jis nedalyvaus parlamentų darbe, bet pažadėjo toliau rūpintis sklandžia Šiaurės Airijos valdžios institucijų veikla. Palikti Demokratinės junionistų partijos pirmininko postą jis atsisakė.

Nerimauja dėl rinkimų

Partijos kolegos išreiškė paramą savo lyderiui. Leisdama pirmajam ministrui išeiti atostogų partija norėjo laimėti laiko didžiausiam Šiaurės Airijos istorijoje politiniam skandalui užglaistyti, teigia laikraštis "The Guardian".

Per šešias savaites partijos vadovybė ketina išanalizuoti, kaip ši nemaloni istorija atsilieps politinės jėgos populiarumui. Pasak "The Guardian", politikai planuoja atlikti šalininkų apklausą.

Demokratinė junionistų partija labiausiai susirūpinusi dėl to, ar skandalas atsilieps per parlamento rinkimus, kurie vyks gegužę. Dabar jai priklauso 38 iš 108 vietų Šiaurės Airijos parlamente.

Jeigu tyrimas parodys, kad rinkėjai nusivylė P.Robinsonu, jam gali tekti atostogauti ilgiau nei šešias savaites, teigė "The Guardian" kalbinti analitikai. Tokiu atveju partijos vairą galėtų perimti A.Foster.

Valdančiosios koalicijos partnerė "Sinn Fein" stengiasi išnaudoti susiklosčiusią padėtį ir nuversti oponentus. Tačiau nacionalistai irgi dar nespėjo atsigauti po didelio skandalo. Partijos lyderio Gerry Adamso brolis neseniai buvo sulaikytas už smurtą prieš savo dukrą. G.Adamsas prisipažino, kad jų tėvas taip pat prieš juos smurtaudavo.

Meilužio verslas klesti

Vienintelis laimėtojas skandalingoje Robinsonų istorijoje yra K.McCambley. Jo kavinė Belfaste klesti. Be to, jaunuolis tapo homoseksualų ikona.

I.Robinson pagarsėjo kaip griežta homofobė. Duodama interviu Didžiosios Britanijos nacionaliniam transliuotojui BBC politikė pareiškė, kad homoseksualumas yra nukrypimas, kurį turėtų gydyti psichiatrai. Todėl netradicinės orientacijos atstovai yra dėkingi K.McCambley už tai, kad jis užtraukė politikai gėdą.

Gėjų žurnalas "Attitude" netgi pasiūlė jaunuoliui nusifotografuoti viršeliui.



NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • V. Putinas informavo D. Trumpą apie savo derybas su Sirijos lyderiu
  V. Putinas informavo D. Trumpą apie savo derybas su Sirijos lyderiu

  JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) antradienį telefonu kalbėjosi su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, kuris informavo apie savo derybas su Sirijos lyderiu Basharu al Assadu (Bašaru Asadu), pranešė Baltieji rūmai. ...

 • R. Mugabe atsistatydino iš prezidento posto
  R. Mugabe atsistatydino iš prezidento posto

  Zimbabvės prezidentas Robertas Mugabe (Robertas Mugabė) antradienį atsistatydino, pranešė įstatymų leidėjams parlamento pirmininkas Jacobas Mudenda (Džeikobass Mudenda); taip baigiasi 37 metus trukęs jo valdymas, pasižymėjęs brutalumu ir eko...

 • Lenkija bando įtraukti ES į žaidimą prieš Ukrainą?
  Lenkija bando įtraukti ES į žaidimą prieš Ukrainą?

  Varšuva savo veiksmais – draudimu į šalį įvažiuoti Valstybinės tarpžinybinės karo ir politinių represijų aukų atminimo įamžinimo komisijos sekretoriui Sviatoslavui Šeremetai – bando įtraukti Europos Sąjungą į ...

  6
 • Lenkijoje prieš Kūčias masiškai auginami karpiai
  Lenkijoje prieš Kūčias masiškai auginami karpiai

  Patiekalai iš silkės ir karpių – būtini Kūčių stalo skanėstai kaimyninėje Lenkijoje. Likus maždaug mėnesiui iki šventės trejus metus dideliuose tvenkiniuose auginami karpiai gaudomi ir perkeliami į mažus. Kad žuvis būtų skan...

 • Lenkija laikosi ES teismo draudimo vykdyti kirtimus Beloveže
  Lenkija laikosi ES teismo draudimo vykdyti kirtimus Beloveže

  Lenkijos aplinkos ministras Janas Szyszko (Janas Šyška) antradienį pareiškė, kad Varšuva „100 procentų“ laikosi jos veiksmus ribojančios ES nutarties, uždraudusios kirtimus viename paskutinių Europos reliktinių ly...

 • Sužou – Kinijos miestas „iš paveiksliuko“
  Sužou – Kinijos miestas „iš paveiksliuko“

  Pindžian – taip vadinasi viena iš dviejų žymiųjų Sužou istorinio senamiesčio gatvių. Manoma, kad šiai vietai – pustrečio tūkstančio metų, o pats Sužou gyvuoja 3,5 trūkstančio metų ir tituluojamas vienu iš seniau...

 • Dvi svarbias ES agentūras po „Brexit“ priims Amsterdamas ir Paryžius
  Dvi svarbias ES agentūras po „Brexit“ priims Amsterdamas ir Paryžius

  Amsterdamas ir Paryžius pirmadienį per įtemptą balsavimą, kuris galiausiai turėjo baigtis burtų traukimu, laimėjo teisę priimti dvi svarbias Europos Sąjungos agentūras, dėl „Brexit“ išsikraustysiančias iš Londono. ...

 • Sočyje susitiko Rusijos ir Sirijos prezidentai
  Sočyje susitiko Rusijos ir Sirijos prezidentai

  Po susitikimo su Sirijos lyderiu Basharu al Assadu (Bašaru Asadu) Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad jo šalies armija „Siriją išgelbėjo kaip valstybę“, Sirijos režimo pajėgoms laimint prieš sukilėliu...

  1
 • Tiksinti bomba: separatistai nerimsta ir Balkanuose
  Tiksinti bomba: separatistai nerimsta ir Balkanuose

  Bosnijos serbų lyderis Miloradas Dodikas nori, kad Serbų Respublika trauktųsi iš Bosnijos ir Hercegovinos, taip sulaužydama trišalį valdžios pasidalijimo susitarimą, užtikrinusį jos stabilumą nuo 1995-aisiais pasiektos taikos sutarties,...

 • Lapkričio 21-oji Lietuvoje ir pasaulyje
  Lapkričio 21-oji Lietuvoje ir pasaulyje

  Lapkričio 21-oji, antradienis, 47 savaitė. ...

Daugiau straipsnių