M.Romney ir B.Obama kovoja dėl populiarumo

JAV prezidentas Barackas Obama ir jį iš posto siekiantis išstumti respublikonas Mittas Romney tebėra maždaug vienodai populiarūs, nors vienos apklausos rezultatai pirmadienį rodė, kad iššūkį metantis politikas vienu procentiniu punktu lenkia dabartinį šalies vadovą.

Respublikonams šią savaitę pradedant partijos nacionalinį suvažiavimą, JAV ekonomikos būklė tebėra pagrindinė rinkimų kampanijos tema, tapusi svarbesne nei kiti klausimai, tarp jų dėl abortų, kurie audrino politinius debatus ankstesnėmis savaitėmis.

Dienraščio 'The Washington Post„ ir televizijos “ABC News" atlikta registruotų rinkėjų apklausa rodo, kad M.Romney pagal populiarumą šiek tiek aplenkė prezidentą (47 proc. prieš 46 proc.), tačiau šie skaičiai mažai keičiasi nuo liepos pradžios.

Daugiau nei aštuoni iš dešimties  rinkėjų dabartinę ekonomikos būklę vertina prastai, nurodė laikraštis.

50 proc. respondentų sakė, kad sprendžiant ekonomikos problemas labiau pasitikėtų M.Romney, o B.Obama atrodė patikimesnius 43 proc. tyrimo dalyvių.

Dauguma respondentų sakė netikintys, kad kuriam nors iš šių kandidatų pakanka gebėjimų, siekiant atgaivinti pašlijusią ekonomiką, Net 58 proc. teigė „nesantys įsitikinę“, ar ekonomika pagerės , jeigu B.Obama bus perrinktas antrai kadencijai, tačiau 52 proc. sakė nelabai pasitikintys ir M.Romney.

Respublikonas padarė tik nežymią pažangą praėjus kelioms savaitėms po to, kai savo rinkimų kampanijos partneriu pasirinko įtakingą Atstovų Rūmų biudžeto komiteto pirmininką Paulą Ryaną.

P.Ryanas planuoja pertvarkyti socialinės rūpybos programas, tokias kaip „Medicare“ - valstybinę sveikatos programą pensininkams, o tokią iniciatyvą neigiamai vertino dauguma respondentų. Du trečdaliai apklausos dalyvių sakė, kad M.Romney pasirinktas kandidatas į viceprezidento postą nepakeis jų nuomonės balsuojant, o tokių, kuriems šis sprendimas nuomonę paveikė teigiamai arba neigiamai, buvo apylygiai.

B.Obamos perrinkimo kampanijos štabas negailėjo kritikos M.Romney - multimilijonieriui investuotojui ir buvusiam Masačusetso gubernatoriui - dėl jo ilgiau nei dvejus metus trukusio vengimo atskleisti informaciją apie savo sumokėtus mokesčius, bet tik 20 proc. respondentų šią problemą laiko svarbia.

Kai kuriose srityse B.Obama jau seniai yra pranašesnis: jis įgijęs dviženklę persvarą, vertinant kandidatų požiūrį į socialines problemas ir moterų teises, taip pat pagal jų bendrą patrauklumą.

Dauguma rinkėjų įsitikinę, kad dabartinis šalies vadovas bus geresnis viduriniosios klasės sergėtojas, nors daugelis taip pat sakė manantys, kad B.Obama yra didelio vyriausybės vaidmens šalininkas, kitaip nei M.Romney.

Šios apklausos statistinė paklaida - keturi procentiniai punktai.

Tuo tarpu kita viešosios nuomonės tyrimo agentūra pirmadienį paskelbė rezultatus, atskleidžiančius aiškų B.Obamos pranašumą tarp amerikiečių, kilusių iš Lotynų Amerikos, kurie yra labai svarbi demografinė grupė.

Agentūra „Latino Decisions“ nurodė, kad tarp ispanakalbių rinkėjų B.Obama triuškinamai populiaresnis nei M.Romney (65 prieš 26 procentus).

M.Romney svarbu atplėšti tokius rinkėjus nuo B.Obamos, jeigu per lapkritį vyksiančius rinkimus jis nori laimėti Floridoje - didžiausioje neapsisprendusioje valstijoje.

Respublikonų nacionalinis suvažiavimas antradienį prasideda Floridos mieste Tampoje, nes ankstesnius planus teko viena diena pavėlinti dėl atogrąžų audros „Isaac“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių