Naujausia psichiatrų ekspertizė: žudikas A.B.Breivikas - sveikas

Naujausia psichiatrų ekspertizė nustatė, kad Andersas Behringas Breivikas, kuris Norvegijoje pernai liepą nužudė 77 žmones, per du savo išpuolius nebuvo psichinis ligonis, todėl yra atsakingas pagal įstatymus už savo veiksmus, rodo naujausia antradienį paskelbta psichiatrų ekspertizė.

„Ekspertų pagrindinė išvada yra ta, kad kaltinamasis, Andersas Behringas Breivikas, per liepos 22-osios įvykius 2011 metais nelaikomas buvęs psichinis ligonis“, - sakoma Oslo apygardos teismo pranešime; todėl vėl turėtų kilti debatai: ar prisipažinęs žudikas gali būti nuteistas kalėti.

„Tai reiškia, kad jis laikomas nusikaltimo metu buvęs atsakingas pagal baudžiamąjį kodeksą“, - sakoma pranešime.

Naujasis vertinimas prieštarauja ankstesniam, nustačiusiam kad savo kaltę pripažinęs žudikas serga „paranojine schizofrenija“, dėl to jam būtų buvęs skirtas gydymas psichiatrinėje ligoninėje, o ne laikymas kalėjime.

Pernai liepos 22 dieną A.B.Breivikas, pirmiausia, detonavo sprogmenų prikrautą automobilį prie vyriausybinių pastatų Osle, - per šį išpuolį žuvo aštuoni žmonės.

Vėliau jis nuvyko į Utiojos salą, esančią už maždaug 40 kilometrų į šiaurės vakarus nuo sostinės, persirengęs policijos pareigūnu.

Saloje A.B.Breivikas ilgiau nei valandą metodiškai šaudė ir taip nužudė dar 69 žmones - daugiausiai paauglius, atvykusius į vasaros stovyklą, organizuotą valdančiosios Darbo partijos jaunimo skyriaus.

„Yra didelis pavojus, jog smurto veiksmai kartosis“, - pareiškė ekspertai Agnaras Aspaas ir Terje Toerrissenas.

T.Toerrissenas sakė prie Oslo teismo susirinkusiems reporteriams, kad jiedu „turėjo tiek pat, jei ne daugiau medžiagos“ kaip ir jų kolegos, kurie anksčiau padarė priešingą išvadą apie A.B.Breiviko psichinę sveikatą.

„Esame įsitikinę (dėl savo išvados), kiek tik tai įmanoma“, - pridūrė jis.

Jų gana ilga ataskaita pagrįsta 11 interviu su kaltinamuoju, trimis savaitėmis nuolatinio stebėjimo bei policijos tardymo įrašais.

Kilus protestams po pirmosios ekspertizės, teismo sprendimu atliktos antrosios psichiatrų ekspertizės išvados paskelbtos likus mažiau nei savaitei iki A.B.Breiviko teismo proceso pradžios - balandžio 16 d..

Galiausiai tik Oslo teismo teisėjai nustatys, kokia yra kaltinamojo psichinė būklė, kai maždaug vidury liepos turėtų būti paskelbtas jų verdiktas - tai yra, ar A.B.Breivikas bus uždarytas specialioje psichiatrinėje ar kalėjime.

Norvegijoje didžiausia bausmė yra 21 metai už grotų, bet A.B.Breivikui grėstų ir kalėjimas iki gyvos galvos, nes esama atskiros nuostatos, leidžiančios pratęsti įkalinimą ilgiau, jeigu jis laikomas pavojingu visuomenei.

Gali pasirodyti keistoka, bet naujoji ekspertų išvada yra palanki gynybai, kuri kaltinamojo prašymu sieks įrodyti, kad jis yra sveikas ir pakaltinamas.

Pats A.B.Breivikas, savo laiške rašęs, kad „Pasiųsti politikos aktyvistą į beprotnamį - labiau sadistiška ir blogiau negu jį nužudyti! Toks likimas blogesnis už mirtį“, nori, kad būtų pripažintas esąs psichiškai sveikas.

Pasak advokatų, A.B.Breivikas, tvirtinantis paskelbęs kryžiaus žygį prieš „musulmonų invaziją“ Europoje ir multikultūralizmą palaikomą Norvegijoje centro kairiųjų vyriausybės ir, ypač, premjero Jenso Stoltenbergo, nori būti pripažintas esantis blaivaus proto, kad nebūtų sukompromituotas jo 1 500 puslapių politinis manifestas, paskelbtas internete prieš pernai liepos 22 dieną įvykdytus išpuolius.

Savo veiksmus jis apibūdino kaip „žiaurius, bet būtinus “.


Šiame straipsnyje: Andersas Behringas Breivikas

NAUJAUSI KOMENTARAI

psichotropinioi

psichotropinioi portretas
ginklo ampoles terminas pasibaige ir vyras tapo sveiku,tik gaila ,kad taikos metu vykdomi tokis baisus bandymai
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių