M.Saakašvilio interviu suerzino Maskvą (papildyta)

Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis pareiškė, kad nesupranta Rusijos pozicijos dėl jo šalies.

Apkaltino Rusiją šantažu

"Sunku suprasti, ko jie (Rusijos vadovybė) nori. Mes visą laiką norėjome į juos žiūrėti palankiai", - sakė M.Saakašvilis ketvirtadienio vakarą Baltarusijos televizijos Pirmojo kanalo tiesioginėje laidoje.

Pasak jo, "kai mes pradėjome daryti nuolaidas, jie (Rusija) nori dar daugiau".
Jis taip pat mano, Kad Rusijos pozicijoje dėl Gruzijos yra šantažo.

"Jūs pakeiskite savo elgesį, įvykdykite visus mūsų reikalavimus, po to mes pažiūrėsime", - apibūdino M.Saakašvilis tai, kaip jis supranta Rusijos poziciją.
"Mes atsisakome daryti pasirinkimą iš to, kas blogai ir labai blogai, mes norime rinktis iš to kas gerai ir labai gerai", - sakė Gruzijos prezidentas.

Pasak jo, "Rusija puikiai žino mūsų nuostatą, kad mums tebegalioja ankstesnė sienos".

Drauge M.Saakašvilis pareiškė savo meilę Rusijos žmonėms ir Rusijos kultūrai. Jo nuomone, ilgas susvetimėjimas tarp abiejų šalių gali privesti prie to, kad Gruzijoje nebus žinoma apie Rusijos egzistavimą.

"Tai politika, kuri veda į aklavietę", - sakė jis ir pridūrė, kad "jau turi savo sūnų versti mokytis rusų kalbos".

Maskva nepatenkinta

Rusija nervingai sureagavo į Minsko sprendimą per televiziją parodyti Gruzijos prezidento Michailo Saakašvilio interviu, kuriame jis nepagailėjo kritikos Maskvai.

Rusijos parlamento vadovas Borisas Gryzlovas pareiškė, kad po tokių Baltarusijos žingsnių laukti pagerėjimo broliškuose santykiuose neverta. Ir nors B.Gryzlovas pabrėžė, kad tai jo asmeninė nuomonė, jo pasakyti žodžiai mažai tai rodė.

"Tie, kurie sudaro galimybę Saakašviliui jaustis prezidentu, taip pat ir kitoje šalyje, priima sprendimus, kurie negali turėti įtakos santykių su Rusija gerinimui", - pareiškė Valstybės Dūmos pirmininkas.

Ir pats atsakė į vieną užduotų interviu klausimų.

"Mums, Rusijai, ponas Saakašvilis - atstumtasis, jokių santykių su juo nėra ir negali būti, - sakė B.Gryzlovas agentūrai ITAR-TASS. - Bet koks santykių su Gruzija gerinimas gali būti tik tada, jeigu šios šalies prezidentu bus kitas žmogus".

Kerštas už filmą?

Rusijos žurnalistai Minsko parodytą interviu komentavo veikiau ironiškai.

Pareiškę, kad M.Saakašvilio interviu yra rytinės kaimynės kerštas už filmą "Krikšto tėtušis" (Krestnyj batka), kuriame kritikuojamas Baltarusijos preidentas Aleksandras Lukašenka, jie gerokai pasišaipė iš to, kad Baltarusijos televizija M.Saakašvilį pagarbiai pavadino "Gruzijos revoliucijos vadu".

Baltarusių politologas Aleksandras Klaskovskis sako, kad Baltarusijos eteryje Gruzijos lyderio interviu pasirodymas yra dėsningas dalykas.

"Lukašenkos parašas Astanoje nepanaikino labai opių objektyvių prieštaravimų tarp neva sąjungininkų. Minskas netrukus davė atsaką: liepos 15 dieną Pirmajame kanale bus parodytas interviu su Michailu Saakašviliu. Še tau, tandeme, granatą!", - pažymi politologas.

Tuo tarpu nepaisydamas visų "sąjunginių susitarimų" oficialusis Minskas niekada nerėmė Maskvos pozicijos dėl Tbilisio. Nei 2006 metais, kai Maskva paskelbė ekonominę blokadą Gruzijai, nei 2008 metais - po Rusijos ir Gruzijos konflikto.

2009 metais Gruziją aplankė Baltarusijos verslininkų delegacija, vadovaujama Prekybos ir pramonės rūmų prezidento Vasilijaus Romanovo. Toliau aktyviai dirba abiejų šalių ekonominio bendradarbiavimo komisija.

Eiliniams baltarusiams rekomenduota nepažeidinėti Gruzijos įstatymų - nesilankyti Abchazijoje ir Pietų Osetijoje apeinant Gruziją.

Draudimą įvažiuoti į šias separatistines respublikas Baltarusijos valdžia aiškina tuo, kad "tokios kelionės pavojingos", nes "bet kuri verslo veikla okupuotuose regionuose yra nelegali".

Priemones, kurių ėmėsi Baltarusija, labai gerai įvertino Gruzijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Nalbandovas, pareikšdamas, kad priimti tokius sprendimus šaliai, esančiai "didžiulėje Rusijos priespaudoje", reikia itin didelės drąsos.

M.Saakašvilio interviu (1 dalis)

M.Saakašvilio interviu (2 dalis)


Šiame straipsnyje: Michailas Saakašvilis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių