Nei Izraelis, nei „Hamas“ taikos nenori

Izraelis nežada nutraukti operacijos Gazos ruože, o "Hamas" tikina, kad sutriuškins žydų armiją.

Izraelio gynybos ministras Ehudas Barakas pareiškė, kad "Hamas" patyrė didžiulių nuostolių, bet karinė operacija toliau bus tęsiama. Pirmadienį Izraelio kariuomenė pradėjo kitą operacijos fazę - Gazos "išvalyma" nuo mieste įsitvirtinusių kovotojų.

Izraelio kariuomenės atstovai taip pat pranešė, kad naktį surengta daugiau nei 30 oro atakų, kurių taikiniais buvo mečetės ir „Hamas“ lyderių namai, pranešė Lietuvos nacionalinis transliuotojas.

Liudininkų teigimu, visą naktį Gazos ruože griaudėjo sprogimai ir buvo girdėti artilerijos smūgiai. Mūšiai persikėlė iš šiaurinės Gazos ruožo dalies į tankiau apgyvendintą vakarinę dalį.

Sausumos operaciją Izraelis pradėjo šeštadienio vakarą, apie 20 val. Lietuvos laiku, kai Izraelio kariniai konvojai, lydimi malūnsparnių, įžengė į šiaurinę Gazos teritoriją.

Palestinos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, per daugiau nei savaitę besitęsiančias Izraelio atakas jau žuvo 509 palestiniečiai, daugiausia civiliai. Anot jų, mažiausiai 70 palestiniečių žuvo Izraeliui pradėjus sausumos operaciją. Taip pat pranešama, kad 2,5 tūkst. žmonių buvo sužeista. Šių duomenų kol kas negali patvirtinti joks nepriklausomas šaltinis.

Izraelis ir toliau į Gazos ruožą neįleidžia užsienio žurnalistų, teigdamas, kad tai yra „uždara karinė zona“.

Tuo metu "Hamas" nežada pasiduoti ir tvirtina, kad sunaiks Izraelį.

"Pergalė ateina, Dievui leidus", - sakė  "Hamas" lyderis Gazos Ruože Mahmudas Zaharas.

„Hamas“ praneša, kad per Izraelio sausumos operaciją žuvo 10 jos kovotojų.
Izraelio kariuomenės teigimu, žuvo 1 jos kareivis, dar 34 buvo sužeisti.

Izraeliui padėjus sausumos operaciją Gazos ruože į konflikto sprendimo paieškas vis intensyviau įsitraukia tarptautinė bendruomenė.

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy vyksta į Vidurio Rytus, kur sieks įtikinti Izraelio ir arabų šalių lyderius paskelbti bent 48 val. paliaubas. Čia jau atvykusi Europos Sąjungos ir Rusijos pasiuntinių delegacija.

Prancūzijos prezidentas pirmiausia apsilankys Egipto sostinėje Kaire, po to vyks į Jeruzalę, Vakarų Krantą ir Sirijos sostinę Damaską.

„Hamas“ taip pat pranešė, kad jos atstovas vyks derybų į Egiptą.

Rusijos pasiuntinys Aleksandrui Saltanovui, sekmadienį susitikusiam su Izraelio užsienio reikalų ministre Cipi Livni, nepavyko įtikinti Izraelio, kad Rusija būtų tarpininke tarp Izraelio ir „Hamas“.

Tuo metu visame pasaulyje žmonės protestuoja prieš Izraelio veiksmus Gazoje. Ypač didelės manifestacijos buvo surengtos Londone, Stambule ir Rabate. Audringai protestavo demonstrantai Atėnuose.

Londone keli šimtai žmonių, daugiausia – jauni musulmonai, sekmadienio vakare susirinko prie Izraelio ambasados protestuoti prieš įsiveržimą į Gazos ruožą. Televizijos kompanijos „Sky“ reporteris apibūdino protesto akciją kaip „palyginti ramią“. Kelios dešimtys policininkų neleido protestuotojams prisiartinti prie pat diplomatinės atstovybės.

Šeštadienį antikariniame mitinge ir demonstracijoje Londone, policijos duomenimis, dalyvavo 12 tūkst. žmonių. Rengėjų nuomone, protestuotojų buvo apie 60 tūkst. Prie
Izraelio ambasados buvo deginamos žydų valstybės vėliavos. Policija sulaikė 15 žmonių.

Leiboristų partijai atstovaujantis Didžiosios Britanijos parlamento deputatas Johnas McDonnellis, sunerimęs dėl konflikto Gazoje eskalavimo, pareikalavo sušaukti skubų parlamento posėdį, praneša BBC.

O Prancūzijoje, kur gyvena didžiausia Europoje žydų bendruomenė, sekmadienį keli tūkstančiai žmonių surengė manifestaciją „Izraelio gynybinei operacijai“ remti.

Atėnuose sekmadienį įvyko dvi palestiniečių rėmėjų demonstracijos. Graikijos komunistų partijos surengta protesto akcija miesto centre prie Izraelio ambasados vyko audringai. Policija panaudojo prieš demonstrantus ašarines dujas, mažiausiai du žmonės buvo suimti, praneša „The Associated Press“.

Vakare, kitoje demonstracijoje, dalyvavo apie 1,5 tūkst. žmonių, daugiausia – palestiniečiai ir arabų kilmės asmenys.

Prieš Izraelio puolimą Gazos ruože buvo protestuojama ir kituose žemynuose. Apie 5 tūkst. žmonių surengė manifestaciją Monrealyje, informavo Kanados žiniasklaida. Maždaug tiek pat protestuotojų susirinko Sidnėjuje ir Melburne.

Maroko policijos duomenimis, apie 50 tūkst. žmonių dalyvavo demonstracijoje šalies sostinėje Rabate. Apie 5 tūkst. protestavo Libijos sostinėje Tripolyje.

Plačiau apie tai skaitykite rytdienos dienraštyje.


Šiame straipsnyje: IzraelisatakosHamasGaza

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių