Naujasis Orleanas ruošiasi atremti atogrąžų audros „Isaac“ smūgį

Naujasis Orleanas antradienį ruošėsi pasitikti dar vieną uraganą, prie miesto artėjant stiprėjančiai atogrąžų audrai „Isaac“, praėjus septyneriems metams po to, kai uraganas „Katrina“ nusinešė 1 800 žmonių gyvybių šioje JAV džiazo sostinėje.

JAV prezidentas Barackas Obama, neabejotinai prisimindamas kritikos bangą išprovokavusį savo pirmtako George'o W.Busho neveiklumą per ankstesnę tragediją, paskelbė nepaprastąją padėtį Luizianoje, leisdamas vietos valdžiai naudoti federalinių lėšų fondus.

Prezidentas taip pat sušaukė pasitarimą su pareigūnais, įskaitant Federalinės nepaprastųjų situacijų valdymo agentūros (FEMA) administratorių Craigą Fugate'ą, likus kelioms valandoms iki prognozuojamo „Isaac“ virtimo uraganu.

„Katrina“ atnešė naikinimą ir mirtį, smogusi Naujajam Orleanui 2005 metų rugpjūčio 29 dieną, o vangi Vašingtono administracijos reakcija į šią nelaimę aptemdė G.W.Busho antrąją kadenciją.

JAV Nacionalinis uraganų centras (NHC) 6 val. Grinvičo (9 val. Lietuvos) laiku paskelbtame pranešime nurodė, kad „Isaac“ buvo už maždaug 355 kilometrų į pietryčius nuo Biloksio miesto Misisipės valstijoje, o jo vėjo greitis tuo metu siekė iki 113 kilometrų per valandą.

Anksčiau Naujajame Orleane ir aplinkinėse teritorijose buvo paskelbtas uragano pavojus, kai „Isaac“ pasuko Meksikos įlankos pakrantės link, o NHC nurodė, kad audra veikiausiai virs uraganu, prieš pasiekdama sausumą antradienio popietę arba vakarą.

Alabamos gubernatorius Robertas Bentley paskelbė privalomą evakuaciją Meksikos pakrantėje esančiose Mobilio ir Boldvino apygardose.

Naujajame Orleane paprastai gyvybe trykštantis Prancūzų kvartalas pirmadienio vakarą buvo baugiai tylus, pradėjus kristi pirmiesiems lietaus lašams ir stiprėjant vėjui.

Nuobodžiaujantys apsaugininkai žvilgčiojo iš pustuščių barų ir striptizo klubų akmenimis grįstoje Burbonų gatvėje, kurioje klaidžiojo tik saujelė narsiausių turistų. Daugelis restoranų buvo užsidarę, o kai kurie viešbučiai nurėdė svečiams išsiregistruoti iki antradienio vidurdienio.

Luizianos gubernatorius Bobby Jindalas, kuris rekomendavo savanorišką evakuaciją, paragino žmones ruoštis blogiausiam scenarijui.

„Jeigu esate žemumose ir galvojate apie evakuaciją, šiandien yra tinkama diena tai padaryti“, - jis sakė pirmadienį.

"Jeigu planuojate likti namuose, šiandien yra diena, kai reikėtų apsirūpinti atsargomis.

Primygtinai raginu žmones nelaukti", - pridūrė B.Jindalas, kuris yra išvykęs į Respublikonų partijos nacionalinį suvažiavimą Tampos mieste Floridoje, kuris taip pat buvo pavėlintas dėl artėjančios audros.

Tarp paklausiusių šių raginimų buvo Tammy Edmondson, kuri atrodė susirūpinusi, kraudamasi maisto atsargas parduotuvėje „Target“ su savo dukra ir drauge.

T.Edmondson sakė išvykusi iš miesto prieš atslenkant „Katrinai“ ir tąsyk namo galėjusi grįžti tik po mėnesio.

„Patyrėme didelę žalą - kai kurią dar tebetaisome“, - aiškino moteris.

FEMA nurodė, kad buvo aktyvuotas jos Nacionalinio atsako koordinavimo centras, kuris reaguos į pagalbos pranešimus iš nukentėjusių valstijų.

Krizių valdymo agentūra taip pat išsiuntė keturias gelbėtojų komandas į Meksikos įlankos valstijas ir sutelkė kitų išteklių iš anksto numatytose vietose arčiau numatomos stichijos siautėjimo zonos.

Misisipė pirmadienį aktyvavo 1 500 Nacionalinės gvardijos karių, Luiziana nurodė sutelkti apie 4 100 karių ir lakūnų, ruošiantis „Isaac“ priartėjimui prie sausumos.

Tuo tarpu Floridoje sustiprinta parengtis paskelbta tik kelioms dešimtims pareigūnų.
Luiziana, Misisipė ir Alabama paskelbė perspėjimus dar sekmadienį, praėjus parai po to, kai „Isaac“ privertė atidėti vienai dienai respublikonų suvažiavimo pagrindinę programą.

NHC perspėjo, kad „Isaac“ gali atnešti iki 45 centimetrų lietaus palei Meksikos įlankos pakrantę ir sukelti „izoliuotų tornadų“ Floridos centrinėje ir šiaurės vakarinėje dalyje.

Pagal žuvusiųjų skaičių „Katrina“ buvo trečias didžiausias uraganas per JAV istoriją. Ši audra naikino namus ir sukėlė humanitarinę krizę Naujajame Orleane, garsėjančiame muzika, nerūpestinga atmosfera ir kreolų virtuve.

Prieš septynerius metus priartėjus „Katrinai“, iš Naujojo Orleano buvo nurodyta evakuoti 1,4 mln. gyventojų ir miesto svečių, tačiau daugelis jų negalėjo arba nenorėjo išvykti ir vėliau įstrigo.

Nesiėmus reikiamų pasiruošimų, kai kurie gyventojai buvo priversti trauktis į savo namų palėpes nuo kylančio potvynių vandens ir netgi laužyti stogus, tačiau daugybė žmonių žuvo, šalies lyderiams vangiai reaguojant į šią nelaimę.

„Isaac“ jau atnešė liūtis ir sukėlė dideles bangas jūroje prie Floridos salų, anksčiau savaitgalį nusiaubęs neturtingą Haitį, kur žuvo 19 žmonių, ir Kubą.

Tampoje vykstančio respublikonų suvažiavimo, per kurį partija planavo iškilmingai paskelbti Mittą Romney savo kandidatu į Baltuosius rūmus, pradžia buvo aptemdyta, kai dėl blogų orų blanki atidarymo sesija tetuko trumpiau nei dvi minutes.

Partijos pareigūnai sakė, kad svarbiausių oratorių, tarp jų paties M.Romney, jo žmonos Ann ir kampanijos partnerio Paulo Ryano kalbų antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį laikas nebus keičiamas.


Šiame straipsnyje: isaacNaujasis Orleanasuraganas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Mandeville

Mandeville portretas
irgi ruosiasi, nes mes 25 mylias toliau nuo New Orleans .
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių