Mįslinga laivo katastrofa sudrumstė vandenis tarp dviejų Korėjų

Geltonojoje jūroje neaiškiomis aplinkybėmis nuskendęs Pietų Korėjos karo laivas ne juokais išgąsdino tarptautinę bendruomenę.

Dingo 46 jūreiviai

Pietų Korėjos gelbėtojai savaitgalį ieškojo jūrininkų, kurie vis dar laikomi dingusiais be žinios po katastrofos, penktadienį ištikusios šios šalies karo laivą Geltonojoje jūroje.

Manoma, kad 1200 t patruliniame laive "Cheonan" kilo sprogimas, ir jis nuskendo, skilęs į dvi dalis. 58-iems įgulos nariams pavyko išsigelbėti, likusių 46-ių jūreivių likimas kol kas nežinomas.

"Dėl nenustatytos priežasties laive atsirado skylė, dėl kurios jis nuskendo. Gelbėjimo darbai tebevyksta, - nurodė Pietų Korėjos gynybos ministerija. - Laivas iššovė perspėjamąjį šūvį vieno neatpažinto objekto link. Vėliau kilo įtarimų, kad tas objektas buvo paukščių būrys. Tačiau mes tikriname."

Televizija MBC, remdamasi Gynybos ministerijos šaltiniais, nurodė, jog tyrėjai šiuo metu aiškinasi, ar tas laivas galėjo nuskęsti dėl sprogimo jo viduje.

Atmeta užpuolimo versiją

Incidentas įvyko tarp dviejų Korėjų tvyrant didelei įtampai. Iš pradžių iškeltos prielaidos, kad tą laivą galėjo paskandinti Šiaurės Korėja, penktadienį išgąsdino Volstritą: smuko šio regiono akcijų kainos, taip pat Pietų Korėjos vono kursas dolerio atžvilgiu.

"Garsus šaudymas buvo girdėti apie 15 minučių, kai žiūrėjau televizorių. Kiek gyvenu šioje saloje, nesu girdėjęs tokio garsaus šaudymo. Tas garsas buvo neabejotinai kitoks negu girdimas per įprastas pratybas", - naujienų agentūra "Yonhap" citavo vieną 56 metų vyrą, gyvenantį netoli to incidento vietos esančioje saloje.

Tačiau Seulas šeštadienį atmetė beveik visas galimybes, kad Šiaurės Korėja susijusi su vieno Pietų Korėjos karo laivo paskandinimu penktadienio vakarą netoli abiejų šalių ginčijamos jūros sienos.

"Kol kas vyriausybės ministerijų tyrimai rodo, kad kad šį incidentą sukėlė ne Šiaurės Korėja, nors tos nelaimės priežastis dar nenustatyta", - naujienų agentūra "Yonhap" citavo vieną aukštą Pietų Korėjos vyriausybės pareigūną.

Pietų Korėjos pareigūnai pranešė, jog apie milijoną karių turinčioje Šiaurės Korėjoje nepastebėta jokių neįprastų veiksmų. Didelė Pchenjano pajėgų dalis sutelkta prie smarkiai įtvirtintos sienos, kuri padalijo Korėjos pusiasalį prieš daugiau nei 50 metų.

Pchenjanas neprognozuojamas

Šis incidentas įvyko, kai neturtingai Šiaurės Korėjai nepavyko susitarti su Seulu dėl pelningo turizmo verslo atnaujinimo šiaurinėje sienos pusėje.

Be to, Pchenjanas pastaruoju metu buvo vis labiau spaudžiamas grįžti į daugiau nei prieš metus įstrigusias tarptautines derybas dėl Šiaurės Korėjos branduolinio ginklavimosi programos nutraukimo.

Daugelis ekspertų nuogąstavo, kad Šiaurės Korėja gali vėl imtis ginklų žvanginimo taktikos, kurią anksčiau dažnai naudodavo, ruošdamasi deryboms su tarptautine bendruomene.

Artimieji laukia žinių

Laivo, nuskendusio 15-20 m gylyje, iškėlimo darbai gali trukti iki 20 dienų.

Dingusiais be žinios laikomų jūrininkų artimieji reikalauja, kad valdžia imtųsi aktyvesnių gelbėjimo darbų ir suteiktų informacijos apie jų artimuosius.

"Jie pasiuntė visą Korėją ieškoti dingusiųjų, o reikėjo į tragedijos vietą išsiųsti bent vieną narų komandą, - piktinosi vieno dingusio jūreivio tėvas. - Jie net nesugebėjo atidaryti nuskendusio laivo durų. Galų gale dabar ne laikas kalbėti apie atsakomybę ir ką nors kaltinti, visų pirma reikia surasti žmones."



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių