NATO teisinasi dėl atakos prieš Aljanso oro pajėgų bazę Afganistane

NATO pirmadienį buvo priversta teisintis dėl skaudžiai žeidžiančios kovotojų atakos prieš vieną iš labiausiai saugomų Aljanso oro pajėgų bazių Afganistane, per kurią buvo sunaikinti šeši JAV naikintuvai.

Per savaitinę spaudos konferenciją, kurią NATO vadovaujamos Tarptautinės saugumo pagalbos pajėgos (ISAF) surengė savo būstinėje, vyriausiasis koalicijos atstovas spaudai brigados generolas Gunteris Katzas (Giunteris Kacas) buvo spaudžiamas pakomentuoti penktadienio vakarą surengtą puolimą.

„Taip, laikome šią ataką gerai organizuota, gerai parengta. Per ją sunaikinti šeši naikintuvai “Harrier„, dar du “Harrier„ apgadinti ir sunaikinti (keli) pastatai, nukauti du JAV jūrų pėstininkai - tačiau turime neužmiršti, kad iš 15 užpuolikų 14 nukovėme, o vieną sučiupome“, - G.Katzas sakė naujienų agentūrai AFP.

NATO tvirtina, Talibano sukilėliai, kovojantys jau beveik 11 metų, silpnėja, o afganų pajėgos perima vadovavimą dviejuose trečdaliuose šalies teritorijos, kurioje gyvena 75 proc. šalies gyventojų.

„Kadangi sukilėliai pralaimi kovą, o saugumo padėtis Afganistane kasdien gerėja, jie siekia atakų, kurios pritraukia žiniasklaidos dėmesį“, - G.Katzas sakė žurnalistams.

Tačiau generolas pripažino, kad ISAF pasimokys iš atakos prieš stovyklą „Camp Bastion“ pietinėje Helmando provincijoje ir užtikrins geresnę Aljanso objektų apsaugą, nors išsamesnių detalių apie numatomas priemones jis nepateikė.

ISAF nurodė tebetiriančios, kaip į tris grupes pasiskirstę Talibano smogikai, ginkluoti mirtininkų diržais, automatais ir raketomis, sugebėjo patekti į sienomis apjuostą bazę, specialiai įrengtą toli dykumoje, kad jos apylinkes būtų patogu stebėti.

Ataka buvo juo labiau simboliška - bent jau šią bazę vadovaujantiems britams - kad joje tarnybą atlieka Didžiosios Britanijos princas Harry (Haris), kurį Talibanas yra pažadėjęs nužudyti.


Šiame straipsnyje: NATOnaikintuvai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Žudikai iš JAV

Žudikai iš JAV portretas
2011-04-16 d. "Lietuvos žiniose" ir LTV 2011-04-17 d. A. Čekuolio laidoje buvo aprašyta ir papasakota bei parodyta, kokiais būdais JAV kareivos diegia “demokratiją” Afganistane. Štai, vienas epizodas. Kai eilinį kartą 2010-05-02 d. JAV smogikai vėl vyko į aukų medžioklę, baudžiamojo būrio vadas C.Gibbsas išlipo iš tanko ir nusivedė karius prie La Mohamed Kalay kaimelio. Saugoti tanką paliko Adamą Winfieldą, buvusį bažnyčios choristą, nes juo nepasitikėjo. Jiems artėjant prie kaimo, iš jo išėjo Gulas Mudinas, jaunas žemdirbys. Jeremy Morlockas, dešinioji C.Gibbso ranka, pamojo prieiti arčiau. Kai vaikinas buvo už maždaug 5 metrų, J.Morlockas jam pasakė pakelti švarko skvernus - taip tikrinama, ar žmogus nėra mirtininkas-savižudis. Vaikinas pakluso, bet J.Morlockas sušuko: "Granata! Nušaukite jį!" Tam, kad jeigu kas girdi, atrodytų, neva, amerikiečiai puolami. Po to numetė granatą prie vaikino kojų. Vėliau “didvyriai” fotografavosi prie sudarkyto kūno. Tai buvo tik vienas iš daugelio atvejų… Buvo rasta virš 4000 nuotraukų su sadistiškai nukankintų ir išniekintų afganų kūnais. C.Gibbsas visada stengėsi į kadrą nepakliūti. Jis draugaudavo su afganų kareiviais-vyriausybininkais: duodavo jiems pornografinių nuotraukų mainais už sovietinius kalašnikovus ir granatas. Jo spintelėje buvo paslėptas visas arsenalas ginklų, kuriuos dėdavo prie nukautų, neva, talibų… Negana to, tyčiojamasi buvo ir iš kareivių-naujokų. Pirmasis krikštas – nušauti pagautą afganistano kaimietį… Viskam iškilus viešumon, JAV karinė vadovybė visaip stengėsi nutildyti kilusį triukšmą. Tik drąsių JAV aktyvistų ir kareivių tėvų dėka, galvažudžiai patraukti baudžiamojon atsakomybėn
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių